Işte kıyamet alametleri

KatnissEverden

Alaycı Kuş
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
7 Haziran 2008
3.524
1.119
39
İlahiyatçı yazar Mehmet Paksu "Kıyamet alametlerinin yüzde kaçı çıktı?" sorusunun yanıtını aramış.
Kuran’a göre alametler büyük ve küçük olmak üzere ikiye ayrılıyor. Ve küçük alametlerin de neredeyse hepsi çıkmış.
Paksu “buna göre dünyanın fazla bir ömrünün kalmadığı kanaatine varırız” diyor.

İŞTE KIYAMET ALAMETLERİ

İlim ortadan kalkacak, cehalet yerleşecek.

Sarhoşluk veren içkiler yaygınlaşacak.

Çobanlar zenginleşerek bina yapımında yarışacaklar. Yüksek binalar artacak.

Adam öldürme olayları ve fitne artacak.

Elli kadına bir erkek düşecek derecede kadın nüfusu çoğalacak.

Kadınlar sosyal konum açısından ön plana çıkarılacak.

Kadınlar erkeklere benzemeye çalışacak.

Erkekler erkeklerle, kadınlar da kadınlarla yetinecekler.

Zina açıkça işlenir hale gelecek.

Kötülük ve fuhuş yayılacak

Açıklık yayılacak, hayâsızlık çoğalacak.

ınsanlar hayatlarından bıkarak ölülere imrenecek

Allah allah diyecek kimse kalmayacak. [/B][/U][/COLOR]

Geceyle gündüz birbirine eşit hale gelerek kıyametin kopuş zamanı yaklaşacak

Son düzenleme:

Camiler süslenecek, ama ibadete önem verilmeyecek

Kur'ân'ın önemi insanlar tarafından unutulacak.

Namaz kılınmayacak.

Emanete riayet edilmeyecek.

Toplumlar geçmişlerine lanet okuyacak

Yöneticiler insanlara zulmedecek.

Liderliğe elverişli kimseler azalacak.

Şerrinden korkulan kimselere itibar edilecek.

Ticareti dürüst olmayan kişilerin ele geçirecek

Yalancılar tasdik edilip doğru konuşanlara itibar edilmeyecek.

amin kızlar hayretsin ama ben izninizi alarak ve anlyaşınıza sığınarak sizlere bişey sormak istiyorum lütfen yanlış anlamayın
bu nasıl bir kıyamet alametidir acaba aranızda bunu bana açıklayabilicek biri varmı bilmemek ayıp değil öğrenmemek ayıp demişler sosyal konum öne çıkıcak derken nedir kasıt acaba?? :eek:

canım bunu sanırım çok önceki zmanları kastederek yazmışlar
hani o zman kadının çok fazla bi önemi yoktu toplum gözünde

amin kızlar hayretsin ama ben izninizi alarak ve anlyaşınıza sığınarak sizlere bişey sormak istiyorum lütfen yanlış anlamayın
bu nasıl bir kıyamet alametidir acaba aranızda bunu bana açıklayabilicek biri varmı bilmemek ayıp değil öğrenmemek ayıp demişler sosyal konum öne çıkıcak derken nedir kasıt acaba?? :eek:

Cevap bulmak zor degil ama isin icinden cikamayip tikanmak zor oluyor ...bu yüzden sadece bir giris yapmak daha faydali olabilir diye düsünüyorum ...insallah bilgisi olan bir arkadasimiz daha faydali bilgilerle bizleri aydinlatir ...cünkü benim icinde bu bir sorun...hatta kadinlarin sorunu desek belki daha dogru olur... bilmiyorum...

Nerede isimiz olsa orda mutlaka bir kadin calisiyor ...mevkisi yüksek olan bayanlarda hayli fazla ...bu bayanlarin mevkisi dolayisiyla kadinsi tavirlari ortadan kalkmis ...ne bekliyoruz kadinlardan sevgi sefkat merhamet yumusaklik...bayanlarin ana özelikleri bunlar ama mevki dolayisiyla bu tavirlari erkeklesebiliyor ne kadar kadin kiyafeti tasisaDA TAVIRLARI erkeklesmis ...engelleyemiyor...buna hergün tanik oluyoruz...evlerden cikip disariya tasinmislar bayanlar yuvalarinda degiller...erkekelrden beklenen isleri yapiyorlar ...anneliklerine zamanlari yok hersey dar zamanlara bölünmüs...kadin ne anne olabiliyor ne ev hanimi nede kocasina kari elimizden alinmis bunlar ...neyse benden bukadar simdilik diger arkadaslarda birseyler yazar belki...

Son düzenleme:
allahim sonumuzu hayir etsin insallah
ama dogru gidishat hicde iyi diil malesef
canim bu güzel paylasimin icin emeginede saglika.s.

Rabbim o gününde yardımcımız olsun şunu unutmayalımki.İnsan ölünce zaten kıyameti kopar..!!onun için önce ahiret hazırlık yapmak lazım hiç ölmeyecek gibi dünya için yarın ölcek gibi ahiret için çalışmak lazım..

X