IV. Evre endometriyozis, endometriyoma ve embriyo kalitesi

mambaa

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
3 Nisan 2009
1.321
18
Merhaba Dr. Dirican,

Ben 33 yasindayim. IV, evre endometriyozis ve hipotiroidi hastasiyim. Bir de sag yumurtaligimda buyuk denilebilecek bir endometriyoma var. Gectigimiz eylul'de laparoskopik ameliyatla aldirdim ama nuksetti. Esimin herhangi bir sorunu yok, sonuclari mukemmel.

29 mart'da , embriyolarin 3. gunu,tup bebek transferim oldu. 11 yumurtadan sadece 2 tanesi dollendi ama doktorumun belirttigi kadariyla iyi kalite 8 hucreli ve 9 hucreli embriyolar. Simdi heyecanla sonucu bekliyorum. size sormak istedigim; implantasyonun olmama ihtimali var midir? herhangi bir nedenle tutmayabilir mi? endometriyoma engel teskil eder mi? Su siralar yasadigim bel agrilarinin bir anlami var mi?

Tesekkur ederim simdiden ilgilendiginiz icin...

slm doktor bey benim sorum ben 150 pregonla başladım dokuzuncu gün e2 yükseldi ve 3gün pregon vurulmadım.çok yumurtalı hasta olduğum söylendi ve 3tane yumurta toplandı biri3e diğeri 5e bölündü ikinci gün transfer oldu.bhcg29 çıktı ikincisinde 21e düştü ve doktorum düşeceğini söyledi. iki gün sonra adet gördüm ve bana driling diye bi amaliyat önerdi bu amaliyatın yumurtalara zararı olurmu ve neden var çıkıp düşükle sonuçlandı?

Merhaba mambaa,

Gebeliğin oluşma ihtimali var, yaklaşık %50 gibi. Ancak, sizin durumunuz için asıl incelenmesi gereken noktanın, neden 11 yumurtadan 2 tanesinin döllendiğinin anlaşılması olduğunu düşünüyorum, oldukça düşük bir döllenme oranı. ınşallah güzel sonuçlar alırsınız ve bizimle de paylaşırsınız. Sağlıklı günler geçirmenizi ve doğru-etkili tedavilerle buluşmanızı dilerim.

Op. Dr. Osman Denizhan Özgün
Maya Tüp Bebek ve Kadın Sağlığı Merkezi

X