işten çıkarıyolar ne yapmam lazım

rengin_35

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
12 Aralık 2007
222
0
kızlar bugün müdür işten çıkaracaklarını söyledi. haziranın 1 den itibaren gelme dediler. kıdem ihbar vereceklermiş. napmam lazım. doğum parası alabilecekmiyim
çok kötüyüm yardım edinnnnn

ay canım benım ya calışmadıgım için bıolmıyorum kı ya ama uzulme bebegınıde uzersın canın sagolsun

türkiyede oldugun ici bilemiyorum canim ..
ama cikarma sebepleri hamileliginse eminim cok yüklü bir para alabilirsin ..

canım hemen ssk bölgeyi ara sen nerde oturuyorsun istanbul un neresinde durumu anlat internetten bulursun telefonunu hiç zaman kaybetme ara onlar ne yapman gerektiğini sana anlatırlar..gebeliğinden dolayı seni işten çıkarmaları büyük tazminat ödemelerine neden olur büyük bir suç yaptıkları seni 1 yıl işten çıkaramazlar canım çıkarırlarsa bu iş uzar hakkını aramalısın.. üzme kendini sakın emi. eğer bulmazsan söyle ben burdan ararım

canım izmirdeyim ben
napmam lazım nereyi arıcam. doğum parasıda alamam şimdi

KESİNLİKLE SSK dan YARDIM ALMALISIN.
ŞU ANDA ÇIKIŞINI VERİRLERSE DOĞUM İÇİN ALACAĞIN 16 HAFTALIK RAPORUNUN KARŞILIĞI PARAYI ALAMAZSIN.

SADECE TAZMİNATINI ve ÇIKARILDIĞIN İÇİN, İŞSİZLİK SİGORTANI ALIRSIN.
BENİM BİLDİĞİM KADARIYLA BU ŞEKİLDE...
AMA SEN SSK DAN YARDIM AL CANIM.

İZMİR SİGORTA İL MÜDÜRLÜĞÜ
232 - 446 35 22 / 23
BU NUMARADAN YARDIM ALABİLİRSİN.
İSTERSEN BAĞLI BULUNDUĞUNUZ SSK yı ARARSANDA YARDIM ALABİLİRSİN.
HAKKINDA HAYIRLISI OLSUN.
ÜZME ŞİMDİDEN KENDİNİ.
KAÇ YILDIR ÇALIŞIYORDUN ?

Son düzenleyen: Moderatör:
Doğumdan dolayı çıkardıkları besbelli. Çıkış nedeni farklı gösterilen bir yazı filan imzalatmaya çalışırlarsa sakın imzalama.
Doğum nedeniyle seni işten çıkaramazlar, yasalar senden yana. Ancak sen istersen çıkabilirsin tazminatını alarak tabi.

En kısa zamanda SSk İl müdürlüğüyle görüş, napman gerektiğini söylerler.
Allah yardımcın olsun:teselli:

İZMİR SİGORTA İL MÜDÜRLÜĞÜ 0-232 446 35 22-23

Hemen burayı ara cnm , sigorta işlerinden durumu anlatırsan seni yönlendiricekler...
Vakit kaybetme ama sana çıkarken imza atırırlarsada iyice oku çıkış sebebini farklı gösterirler dikkatli ol...
Bu sebepten çıkarsan alacagın tazminatında yüklü olucaktır...
kendini üzme bebişe dikkat:teselli:

canım takvimine göre sen 32 haftanı doldurmussun...doktorundan rapor alman doğum paranı almanda yeterli olacaktır...sadece 32.haftanın doldugu gun için vizite kagıdı alman yeterli olur...dogum parasıyla iş yerinin alakası olmadıgı için sana bu vizite kagıdını vereceklerdir...
doktorunla konus gerekirse bugun için bile vizite kagıdı alabilirsin...doktorunda bugunu senin 32.haftanı doldurmus gibi gösterebilir...

canım izmirdeyim ben
napmam lazım nereyi arıcam. doğum parasıda alamam şimdi
canım evet sağolsun arkadaşlar vermişler teli hemen aramalısın sakın hiçbişeyi imzalama gerekirse hukuksal boyutuna bak iyi bir tazminat alabilirsin sana bunu yapan insanlara mustahak herşey hakkını aramalısın

bu arada tazminat dışında işsizlik maaşı da alırsın çalıştığın yıla oranla değişir ortalama 6 ay alırsın işsizlik maaşo o bile seni idare eder bir süre canını sıkma

canım canını sıkma hemen rayıp bizede haber ver merak ettim valla ne diyecekler umarım böyle çıkaramazlar seni

kızlar ben ne kadar para alırım. 28 aylık ssk pirimim ödenmiş. ama asgari ücretten. bordrom falanda yok elden alıyodum maaşı. kaç para vereceklerini sölemiyolar. kendim çıkıyomuşum gibi göstereceklermiş

canım kabul etme sakın kendin çıkarmışsın gibi olursan işsizlik maaşını alamazsın sigortan kaç liradan yatıyordu

Asgari ücret Canim
Ssk Mizi Asgari ücretten Yatiriyolar. Maaşlarimizida Elden Veriyolar. Bordro Yok Yani

hemen ssk bölge müdürlüğünü ara ve imzala dedikleri hiç bir şeyide imzalama.
şerefsizler....

Rengincim eğer işinden mennunsan ve doğumdan sonra geri dönmek istiyorsan kesinlikle imzalatmak isteyecekleri belgeleri imzalama... kanun burda senin yanında... maaşını asgari ücretten gösterdikleri için zaten çok çok fazla bir tazminat çıkmaz ortaya sanırım. ama mutlaka mücadele et pes etme... arkadaşların verdiği numarayı arayıp bizi de bilgilendirmeyi unutma lütfen..

Son düzenleme:
canım evet pek bişey çıkmaz tazminat olarak 1400-1500ytl falan alman lazım canım ama imzalama dediğim gibi işsizlik maaşını almak için imzalama işsizlik maaşıda 260ytl falan ayrıca oncanın dediği gibi 32 haftalıksan hemen rapor al bugün itibari ile hiç değilse maaşını ssk öder sana topluca 16 hafta sonra oda 1500ytl falan olur canım senin işini görür araştır haber ver unutma

ne şerefsizler var yaa inanamıyorumm. canım ssk ile görüş muhakkak 1.000 ytl de olsa tazminat hakkını onlara bırakma... onların verdiği hiç bişeyide imzalama canım...

canım herhangibir çıkış belgesi imzalama sakın her hakkını söke söke alırsın çalışma bakanlığının ilgili yerlerine müracaat et iş ve işçi bulma kurumuna da git oradan ir evraklar veriyorlar işverene imzalatp işsizlik ödeneğide alabilirsin üzme tatlı canınıŞeniz

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…