İzmir Meme Büyütme

Tiramisu35

♥♥♥Yavrularım♥♥♥
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
8 Nisan 2009
5.601
4.206
Herkese merhabalar hanımlar ,
Daha önceden meme büyütme ameliyatı olmuştum , doktorum 325 cc yuvarlak kas altı silikon takmıştı ve yağ enjekte etmişti.Enjekte edilen yağlar kısa sürede eridi ve memeler arası fark vardı , doktorum zamanla oturacağını söyledi.1,5 yıl bu şekilde geçti , memenin biri yuvarlak silikon gibi kalkık , diğeri damla silikon gibi yayık ve doğal duruyordu.Çünkü bir taraf daha fazla deforme olmuştu ve ikisine aynı muamele yapılınca aynı sonuçlar çıkması beklenemezdi.Doktoruma göre sorun yoktu fakat tatmin olmadığımı düşünerek tekrardan ameliyat etmeye karar verdi.Bu sefer 400 cc takıldı.Fakat fark barizleşti ve bu kadar büyük cc gerçekten kötü durdu.Meme dokum hiç olmadığı için güze durur sanmıştım , güzeli geçtim esas ameliyat olmama sebep olan eşitsizlik düzelmemişti.Ayrıca yağ alınan bazı yerlerde çukurlar oluştu ve geçmedi , enjekte edilen yağlar da çabuk eridi. Bir süre de bu şekilde devam ettikten sonra silikonları çıkarttırmaya karar verdim. Silikonların bağ doku hastalığına sebep olabileceği ve reaktif lenf nodları yapabileceği yönünde makaleler vardı , bende de lenf nodları ve bağ doku hastalığı vardı.Ve zaten sonuçtan da memnun değildim. Devlet hastanesinde silikonlarımı çıkarttırdım , hatta doktorum iki meme arasındaki eşitsizliği düzeltebileceğini söylemişti , ameliyattan sonra şu an henüz çok yeni olduğunu ve derinin kendisine gelmesi gerektiğini söyledi.Bir süre daha bekleyip gittiğimde ise öyle bir düzeltme işlemi yapamayacağını söyledi istersem silikon taktırabileceğimi (??) söyledi. O yüzden doktorlara biraz güvenim sarsıldı.Hastaların ihtiyaçlarını dinlemeyip sadece yapacakları işe odaklanıyorlar.Asıl önemli olan silikon takmak değil çünkü zaten onu tüm estetik cerrahlar yapıyor. Beni dinlemeyen anlamayan ihtiyaçlarımı görmezden gelen doktoru ben ne yapayım?

Zayıf olduğum için meme dokum çok çok az yani sıfır denecek kadar.Bu arada hastalığın da gerileyeceğini düşünmüştüm o şekilde bir durum da olmadı , hem memelerden oldum hem ağrılar kaldı :) O yüzden meme büyütme ameliyatı olmak istiyorum tekrardan.Beni anlayabilecek ve tabii uygun fiyatlı. Öncelikle Alper Derviş'le görüştüm , fiyat 75 bin tl , küçük silikon takılması için tamam dedi fakat memeler arası farklılık olduğunu kabul etmedi. Birkaç kez anlatmaya çalıştım fakat anladığım kadarıyla böyle birşeyle uğraşmak istemiyor,o yüzden Alper Bey'i eledim. Sonrasında Candan Mezilinin asistanıyla görüştük wpdan , fotoğraf yolladım.Candan Bey de 95 bin tl dedi , yağ enjeksiyonu ve motiva silikon önermiş. Yağ enjeksiyonuyla dengelemeyi düşündü sanırım memeler arasındaki farkı , bunu söylemeye çalıştım ama asistanı sadece yağ enjeksiyonu yapılacağını anladığımı sandı , yani bir çeşit anlaşamadık , tamam muayene olayım dedim muayene ücretinin 1000 tl olduğunu söylediler. Herşey bu kadar zor olmamalı , memelerin eşit olmadığını görebilecek kapasitede ve çözüm önerisi noktasında yardımcı olabilecek bir doktor arayışındayım.O yüzden Candan Beyi de eledim. Sonra Burçe Karantinacının asistanıyla görüştüm , o da 100 bin tl dedi ameliyat ücretine.Muayene ücretsiz ama ameliyat ücreti biraz fazla geldi , araştırmaya devam edeceğim.Bu arada Oben Karakuş var mesaj attım saatlerdir cevap yok.Eskiden bu şekilde değildi herkes çok ilgiliydi hatta wpdan doktorlarla yazşıp direkt bilgi alabilirdik şu anki iletişim çok garip olmuş sanırım yurtdışı hastaları çok geldiği için doktorlar hastaya doymuş :)

