İtalya-Portekiz-İspanya

MissMini

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
29 Haziran 2010
668
69
kızlar merhabalar... Allah kısmet ederse 28 Temmuzda düğünüm var ve balayı için yurtdışı düşünüyoruz Aklımızda bikaç ülke var İtalya-Portekiz-İspanya tursuz olarak kendimiz gezip görmek istiyoruz. Gidip gezip görenlerden yardım öneri istiyorum hangisi balayı için uygundur hangisi daha çok görülmeye değerdir ve tabiki hangisi daha bütçeye uygundur 5-6 günlük bi tatil için 10 bin liralık bütçe yeterli olur mu sizce? tabiki bu öneriler kişinin beklentisine göre değişir ama dolu dolu keyifli şirin bi tatil olsun istiyoruz Ayrıca ekstra önerileriniz varsa açığız. Aslında Maldivler de var aklımızda ama orda yapılacak çok şey gezilecek çok yer olur mu ki?

Öncelikle sizi tebrik ederim... Allah bir yastıkta kocatsın. Portekiz'e gitmedim onu geçiyorum onun için.

Barcelona ya gittim çok güzel bir şehir. 5-6 gün düşündüğünüz için 2 gün orayı gezip sonra feribotla ibiza ya da mallorka ya geçip denize girebilirsiniz. Barcelona da da plaj var ama ben girmedim nasıldır bilmiyorum.

İtalya'ya ben turla gittim klasik roma Venedik floransa 3 ü de çok güzel 3 şehirden 1 ine giderseniz 5-6 gün çok fazla özellikle Venedik veya Floransa için küçük şehirler çünkü. 3 şehiri de tur aracılığı ile gitmezseniz yok tren yok otobüs çok meşakkatli olabilir.

Hangisi daha çok görülmeye değer derseniz ayrım yapamam. Ama İtalya görsel olarak daha romantik tabii...

Tek şehire gideceğimiz Zaman 3 gece 4 gün fazla fazla yetiyor bize otel ve uçak hariç , hediyelikler yemeler içmeler freeshop falan eşimle ikimiz yaklaşık 800-900€ falan harcıyoruz.
Sevgiler ve mutluluklar...

çok teşekkürler biz gidince bikaç şehir görelim istiyoruz açıkçası tek bir şehirde takılı kalmak istemiyoruz en azından 2 3 şehir gezip görmek istiyoruz bu sebeple İtalya çok da uygun değil sanırım söylediğinize göre. iyi araştırmak gerek dolu dolu bi tatil olsun istiyoruz. çok zor karar vermek

Öhm evliya çelebi olarak yazıyorum

Portekiz yol olarak gerçekten uzun Avrupanın en uç noktası malum.Ama farklı bir kültür özel hir ilginiz varsa muhakkak gidin görün sokaklar şehirler zoro filminden kalmış gibi.İtalya zaten klasik ama yolunuz düşerse eğer Portofino'ya gidin çok hoş ve kaliteli bir şehirdir.Ama gönlümün efendisi her zaman İspanya.Barcelona çok güzel bir Balayı mekanı olabilir.Hemen La rambla'nın başında güzel bir plaj var ve çok eğlenceli renkli.Şu an yazarken bile gözlerimden kalp çıkıyor.Yemekler güzel hatta bazı yerlerde türk çalışanlarda var.Zaten baya türk turist çeken bir şehir.Portekiz tarihi,İtalya romantik,İspanya ise ilginç bir balayı lokasyonu olur sizin için ama inanın hepsi birbirinden güzel.Temmuz çok sıcak olur aman şapkasız güneş koruyucusu olmadan çıkmayın sokaklara.
Son olarak bu 3 ülkede hırsızlık çok fena hiç farketmiyorsunuz.Aman pasaportlara dikkat!!!

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…