Işte buda dilenci holdingi!

miralife

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
12 Ağustos 2008
3.464
21
Biraz önceFOX TVde FOXON haber programını izledim böyle bir haber çıktı ve içler acısı bir haberdi.
ağlanacak halimize insanlar istismarla yaklaşıyorlar.biz günden güne küçülen ama yalan dolanla büyüyen bir millet olma yolunda nedense çok büyük bir hızla büyüyoruz!haber şöyleydi aslında:
sokakta onlarca dilenen insanlardan bazıları istanbulda kendilerine bir iş ağı kurmuşlar ve bu sayede bizi saf gördükleri için duygu sömürüsü yapıp ,çocuklarını daha 5 aylıkken sokaklarda dilendiren ,yaşlı başlı dedeler-nineler,kara çarşafa bürünüp genç kız haliyle bize yaşlı zannettiren zavallı gbir genç kız çıkıyor ekranda gülerek ve hepsi bir ağızadan
-utanmıyor musunuz? sorusuna
-utanmıyoruz diyorlar ne yazık ki!
işte bu zavallı zannettiğimiz insanlar her sabah jipleriyle işe çıkıyorlar bizlerin adım atıp belkide iş aramak için ayak bastığımız sokaklara!
bunların bankalarda yığınlarca paraları var!
borsada kağıtları var!
bunlar bizi sömürerek,bizi ve bizim duygularımızı istismar ederek,belkide acıdığımız ama belkide yol paramızı verdiğimiz,belkide ekmek paramızdan vazgeçip bgünde onların karnı doysun ddiğimiz o ZAVALLI KÜÇÜK BEYİNLİ İNSANLAR polisler tarafından yakalanınca sadece ve sadece 2 saatte kazandıkları 62 ytl parayı ceza olarak ödediktensonra aynı dilenme yerlerlerine ve duygu -insan istismarına devam ediyorlar!
buda onların ve bizim başımızdaki büyük sömürgecilerin adaleti...
sırf bu konuda arkadaşlar TÜRKİYEMİZ, AMERİKA OLMA YOLUNDA İLERLİYOR!
Amerika nasıl ırak ı esaret altına alarak onları istismar ettiyse bu ülke de bizi Amerika istismarcılığında aynı sıraya taşıyor ve americe idolümüzde yani kopyalamamızda birinci sıraya yerleştiriyor....
brawoooooo beeeeeeeee brawooooo....
diyeceğim çok şey var ama birazda size söz hakkı vermek istiyorum arkadaşlar!
paylaşarak belki bizim çığlıklarımızı duyurur ve bu istismarcılığa son vermek için atılımlarda bulunuruz bu kadar ağır suçların bedeli bu kadar hafif olmamalı....
kkkpy9.jpg
imageskb4.jpg
92665700hn8.jpg

Son düzenleme:
haklısın canım ama onlarda ne onur ne grur ne surat ne ahlak var. bunları kaybetmiş insanların bankada tirilyonu olsa ne yazarki sanki Allah yanlarına bırakacak o haram paraları. yalancı dünya burası bi anda püffff der ucar gider o paralar boş ver şekerim.
ben yoldaki dilenciye kapıya gelene para vermiyorum.
sürekli kapımıza genc genc cingene kadınlar geliyo.. biz para kazanmak icin didinirken onlar kapı kapı geziyor bagırdım bi kaç kez git çalış diye. :nazar:

ben artık tüm bunları görüp hatta üzerine acı bir şekilde yaşadıktan sonra,yazık ki veremiyorum..belki de gerçekten ihtiyacı olanı bile ayırt edemiyorum,arkamı dönüp giderken içim acıyor..acaba onlardan biri mi ? demekten kendimi alamıyorum..
olan yine gerçek ihtiyaç sahibine ve gerçek fakire muhtaç a oluyor..

haklısın canım ama onlarda ne onur ne grur ne surat ne ahlak var. Bunları kaybetmiş insanların bankada tirilyonu olsa ne yazarki sanki allah yanlarına bırakacak o haram paraları. Yalancı dünya burası bi anda püffff der ucar gider o paralar boş ver şekerim.
Ben yoldaki dilenciye kapıya gelene para vermiyorum.
Sürekli kapımıza genc genc cingene kadınlar geliyo.. Biz para kazanmak icin didinirken onlar kapı kapı geziyor bagırdım bi kaç kez git çalış diye. :nazar:

ya zaten nasıl yiyorlar anlayamıyorum sabah akşam sokaklada dileniyorlar ve birde üst baş perişan baksan karnı sadece ekmek gevrek napacaklar nasıl yiyecekler bunlar paraları amaçları ne anlamıyorum da ya acaba sadece zevktenmi yapıolar..yiyemiyoruz ama çalışışıcağımıza bari sokalarda oturp parada kazanırız hemde vakit mi geçer diyorlar ya anlamıyorum...
Bugüne kadar azarlamadım eşim çok yapar bunlara böle hep kızardım yapma diye ama haklımış eşim bildiği varmış adamın baksana ..
Helal olsun kandırdıkları onlarca miletin parasını yerken diyebilir miyiz acaba hala....