Fiyat bilgisi olan arkadaşlar varsa yazarlarsa sevinirim.Şu an anladığım kadarıyla bazı doktorlar zam yaptı bazıları da yaptı yapacak.Bu arayı iyi değerlendirmem gerek.Tavsiyelerinize açığım.Destan yazmışım bu arada, buraya kadar okuyan herkese teşekkürler :)

Yanlış anlamazsanız, hem çok ağrı çekmişsiniz hem de olumsuz bir süreç olmuş sizin için. Neden hala vazgeçmediniz bunlara rağmen merak ettim

Yanlış anlamazsanız, hem çok ağrı çekmişsiniz hem de olumsuz bir süreç olmuş sizin için. Neden hala vazgeçmediniz bunlara rağmen merak ettim

Çok basit: küçük meme
Edit: bu arada ameliyattan dolayı ağrı çekmedim, bağ doku hastalığı eklem yerlerinde ağrı yapıyor onla ilgili sıkıntılarım vardı, ameliyatlar hep konforlu geçti. Sadece sonuç istediğim gibi olmadı

Merhaba ben de İzmir'de ameliyat oldum ama açıkçası hem doktorun sayfasına hem de buraya şu an için yorum yapmaya korkuyorum. Çünkü birkaç şikayetim oldu ameliyat olana kadar gayet kibar ve güler yüzlü olan ekip, ameliyat olduktan sonra sorunları dile getirince sonuçta yalan bile söyleseler onlardan başka kime soracağım asistana yazınca asistan sert bir üslupla doktorla görüşme ayarladı ve doktor görüşme günü çok sert suratı asık ve aksi idi... Maalesef şu an anlıyorum ki tamamen parayı alana kadar... Bakalım bundan sonraki süreçte ilk üç ayım ve ilk altı ayım dolduktan sonra şikayetlerim sürer ya da bu süreçte yine aksi şekilde cevap verirlerse buraya yazacağım... Ama herhangi bir şikayetim olmaz ve onlar sorduğum sorulara ilk zamandaki gibi güler yüzle ve samimi şekilde cevap verirlerse hem doktorun kendi sayfasına hem de buraya olumlu yorumlar yazacağım. Sağlık sonuçta yazık aldıkları paralara! Keşke herkes işini layıkıyla yapsa! Ben şöyle diyorum hem bu durum için hem her şey için eğer haklarıyla yapıyorlarsa aldıkları sonuna kadar helal olsun! Ama sağlığımızla ilgili ve onların mesleki eksikliklerinden ötürü sorun yaşarsak da Allah'a inanmalarina gerek yok Allah aldıkları paraları kurusu kuruşuna torunlarina kadar çıkarsın çünkü böyle insanlar başlarına bir musibet gelmeden nasıl hak yediklerini anlamıyor maalesef...

Yaşadıklarınız için çok üzgünüm sonuçta bu ameliyatlar kolay ameliyatlar değil. Ne kadar ince eleyip sık dokusak da maalesef bu tarz şeylerle karşılaşabiliyoruz. Bana özelden ulaşabilir misiniz rica etsem.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…