Tavuk Yemekleri Izgara Tavuk (resimli)

sevdalxix bulut

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
18 Ağustos 2007
76
2
50
Hanımlar size çok özel bir sos tarifi vereceğim.Bu eşime ait bir tarif.Tavuğun istediğiniz bölümünü kullanabilirsiniz;kanat,but,pirzola,göğüs ya da kalça şiş.

4 iri diş dövülmüş sarmısak
4 çay kaşığı kekik
1 çay kaşığı toz kırmızı biber
1/2 çaybardağı
sıvıyağ
4 çay kaşığı kimyon
1 domatesin rendesi
biraz domates salçası

Malzemelerle elde edeceğiniz sosu tavuk etlerine güzelce yedirin.Zamanınız varsa dolapta biraz beklesin.Sonra mangalda iki tarafını da güzelce pişirin.

Son düzenleyen: Moderatör:
cok güzel gözüküyolar ..ellerine saglık.. sevdalı bulut hanım ben bu tarifin içine bi kasık yogurt katıyorum cok az biseyde zaytin yagı katmıstım cok hos olmustu umarım böylede güzel olmustur ..

Evet canım zaman zaman ben de yoğurt katıyorum. O an içimden ne gelirse. Zaten pek çok yemekte yapmıyor muyuz böyle? Hatta kuru soğan rendelediğim de oluyor.

Bir an önce yemeğe oturma telaşımızdan resimi alelacele çekmiştim. Eşim doğru düzgün bi servis tabağına koysaydın keşke dedi. Ama bi başka zaman daha düzgün bi servisle yeni bir resim daha eklerim.

eline sağlıkk saoll tavuğudaa çok severimm domates rendesi ve sarımsak hariçç bende koyarımm diğerleriniii

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…