*
[ı]ben artık tüm bunları görüp hatta üzerine acı bir şekilde yaşadıktan sonra,yazık ki veremiyorum..belki de gerçekten ihtiyacı olanı bile ayırt edemiyorum,arkamı dönüp giderken içim acıyor..acaba onlardan biri mi ? Demekten kendimi alamıyorum..[/ı]
[ı]olan yine gerçek ihtiyaç sahibine ve gerçek fakire muhtaç a oluyor..[/ı]
biraz adalet olsa keşke şu dünyada ...
Biraz vicdan...
Biraz insaf...
Biraz ayıp,gurur,ar,şeref,haysiyet,onur,alınteri,kalleşlik olmasa keşke yaaaaaa olmasa....
Biz saf mağdurlar mağdureler olmasak canım ya nolurdu ki ne kaybedelirdiki?

bende vermiyorum artık bunları izledikçede kızıyorum yoldaki dilencilere:) Allah affetsin napayım.

valla bende sakat olanlarına veriyorum..insan kime inanıp kime inanmayacağını bilemez hale geldi bu sahtekarlar yüzünden...

Ya bunların bacakları sakatmı gerçekten acaba bilemiyor insan timmy bu nasıl iş ya...
Mevcan napacaz be güzelim nasıl vicdanımıza ses vericez sus diye....

her nerede olursa olsun bir dilenci benden para isterse ister kapıma gelsin ister ofise ister aracta yakalasın farketmez...ilk sorum şu olur aç mısın...eğer açsan gel seni doyurayım ben para vermem derim...o dilenci arkadaşda dönüp arkasını gider...şimdiye kadar bir tane dilenciye rastladım açım diyen o da çocuktu zaten ...ona da ekmek arası döner yaptırdım verdim ....böylelikle hem vicdanımı rahatlatmış oluyorum hem de para vermemiş oluyorum-tatlicadiarzu-

her nerede olursa olsun bir dilenci benden para isterse ister kapıma gelsin ister ofise ister aracta yakalasın farketmez...ilk sorum şu olur aç mısın...eğer açsan gel seni doyurayım ben para vermem derim...o dilenci arkadaşda dönüp arkasını gider...şimdiye kadar bir tane dilenciye rastladım açım diyen o da çocuktu zaten ...ona da ekmek arası döner yaptırdım verdim ....böylelikle hem vicdanımı rahatlatmış oluyorum hem de para vermemiş oluyorum-tatlicadiarzu-

bende birgün bir arkadaşımla çöpü karıştırıp balık yerken bir adamı gördüm -
-açmısın ,diye sorduk -
gel balıkçıda yemek ye ,dedik .-
-beni bu halle almazlar ki oraya dedi ama böyle yemek yeme dediğimizde -
-napalım üstümüz başımız böyleyken mecbur kalıyoruz ,dedi .
bizde parasını verdik ve gir bişiler ye dedik ama sonrasını bilemem tabi?ama bu işyerlerinin almamsı da bizim zorumuza gitti tabii gitmedi değil ama bunlkarın çaresi ne ...açlıktan çöp karıştıran insanlara kızıyoruz ama yemek bile yediremiyoruz ,para veriyoruz ama nafile ne yapacağız arkadaşım böyle ya ne yapacağız...
içler acısı bu insanların bazılarının hali ...aralarında iyiside var kötüsde ama ayırt etmek imkansız ...
ALLAH BİZİ İSTİSMAR EDENLERDEN KORUSUN....

bundan birkaçyıl önce sabahın erken saatlerinde simsiyah bir mercedesten inerken gördüm ben bu dilencileri ozamandan beri yolda avuç açana hiçbirşey vermiyorum hatta sizde varsa bana verin diyorum gözlerinin içine bakarak sıvışıp gidiyorlar.gerçekten ihtiyacı olan zaten avuç açmaya çekiniyor.bu dilenci milletinin hepsi sahtekar iyilik yapmanın çok başka yollarıda var.1 ytl bile vermiyorum.o birler birikip.dağ oluyor çünkü.kötükedihüso

bundan birkaçyıl önce sabahın erken saatlerinde simsiyah bir mercedesten inerken gördüm ben bu dilencileri ozamandan beri yolda avuç açana hiçbirşey vermiyorum hatta sizde varsa bana verin diyorum gözlerinin içine bakarak sıvışıp gidiyorlar.gerçekten ihtiyacı olan zaten avuç açmaya çekiniyor.bu dilenci milletinin hepsi sahtekar iyilik yapmanın çok başka yollarıda var.1 ytl bile vermiyorum.o birler birikip.dağ oluyor çünkü.kötükedihüso
dağ gibi biriken o paraların ardından ta bizim duygu istismarlarımız yatıyor allah güle güle yemek nasip etmesin inşallah!

X