işte bizim hikayemiz......

Kardelen2434

Hayat 1 Gün Oda Bugün
Kayıtlı Üye
21 Mart 2008
1.027
4
40
kızlar biliyorsunuzki 11 mayıs pazar sabahı nişanım gelmişti vede adet olucakmış gibi sancılarım başlamıştı biraz biraz 12 mayıs pazartesi sabahı artmaya başladı 5 dakkada bir şeklinde. duş alıp çıktık evden eşimle hemen gittik hastaneye. dr'rum açıklığıma baktı 1 2 cm vardı ve yatışım yapıldı serum bağlandı. dr'rum ilk olduğu için uzun sürecebileceğini söyledi. ama açılmam hızla devam etti. yarım saatte bir 1 2 santim açılıyordu ama ben kendimi çok kastığım için oksijen verdiler bana bebişe oksijen gitmiyormuş kasınca. mütiş bir ıkınma hissi geliyor son zaman ve ıkınmamak gerekiyormuş derin nefes alınmam söyleniyor ama ne mümkün. osancılar nasıl kasmadan rahat çekiliyor bilmiyorum tabi. neyse nihayet açılmam tamamlanıp doğumhaneye alındım. ve sancının asılı orda başladı. çatala yatırdılar beni. her sancı geldiğinde ıkınmam gerekiyordu ama ne mümkün acayip bi uyku bastırdı halim takatim kalmadı sancıyı çekerken. ağzım kupkuru su istiyorum vermiyorlar normal olaraktan. ıkın diyorlar yapamıyorum yarım kalıyor yetmiyor gücüm. sonra karnıma bastılar bilmiyorum öyle bişey. bastım çığlığı neyapıyorsunuz diye ittim bide ebeyi acayip fena bişey o.eşimle kayınvalidem doğurdum zannetmiş ama bebek sesi yokortada. gözümde korktu bastırmadan sonra. iyi ıkınamadığımdan bitürlü gelemiyordu oğluşum. bir kaç kere daha bastırdılar yine olmuyor tam ağzındaymış iyi ıkınsam olucakmış ama yok olmuyor bitürlü dermanım yok. yalvarmaya başladım sezeryana alın beni yapamıyorum. dr um olmaz diyor bukadar geldik sık dişini riskli olur sıkıştı çoçuk oraya diye. bitürlü ikna edemiyorum. tekrar sancı odasına alındım doğumhaneden eşime söylediler ikna etmesi için beni geldi söyledi bişeyler ama ben ölüyorum yapamıyorum diye ağlıyorum biyandan halim yok diye. neyse sancı odasında yine denedim tek başıma ıkınmaya çalıştım daha kuvvetli ıkınıyordum hemde daha rahat. dr geldi yine bi değişiklik yok olduğu yerde duruyor oğluş. ve dr pes etti hemen aldılar sezeryana beni genel anastesiyle oldum. ve saat 15:59 da oğluşum doğdu bende heralde bi yarım saat kırk dk sonra filan çıktım. odaya alındım bebişim geldi anaaaaa ne göreyim bembeyaz sarışın gibi bişey ben esmer eşim kara kaş kara göz. diyorum bu benimmi bana benzemiyor. onca acıyı çek gelde benzeme bana haksızlık bu:))) biraz etkilendimde sevemedim fazka onu çok acı çektim çünki oluyormuş genelde öyle yüzünü bile görmek istemeyenler varmış çok şükür okadar değildim. şimdi çok iyiyiz birazda esmerleştilülülülülülü eşime benziyor ama siması. olsun emer olsun yeter bari orası benzesin neyse bebişim 4 kilo 52.5 cm doğdu bide kendimi kastığımdan şişmişti kafası heralde oyüzden zorlandım gelmedi bitürlü. yani anlıcanız kilosu az diye sakın takmayın kafanıza inanın kilosu az olması daha iyiymiş ya. iki gece kaldık hastanede çarsamba sabah çıkıcaktık bebişimin tahlilinde sorum çıktı zorlanmadan dolayı kanında iltihaplama oluşmuş kendi kandine geçer dedi dr ama yinede tedavisini yapalım dedi ve akşama kadar beklettiler bizi antibiyotik iğnesini vurulup 22:30da taburcu olduk 2 gün daha sabah akşam yapıldı iğneleri cuma'da kontürolümüze gittik ve kan tahlili temiz çıktı iyileşti oğluşum. daha küçücük meleğime iğne yaptılar. Allah herkezin yavrusuna sağlık versin ufacık bişeydi ama içim gitti. yinede güçlüydüm. şimdide çok iyiyiz çok şükür sütümüzde var fosur fosur emiyoruzda bi meme ucu ağrılarımız var krem manyağı ettim meme ucumu:))) kilolarda yerinde kaldı neyse mutluyuz biz. sakın benim hikayemden dolayı korkmayın benim nasibim böyleymiş benden öncekiler hep doğumhaneye girip çıkmaları bir oluyordu. ALLAH HERKEZE HAYIRLI DOĞUMLAR VERSİN. BÜTÜN OLMAYANLARADA NASİP ETSİN BU DUYGUYU İNŞ.... AMİN.....

