Rüya Yorumları İstiharede gördüğüm rüya ve ilişkim...

dg2015

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
23 Temmuz 2015
4
1
34
Belki beni ayıplayanlarınız olacaktır, bu devirde hala böyle şeylere inanılır mı diye ama lütfen yargılamayın. O kadar mutsuzum ki :KK43: İstihareyi bilirsiniz. Yapanlarınız vardır belki.

Mutlu giden bir ilişkim var. Dünyanın en iyi kalpli, merhametli, efendi insanı diyebilirim. Mezheplerimiz ve kültürlerimiz farklı ama birbirimize olan saygımız sonsuz. Onun ailesi benim aileme göre çok daha modern. Bu beni rahatsız etmiyor, aksine memnun ediyor.

Dün istihare namazı kıldım, duasını okudum ve malum kişi benim için hayırlıysa yeşil ve beyaz görmeyi, ya da yüzünü görmeyi diledim. Sabah dörde kadar uyuyamadım bile, kafamda alakalı alakasız düşünceler gitmedi. Sonuçta, kırmızı beyaz Türk bayrağı örtülü bir şehit tabutuna sarılıp ağlayan bir kadın gördüm. Bu arada erkek arkadaşım Türk vatandaşı da değil, askerlikle alakası yok. Dün akşam, namaz kılmadan önce şehit haberleri görmüştüm, belki de bilinçaltımın oyunudur diye kendimi teselli ediyorum ama çok huzursuzum :KK43:

Bu gece tekrar deneyeceğim. Ve tekrar kırmızı renk görürsem ilişkimi bitirmem mi gerekiyor, herşey o kadar yolunda giderken? İstihare yapıp, hayırlı sayılmayan renklerden görüp de yine de mutlu bir evliliği ilişkisi olanlar yok mudur? O kadar mutsuzum ki anlatamam.

Istiharede renkten ziyade rüyanın içeriği büyük bir faktör. Sizinki Bilinçaltıda olabilir tabi ama sadece yesil görünce söyle kırmızı görünce böyle denmez. Ayrıca istihareden önemli istişare. Bende eski nişanlım icin istihare yaptığımda güzel seyler görmüştüm ama hayırlı değildi sonuc olarak

hayırlısı neise o olsun senin için.. belki de akşam ki haberlerden etkilenmiş olabilirsin.birbirinizi seviyorsanız ve ilişkinizde iyi gidiyorsa(ki Allah bozmasın) mutsuz olmanı gerektirecek bi'şey yok ortada.üzmemelisin bence kendini..

Bende zır durumda kalırsam istihare yaparım bumu kaldı derken islam dini hiç değişmeyecekki rabbim böyle bir şeyi sunmuş şükürler olsun bizde niye yapmayalım soruna gelince şimdiye kadar yaptıklarım hep doğru çıkdı sadece bir tanesinde ben ısrarla beyaz göreyim diye beynimi yedim durdum gece gügümler içi bembeyaz süt dolu bembeyaz at gördüm bilinçaltımın oyunuydu sonra uyanmaya yakın kırmızı atlar gördüm beni ezmeye uğraşan ve olmadı zaten ne kadarda uğraştığsam olmadı o istediğim şey demekki hayırsızmış benim için

Bakin istihare oyle sizin zannettiginiz gibi basit bir sey degildir. Hemen bugun yattim bugun gordum diye bir sey yok ve herkes goremez. Bes vakit namazli kendini gunahlardan arindirmis kalbini Allah a yaklastirmis insanlar gorebiliyor genellikle. Sizin gordugunuz rüya bilinc alti ruyasindan baska bir sey degil. Ayrica 7 gun boyunca yatmak lazim istihareye. Birde sunu unutmayin diyelimki gercekten istihare ruyasini gordunuz ve hayirsiz oldugu cikti bunu sonucunda o iste israr etmemeniz lazim cunku Rabbimden bir isaret istediniz Rabbimde size o isareti gonderdiyse o isarete uymak zorundasiniz.

Bence girmeyin boyle islere.

Bakin istihare oyle sizin zannettiginiz gibi basit bir sey degildir. Hemen bugun yattim bugun gordum diye bir sey yok ve herkes goremez. Bes vakit namazli kendini gunahlardan arindirmis kalbini Allah a yaklastirmis insanlar gorebiliyor genellikle. Sizin gordugunuz rüya bilinc alti ruyasindan baska bir sey degil. Ayrica 7 gun boyunca yatmak lazim istihareye. Birde sunu unutmayin diyelimki gercekten istihare ruyasini gordunuz ve hayirsiz oldugu cikti bunu sonucunda o iste israr etmemeniz lazim cunku Rabbimden bir isaret istediniz Rabbimde size o isareti gonderdiyse o isarete uymak zorundasiniz.

Bence girmeyin boyle islere.

Haklısınız :KK43: Maalesef düzenli namaz kılan biri değilim sadece sık sık Ayetel Kürsi okurum, çok eksiğim var çok. Annem istihareye yatıp da rüyasında babamı, hem de tanımadan önce gördüğünü söyleyince yapmak istedim. Belki de devam etmemem gerekiyor bu işe...

Istihare nin devirle alakasi yok. Devir degisince dinimiz degismiyor. Ve istihareyi herkes yapamaz. Yani yaptim zanneder ama sonuc alamaz

Ben de devirle alakası olduğunu düşünmüyorum ama forumda bazen çok sert çıkan hanımlar olabiliyor, belki öyle düşünürler ve eleştirirler diye eklemek istedim. Ağır eleştiri kaldırabilecek kadar iyi durumda değilim maalesef.

