İster inan ister inanma :))

E

EU1

Ziyaretçi
BUNLARI BILMEK LAZIM Ister inan ister inanma

-Gozleri tamamen baglanmis bir kisinin, 5 dakika boyunca hic kipirdamadan ayakta durmasi mumkun degildir

-Binlerce yil once, cenaze torenin katilanlar, gomulecek olunu hayaletinin orada bulunanlardan birini bedenine girmek isteyecegine inaniyorlardi ve hayaletten saklanma icin vucutlarini siyah boyuyorlardi. Zamanla bu adet degisti cenazelerde siyah giyinme aliskanligi olarak gunumuze kadar geldi.

-Kopekbaliklari omurleri boyunca yuzme zorundadirlar, cunku dururlarsa batarlar.

-Arilardan, sivrisineklerden ve diger boceklerden cikan ses aslinda onlarin kanat cirpmalarinin sesidir.

-Yunuslar kopekbaliklarini, burunlari ile vurarak oldurebilirler.

-Insan vucudunda kan gitmeyen tek yer Kornea'dir. Kornea oksijen ihtiyacini direk olarak havadan alir.

-Vucuttaki en guclu kas, dilde bulunan kastir.

-Gozleri tamamen baglanmis bir kisinin, 5 dakika boyunca hic kipirdamadan ayakta durmasi mumkun degildir
aksam gidince hemen deniyim :icecream:
yarın gazetelerin 3. sayfasında bulursunuz artık beni :1closedeyes:

-Kopekbaliklari omurleri boyunca yuzme zorundadirlar, cunku dururlarsa batarlar.

buna çok şaşırdım be...
zavallılar.....

Vucuttaki en guclu kas, dilde bulunan kastir.

Bence de...şutarafagitti

Vucuttaki en guclu kas, dilde bulunan kastir.
bence cok dogru

Yunuslar kopekbaliklarini, burunlari ile vurarak oldurebilirler

Bize çoktan ölürûz o zaman senağlama

paylaşım için teşekükrler hepsi çok ilginçti ama en çok buna şaşırdım:

-Kopekbaliklari omurleri boyunca yuzme zorundadirlar, cunku dururlarsa batarlar

bende gözleri bağlı bir insan 5 dk dan fazla hareketsiz duramazmış buna çok şaşırdım denedim durabiliyorum.ama gülmemek için çok zor tuttum kendimi komik.

-Binlerce yil once, cenaze torenin katilanlar, gomulecek olunu hayaletinin orada bulunanlardan birini bedenine girmek isteyecegine inaniyorlardi ve hayaletten saklanma icin vucutlarini siyah boyuyorlardi. Zamanla bu adet degisti cenazelerde siyah giyinme aliskanligi olarak gunumuze kadar geldi.

çok ilginçmiş ya demek siyah giyinmek burdan geliyo valla bilmiyodum ben :uhm:

gözler kapalıyken gerçektende ayakta denge sağlayamıyo insan...

hepside gercekten sasırtıcı olaylar canım ama ben en cok su cenaze torenlerındekı sıyah gıyme olayının gunumuze tasınma seklini begendim:)

Hepsi de çok ilginç.:1shok:Ben sadece birini bilyordum.O da korneanın dışardan oksijenle beslenmesi.Hatta uzun süreli lens kullanımlarında dikkat edin arkadaşlarsüprizzzzz.Kornea oksijensiz kaldığı için- malum lens yüzeyi kaplıyor-Gözün merkezine doğru damarlanmalar oluşuyormuş çünkü oksijensiz kalan bu ortama damar yoluyla oksijen taşınmaya çalışılıyormuş.Korneanın ileri derecede damarlanması ise gözde görme kaybına neden oluyor çok tehlikeli.:1no2:Hatta doktorum bizzat bana ileri derecede damarlanmış artık görmeyen gözlere ait kornea resimleri gösterdi inanın korkunçtu:1no2:

gerçekten çok ilginç hiç birini duymadım gerçekmi bunlar
sadece bildiğim tek şey
-Vucuttaki en guclu kas, dilde bulunan kastir.

işte bu doğru sanki etrafında uçurum var gibi bi hisse kapılıyorsun ve eni sonu düşüyorsuna.s.

X