Salon ve Günlük Oda Dekorasyonu İŞTE BENİM YILLARDIR ALMAYI BEKLEDİĞİM EŞYALARIM ; BELLONA BELİSSA CONSEPT :)

Salon ve günlük odalarınızın dizaynı, dekorasyonu ve tavsiye yorumları
Yani erkek tarafı Hayır 12 taksit yaptı senetle 2 ay imiz kaldı :)

Yanlis anlama lutfen soruyorum ama benimde kafam cok karisik bu konuda :)
Biz nisanlandiktan sonra aileler anlasti erkek tarafi uzerine duseni yapacak kiz tarafi da kendi yapacak denildi ama nisanlim aldiklarini 12 ye 24 e bolduruyor benim ailem yatak odasini firini mutfak esyasi utu supurge ne varsa hepsini taksitle aldi kendi oduyor ve odeyecek ama onlar hepsini nisalima yikti basta verdikleri sozu tutmadi babam bu durumu da bilmiyor bende sesimi cikaramiyorum alacaklarimin da hevesi kalmadi sonucta evlendikten sonra ben odeyecegim ve ailem borca girdi. Onun ailesi ise su an herseyi biz aliyoruz diye rahat rahat geziyorlar lakin hepsini nisanlim aliyor
Napacagim bilmiyorum halilari perdeleri de aldi ailem sozlerini tutuyor die seviniyor ama bilmiyorlar ki onlari ben odeyecegim

Konu aslinda para degil basta biz yapamiyoruz deselerdi biz nisaimla ortak yapardik simdi ailem ona bisi yuklemeden kizim onlar yapiyor bizde gidereriz borca onemli degil deyip almis olmasi benim icimi acitiyor o yuzden soruyorum nasil yaptiniz die yanlis anlama ltf

Anladım canım. Bu konuda nişanlın ne diyor peki benim eSimin babası yok ailenin de pek durumu yktu herseyi kendi yaptı ailesi de altını yaptı belki Sizinkiler de ole anlasmistir. Sen çalışıyor musun ?

Anladım canım. Bu konuda nişanlın ne diyor peki benim eSimin babası yok ailenin de pek durumu yktu herseyi kendi yaptı ailesi de altını yaptı belki Sizinkiler de ole anlasmistir. Sen çalışıyor musun ?

Evet calisiyorum ben bastan onlara da soyledim biz ikimiz yapalim die ama onlar yok biz yapariz dediler kiz tarafina da bayag bisi yuklediler babamda borcum olmasin die yemiyor icmiyor takimlarimin parasini oduyor o degil onlarda zora girip ogluma birakmayim die odese tamam diyecegim kendimi kandirilmis hissediyorum babam sanki erkek evlendirdi Dugun salonunu 5 bine tuttuk onunda borcunu karttan cektirdi anlamiyorum artik..
Gelip bize bizyapamayacagiz deselerdi seve seve kendim alirdim.. Babam yatak odasi vs alirken benim kartimdan diil kendi kartindan cektirdi ama onun ailesi oyle diil bugun yine geldiler bize hali baktik aldik saolsunlar yine nisanlim cekti bende en sonunda patladim sordum bunu kim odeyecek hep sen cekiyorsun dedim ben odeyecegim babamin durumu belli dedi ee o zaman madem oyle keske bastan deseydin yatak odasi vs de ortak alirdik dedim babamlara soyle onu ben konusmadim ailenle diyor esya almak bile istemiyorum ailemin yuzune bakamiyorum vicdan azabindan

Anladım canım. Mesela biz ekim.ayında nisanlandik eşim. Hemen beyaz eşyayı aldı ve biz evlenene kadar ödedi bir tek mobilya borcu filan kaldı evliliğe . Altını kim alacak peki Nişanlına bu konuyu dogru bir şekilde anlat ne diyecek . Birde ben de çalışıyordum aileme yardım ettim baya sende yardım edebilirsin anneme veriyordum parami

Bence sende ailenin borcunu üstüne al canım ailenle konusup.senin ailene yazık deil mi haberleri olsun mutlaka

Bence sende ailenin borcunu üstüne al canım ailenle konusup.senin ailene yazık deil mi haberleri olsun mutlaka

Evet aileme yazik buna uzuluyorum zaten borcu uzerime almam icin acik acik soylemem lazim o zaman da ailem kandirildigindan karsi taraftan soguyacak belkide sevinerek gelin etmesi gerekirken uzulecekler bide uzuldugum nokta ailesi gelip biz aldik, perdesini de aldik, masasini da aldik cok guzel hepsi.. Bi tane oglum var onu evlendiriyorum tabi yapacagim deyip ailemi gaza getirmesi