zor olmus ama ogluna sagsalim kavusmussun Allah anali babali buyutmek nasip etsin yuvaniza bereket mutluluk saglik nese geldi simdi bende 24gunluk anneyim guzelligi tarif edilemez hayirli olsun benim icin kokla oglunu (meme ucuna sutunu sur ayrica hani tahinin uzerinde bir yag birikir kavanozda iste oda cok iyi geliyor memeucuna SIK SIK sur inan catlarsa emzirmek nasil bir aci oluyor anlatamam bunlarla engelledim sukur)

Canım Allah analı babalı büyütsün
zor bir doğum yaşamıssın ama
güzel meleğine kavuşmussun
tebrik ederim tekrardan a.s

canım ya o kadar bekledin normal için demekki böylesi hayırlıymış çok şükür kavuşmuşun sağlıcakla bebşişine
canım benim meme ucum felaket durumda emziremeyei bırakma nokatasına geldim sende bu durunma gelmemek için önlemini ,iyi al kahverengi kısmını hepsini koy ağzıan bebişin
bide ben bugün aventin gögüs ucunu aldım ve gögüs kalkanını o biraz iyi geldi bugün 1kere emzirebildim o gögüs ucu sayesinde
hangi kremi kullnıyon burada

arkadaşlar hepinize teşekkürederim dualarınız için. evet çok zor bi doğum oldu ama dediğim gibi bekleyenler korkmasın benim kısmetim böyleymiş. sancıları çekip doğumhaneye girmesiyle çıkması bir olanlar vardı. yinede ısrarla normali deneyin inanın sezeryan rahat geçmesine rağmen zorluğu var bebişinizle pek ilgilenemiyorsunuz. ilk kıyafetini alt değiştirmesini yapamadım yatıp kalkarken zorlanıyorum ister istemez koca göbüşte var şimdilik içi gurul gurul eden. yılmayın korkmayın nasibiniz neyse onu yaşayacaksınız.... rabbim tüm bekleyenleri bir avazda kurtarsın......

canım ya inş edicem dua sana sen kaldın buralarda bi bekleyen normali. inş bir solukta doğurursun. benim yaşadıklarımı rabbim kimseye yaşatmasın.
inş en güzel şekilde alıcaksın kucağına kızını miş kokulunu:)))

evet canım bende yeni farkettim kahverengi kısmını koyunca acısı azalıyor rahatlıyorum başta çok acıyor arkasından rahatlıyorum. has astanedeyken aldırdım meme ucundanbaktım yine acıyor daha denemedim onu ama ozaman sütümde çıkmıyordu fazla şimdi yapsam dahada rahatlarım heralde ucunda süt biriktiği için iyi geliyormuş dediler. kullandığım kırem LANSINOH biraz pahalı ama değer kullanmasaydım parçalanırdı heralde. yarılma filan yok sadece sızlıyorlar verirken. inş düzelirde seninkide biran önce emzirirsin sakın kafayada takma emzirmediğin için sağlıklı olsunlar karınları doysunda varsın mama yesinler. bizim elimizde değil bazı şeyler neyapalım kısmet

Kardelencim...Gözünaydın cnm...Allah analı babalı büyütsün bebişini cnm...Herbirimiz farklı şeyler yaşasakda bebeklerimizi sağ sağlim kucaklarımıza aldık şükürler olsun..Gerisi ancak doğum hatırası olarak kalacak değil mi :)

canım başta az acıyor gitgide artıyor acısı ve yarıkları önlemini al bende lanolinli krem kullndım başta çok yumuşatıyor ve sonradan kanatıyor
canım inş seninki benimki gibi olmaz
valla az az emziriyorum ama mamayada başladık emziğede bakalım sonu nolcak bu işin inan bu gögüs acısı 1o tane doğumdan beter geldi bana:çok üzgünüm:

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…