işte buda eren beyın hikayesii

ro_se17

no paniq no heyecan
Kayıtlı Üye
2 Ocak 2008
4.470
3
canlarım hepinizz hikayemi merak edıyorsunu biliyorum anlatım barı ama doğumdan önceki dakikaları çok kötü idi ama oğluşumun geleceğini düşündükçe hapsı hafıflledii...pek güzel anlatamam ama heyecanımı bağışlayınnn..

c.tesı sabah 5 te sancılarım başladı ama benımkıler 1-2 saatte bır gelmedı...benımkıler 5 dkda bır geldı hep sadece kuvvetlı değildi bende yorgunluktan heralde dedım saat 7 ye kadar öyle devam ettı sonra azıcık yattım kalktım hala aynı eşime söyledımm sonra annemı aradım oda köyde ebelık yaptığı için doğum ağrısı onlar dedi..ve hemen geldı bu arada ben kayınvalıdemlerı teyzemın oğlunun düğününe gönderdım şehır dışına onlara ağrım olduğunuz haber vermedım belkı hemn doğmaz bızım oğluş dıye bırde kendı annem olunca sorun olmayacaktıı...ama onlara gıderken ben sız dönemeden doğuracağım dedım ama inanmadılar..benım ağrılarım çom canımı yamadığı için gezındım hepp..saat:11 de annem geldı ..sonra hemen doktoru aradım ve ağrılarımın 5 dk da bır gırdığını ama ne su nede nişan gelmedı dedımm sadece süreklı tuvalete gıdıyorum dedım oda hemn gelın dedı normalde saat 2 de gıdecektık ve saat 1 de gittik muayeneanesıne kontrol ettı ve doğum başlamış 3.500 gr civarı dedı ve çatı muayeneanesı yaptı 4 cm açılma var hastaneye gıdın hemen dedı ilaçları yazdı hastaneye aradıı...ordan çıktık yemek yedık kayınvalıdemlerı aradık ben doğuma gıdıyorum dıye ama ınanmadılar..saat 2.30 da hastaneye gırış yaptıkk.sancı odasına eşimı annemı kımseyı almadılar..içerde sancı çeken bırı daha vardı ben gülüp oynuyorum kadın ağladı ağlıcak ofuldanıp duruyoo içimden amma nazlıymış dedımm(tabı sonradan az bıle yapmış dedımm)sırnaşık şey..ben ebedebn ızın alıp içeri dışarı çıkıyorumm kımse doğuracağıma ınanmıyor.bana serum taktılar tabı sunı sancı verdıler açılmay hızlandırmak içinn..serumu yedıkçe sancılarım daha sert olmaya başladı..diğer kadın o arada dooğurdu..tabı bağıra bağıraa..allahım dedım amma bağırdı bee(ben okadar bağırmadımtatlicadiarzu)..saat 6 gıbı sancılar ıyıce delirmeye başladıı..eşimle annemlerın yanına çıkardılar sonra kayınvalıdemde gelmiş ben habıre ağlıyorumm eşim destek olmaya çalışıyor ama ben kıvrandıkça onlarda ağlıyorr benım gülüşler gıttii habıre ağlıyorum..annemler dayanamadı gıttıler sonra eşimle bıra daha durduktan sonra aldılar yıne sancı odasına... ebeler yavrum ağlama bak kendınıde bebeğide üzüyorsun harketlerını değiştiryorsun moralını yükseltkı oda çabucak gelsın dıyorlar ama. nerde...ilerleyen saatlerde sancılar benı ıyıce delirttı hemşıye arayın doktoru gelsın beenı ameliyat etsinnn ..deliricem artık dayanamıyorummm..bırdaha doğurmucam doğurursamda sezeryan olcam dıye bağırdımm.. habıre dua ettım allahım kımseyı bu yolda eğleme dıye sızlerede dua ettım meaves, çorumlu cadı, ebişimnurcanöğretmen,febi ve adını hatırlamadım tüm arkadaşlara(allahtan arada bır geçiyor du ağrılar yoksa dayanılacak )sonunda açılma tamamlandı ve doğumhaneye aldılar en zoruna geldık dedım ama doğumum o çektıklerımden daha kolaydı 3 ıkınmada saat 21.00 ezan ıle bırlıkte oğluşm geldı .boynunda kordon vardı ama allahtan bişi olmadı .ağrılar bıttıı dünyalar benım olduuuu...:lepi: ebe soruyo doğurcanmı gene evet doğuracam hemde normal dedımmm:dance:..iş bitince olayda bıtıyo ama o çektıklerımm asla unutmamm gibi geliyorr..oğluşum 4 kılo oldu doğumdan hemn önce gırdığım ultrsonda 3.5 civadı demışlerdi (haın doktor kordonuda görmemiş rabbıme şukurler oldun bişicik olmadıı))..dikişler dıkildi(5 tane dikişim var o kiloya ggöreelülülülülülüıl) oğluşum gıydırildi oğlum önde ben arkada çıktık doğumdan babasıyla karşılaştıkk hepımızın güller açtı tabı gözündee...rabbım herkese yaşatsın çok uzattımmmm kızlar kısaca anlatma kabılıyetım yok ne yapimm..bu arada benım sancılarım sunu sancı verdıklerı için okadar dayanılmaz olduuu..korkmayın normal doğum gibisi yok doğumdan 30 dk sonra ayaklandım ve oğlumu emzırdımm.ve doktroum dün öğleden sonra geldı ve hemen hastaneden çıkışımızı yaptıkkşimdi evımızdeyızz...benden sonra sezeryan olan bırını gördum ve ıyıkı sezeryan olmamışım dıye dua ettım ınanın kötülemek ıçın değil sezeryan olanlar benı yanlış anlamasın sorun olduğu zaman mecburen hepımız olacağız ama sezeryanın sonrası kötü ayılırken felan yanı normal doğumda oyok bebişle bırlıkte herşey bıtıyorr.tab aşta çok çekıyon ondada ama unutuyorsunn..herşey normal olduğu sürece normal odoğum yapınn ...rabbım hepınızın yardımcısı olsunnn canlarımmm...herkese yaşatsınnnn..çok uzun oldu kusura bakmayınnn..