Ben de devirle alakası olduğunu düşünmüyorum ama forumda bazen çok sert çıkan hanımlar olabiliyor, belki öyle düşünürler ve eleştirirler diye eklemek istedim. Ağır eleştiri kaldırabilecek kadar iyi durumda değilim maalesef.
Dogru diyorsunuz yersiz cikislar yapanlr var elbette. Neyse sizin gordugunuz ruyada bilincaltidir umuyorum turk bile degil diyorsunuz cunku. Allah size zaten hayirli olani yasatir gonlunuzu ferah tutun

Bazilari demis ya 5 vakit namaz kilan, gunahlardan arinmis olan gorur diye. E digerleri Allaha siginip dua edip hayirlisini gormek istese; Rabbimiz: "hayir, sen gunahkarsin bana yakarma" mi diyecek acaba?
Yapmayin boyle seyler.
Belki yaptigi istihare onun dinine daha bagli olmasina vesile olacaktir.

Istihare zor falan degil. Yeter ki inanin. Yeter ki Allahin gosterdiginden supheye dusmeyeceginize inanin.
Ben su an evli oldugum esimi gormustum ruyamda.
Ve karsima ciktiginda da hep yattim hayirlisini istedim. Allahim ne gosterirsen ona razi olacagim dedim. Hayirlisini gosterdi ve cok sukur hayirlsii da oldu..

Her seyin basi inanmak.
Ayrica zamanla da alakasi yok. Islam degismiyor...

Niye ayıplayalım peygamber efendimizin de yaptığı sünnet olan bir şeyi hem de ..
Öyle bir günde değil 7 gün yatman lazım net şeyler göremezsen 7 günün sonunda kalbine bak diyor. Ben 3 gün yaptım hep kötüydü rüyalarım buna istinaden ayrılmadım ama nişanlımdan ayrıldım işte demek ki hayırlı değilmiş.

İstihare Allahtan hayırlısını istemektir. Buna niyettir. Ama mesela sen birçok kişi için yeşil görebilirsin bu demek degilki hepsiyle evleneceksin.
İstişare daha temkinli bir yoldur. Bir araştır istersen.

Belki beni ayıplayanlarınız olacaktır, bu devirde hala böyle şeylere inanılır mı diye ama lütfen yargılamayın. O kadar mutsuzum ki :KK43: İstihareyi bilirsiniz. Yapanlarınız vardır belki.

Mutlu giden bir ilişkim var. Dünyanın en iyi kalpli, merhametli, efendi insanı diyebilirim. Mezheplerimiz ve kültürlerimiz farklı ama birbirimize olan saygımız sonsuz. Onun ailesi benim aileme göre çok daha modern. Bu beni rahatsız etmiyor, aksine memnun ediyor.

Dün istihare namazı kıldım, duasını okudum ve malum kişi benim için hayırlıysa yeşil ve beyaz görmeyi, ya da yüzünü görmeyi diledim. Sabah dörde kadar uyuyamadım bile, kafamda alakalı alakasız düşünceler gitmedi. Sonuçta, kırmızı beyaz Türk bayrağı örtülü bir şehit tabutuna sarılıp ağlayan bir kadın gördüm. Bu arada erkek arkadaşım Türk vatandaşı da değil, askerlikle alakası yok. Dün akşam, namaz kılmadan önce şehit haberleri görmüştüm, belki de bilinçaltımın oyunudur diye kendimi teselli ediyorum ama çok huzursuzum :KK43:

Bu gece tekrar deneyeceğim. Ve tekrar kırmızı renk görürsem ilişkimi bitirmem mi gerekiyor, herşey o kadar yolunda giderken? İstihare yapıp, hayırlı sayılmayan renklerden görüp de yine de mutlu bir evliliği ilişkisi olanlar yok mudur? O kadar mutsuzum ki anlatamam.
oo işiniz istihareye kaldıysa yandık :KK66: inancınıza saygım sonsuz ama boyle seylerle ugrasmayın bence sız kendınız bılırsınız zaten hayırlı mı degıl mı tanıdıysanız eger yeterı kadar bu tarz eylemlere kalkışmanıza gerek yok..

Bazilari demis ya 5 vakit namaz kilan, gunahlardan arinmis olan gorur diye. E digerleri Allaha siginip dua edip hayirlisini gormek istese; Rabbimiz: "hayir, sen gunahkarsin bana yakarma" mi diyecek acaba?
Yapmayin boyle seyler.
Belki yaptigi istihare onun dinine daha bagli olmasina vesile olacaktir.

Istihare zor falan degil. Yeter ki inanin. Yeter ki Allahin gosterdiginden supheye dusmeyeceginize inanin.
Ben su an evli oldugum esimi gormustum ruyamda.
Ve karsima ciktiginda da hep yattim hayirlisini istedim. Allahim ne gosterirsen ona razi olacagim dedim. Hayirlisini gosterdi ve cok sukur hayirlsii da oldu..

Her seyin basi inanmak.
Ayrica zamanla da alakasi yok. Islam degismiyor...

arkadasim istihate bir dua degildir Rabbimden kalbine bir ilham vermesini bir isaret vermesini beklemektir. Ben bes vakit namazimi kilmayayyim ama her aksam istihare namazi kilayim Rabbimle iletisime gecmeye calisayim. Once farzlari yapalim sonra nafilelere gecelim.

Neyse simdi konuda kapanacak bu muhebbetlere fazla dalmamak lazim.

X