Ya belki hepsini ödemiyordur Nisanlin ailesi ile bir anlaşma mi yapmışlar bir sor bakalim ne dicek

Evlenene kadar odeme dusuncesi olan 12-24 taksit yaptirmaz bi yerden para gelecek kapatacak desek babasinin zaten kendine hayri yok

Utu almak istedim sonucta karttan cekiyor ve evlenince odeyecegim diye dusundum ona bile mudehale ettiler onu kiz tarafi aliyor die aldirmadilar ailemde kizim onlar uzerine duseni yapiyor utunu biz aliriz dedi gidip utu aldi bana
Atinlara hic gelemedik cunku konusunu actigimda maddi dusunuyosun diye beni sucluyor hakkimi yiyor tabi dusunurum

Canim bilemedim ki çok zor bir durum . Evlenince taksit odemek de zor oluyor yeni evliyim gezelim yiyelim içelim istiyorsun ama maddi sıkıntı karşına çıkıyor

Ya belki hepsini ödemiyordur Nisanlin ailesi ile bir anlaşma mi yapmışlar bir sor bakalim ne dicek

Anlasma falan yapmadi biliyorum karsi tarafin parasi yok kirayi bile zor oduyorlar kaldi ki borcu odeyecekler anlasma yapmis olsalar bile yine ailemin hakki yenmis oluyor bende babamla anlasirdim evlenene kadar sen ode sonra kart bende olacagi icin ben oderim derdim bastan sona hep yalpaliyoruz

Canim bilemedim ki çok zor bir durum . Evlenince taksit odemek de zor oluyor yeni evliyim gezelim yiyelim içelim istiyorsun ama maddi sıkıntı karşına çıkıyor

Tatlim ben borcu da oderim o konu diil ama bastan benim.ailemi gaza getirip biz yapariz deyip utuye kadar aldirip sonra boyle yapmalari zoruma gitti erkek tarafiyiz die gurur yapip soylemiyorlar desem yine hak yiyorlar bana deselerdi zaten ben kredi cekip alirdim hepsini birde benim odeyecegimi bile bile esyalarima karisiyorlar mutfak halimi turkuaz aldim bir ton laf ettiler niye o renkmis duz niye almamisim, murtafa store perde istedim yeni yeni adet cikarmisim diye bana duz beyaz guneslikle perde aldirdilar
Tabi onlar da karttan

Ama canım görüyorsun ailesinin durumu yokmuş hani olsa da vermese yardım etmese haklısın. Ama ellerinde yoksa ne yapabiliriz ki sende maaşını bir şekilde Ailene vermeye çalış yada durumu anlat ama onların pek durumu yok oğulları yapıyor bende size yardım edeyim de yada evlendikten sonra ben odeyeyim de .

Yani ödemedikleri halde böyle atıp tutmaları cok rahatsız edici.ben olsam nişanlımla konusur çözüm bulamazsam aileme anlatıp tüm borcları ikimiz ödeyelim derdim.işin kötü tarafı evlendikten sonra da böyle konuşurlar

Canim.bastan desinler canimi yesinler ben para esirgemiyorum oglundan haber gondersin ortak yapalim bizde
Benimde ailemin durumu yok bunu biliyorlar ama hala o kiz tarafinin die bize yukluyorlar nisanlimda simdiden maasimi hesapliyor ve icine hic borc harc koymadan hesapliyor kisaca benim bisey ustlenmemi.istemiyor babana yardim etde demiyor valla bisi anlamadim ben bu isten

Bastan hic boyle.degillerdi yapariz ederiz hallederiz dediler. Ailem ustune basa basa soyledi herkes imkanini soylesin ona gore yapalim dediler nisanda da oyle ama onlar biz halledecegiz sorun yok dediler konusmanin icerigine girmediler uzuluyorum kendimi kandirilmis gibi hissediyorum gelinligide taksitle alip 12 ye boldururse kahrolurum cunku babam onlar aliyor diye damatligi kendi alacak bilmiyorum

Hic sevmedigimden bu hesap isleri ailelerin durumu olsa bile ben kendim kredi cekip yapmak istedim sonra da kendimiz oderiz dedim o da olmadi neyse cok konuyu kaplamayalim.olmazsa ben bi basik acar yazarim

İnşallah bir çözüm yolu bulursun canım kolay gelsin

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…