Son düzenleyen: Moderatör:
aalh bağışlasın.
rabbim analı babalı büyütsün.ben aralık annesi olcam inş.
benimde oğlum olcakmış bende eren ismini çok beğeniyorum ve eren ismini düşünüyoruz
bakalım hayırlısı olsun.
ereninle sana ve eşine mutlu huzurlu sağlıklı bir ömür diliyorum a.s.

masallah tosunaaaaaaa :nazar:
tekrar tebrik ederim canimcim ..
sancilara ragmen güzel bir dogum olmus bence sanslisin mCx

ALLAH UZUN SAğLIKLI BlR YASAM VERSIN SIZE MASALLAH OGLUNDA COK TATLI ALLAH NAZARLARDAN KORUSUN SIZI

tbrik ederim cnm allah analı babalı büyütsün ismiyle yaşasınn inşallah...

maşşallah bebişin cok şeker.güzel günlerde büyütmen dilegiyle.inşallah bende normal dogum istiyorum ama epidural.senin gibi kolayca ıkınıp kurtulurum inşallah.ben ıkınıp cıkaramamaktan korkuyorum

tebrikler canımm.ne güzel bi doğum olmuş.ama ben normal doğumdann çoookk korkuyorumm yaaa..oğlum olucak benimde allah izin verirse onun adı da ERENNN..

canım allah analı babalı büyütsün
tebrik ederim benimde tam tersi sancıdan çok doğum anı zordu

yesin onu teyzesi yaws masallah tosun pasam benim masallah nazar degmesin pasaya
bak dedim sana benden once alcaksin yavrunu kucagina:teytey:a.s.
ben hala bekliyorum
neden benim sancilarim acilma yapmio neden bana cektirio bu doktorlarsenağlama yoruldum dayanamiyorum artik cok kotuledim
bakalim yarin ne dicekler senağlama

masallah tosunaaaaaaa :nazar:
tekrar tebrik ederim canimcim ..
sancilara ragmen güzel bir dogum olmus bence sanslisin mCx

EVET CANIM ŞANLIYMIŞIMM SANCILAR ÇOK KÖTÜYDÜ AMA AMA 4 KİLO OLUNCA DİKİŞ SAYISI DAHA FAZLA OLUR DIYE BEKLEDIM AMA ALLAHTAN OLMADI ALLAH A ŞÜKÜR ..:emir_bebek:ÇOK İYİYİMMM

yesin onu teyzesi yaws masallah tosun pasam benim masallah nazar degmesin pasaya
bak dedim sana benden once alcaksin yavrunu kucagina:teytey:a.s.
Ben hala bekliyorum
neden benim sancilarim acilma yapmio neden bana cektirio bu doktorlarsenağlama yoruldum dayanamiyorum artik cok kotuledim
bakalim yarin ne dicekler senağlama

saol canimm..evet dediydin önce doğuracan diyee canim ben sana gaz veriyordum sen önce doğuracan diyee ama seninkiz fazla nazli çiikti bir türlü gelmedii ..senin sat nezaman yaww yanlişmi hesapliyorlar nedir anlamadimm...ama artik yanlişta olsa yakindirr canim sikma canini en kisa zamanda gelecek merve hanimmm..

tebrikler canımm.ne güzel bi doğum olmuş.ama ben normal doğumdann çoookk korkuyorumm yaaa..oğlum olucak benimde allah izin verirse onun adı da erennn..

canim ne güzel adaş olacaklarr..sakin normal doğumdan korkma bak ne güzel ayaktayimm ben ..hiçbir ağrim sizim yok yalniz sütüm azdi ama yavaş yavaş geliyo allaha şükür..

Ghanelicim benimde doğum zordu çikarken tabi parçalandim sandim ama çok kisa bir andi o nedenle çabuk unuttum canimm...

canım arkadaşım ne güzel anlatmışsın içim kıpır kıpır oldun çok sevindim senin adına bebişini allah sana bağışlasın annelik kadar güzel ve içten bebek kadarda mis kokulu sevimli bir varlık var mı daha dünyada annesi bebişinle sana bir ömür sağlık mutluluk huzur diliyorum

cnm öncelikle çok teşekkürler dua etmişsn bana da bitanem .. çok şükür sen de yavruna kavuştun.. bana da yarın sabah 7 :30 da doğumhane yolu gözüktü .. 1 cm açılmam var sadece suni sancı denenecek.. çok korkuyorum ama napin normal olması için dayanmaya çalışacam ama olmadı sezeryan olurum .. hayırlısı ..

X