işte benim sürpriz doğum hikayemmmmm

glcncrn

Guru
Kayıtlı Üye
21 Mayıs 2008
48
18
43
02.02.2009 p.tesi günü rutin kontrolüm için akşam 6 da hazırlanmaya başladım.üzerimi giydim makyajımı yaptım eşimi beklemeye başladm. bu arada 37. haftanın ilk günündeydik. 2 haftadır süren bi akıntım vardı. oturdum tv izliyodum eşim aradı geldim diye ayağa kalktım akıntıdan biraz daha sıvı geldi wc ye gitmemle bacaklarımdan su akmaya başladı. ama ben yine de emin değilim akıntım fazlalştı dedim kendi kendime çünkü çok fazla. arabaya bindim konuşamıyorum aklımdan bisürü şey geçiyo aceba doğum başladı mı????eşime söyledim şaşırdı. hastaneye geldik. rndevumuz yoktu hemşire braz bekleyin dedi.. ben tabi ki bekleyecek durumda değildim. hemşireye söyledim benim durumum biraz acil sanırım suyum geldi dedim. tabi o da telaşlandı. hemen druma söyledi. girdik içeri dedim böle bişey oldu aceba olablir mi ama kalbim yerinden çıkacak sanki... geç bi muayene ediyim dedi. hiç açılman yok dedi. sancım da yoktu. bi de ultrasonla bakiyim dedi. evt tahmin ettiğim gibi suyum gelmiş. ama bebeğin kilosundan şüpheliyim küçük gibi dedi. neyse bu çocuğu almamız lazım yoksa senin ve onun için enfeksiyon tehlikesi başlar normal mi sezeryan mı istersin dedi. ben zaten şaşkınım normal doğumu da pek istemiyodum. epidural sezeryana karar verdik. ama eşim ve ben öyle şaşkınız ki birbiriimize bakıyoruz. dr haber verin ailenize de anne ve bebeğin eşyalarını getirsinler dedi. eşim aramış annemlei bu arada yatışımız yapıldı odama geçtim suyum hala akmaya devam ediyoo tabi. neyse odaya girdik annemler geldi sondam takıldı lavman yapıldı. ben doğru ameliyathaneyeeeeee... eşimin o bakışını unutamam.herkes şaşkın annem ağlamaklııı. ameliyatım güzel geçti epidural takılırkan sadece hafif bi yanma hissettim. daha sonra ameliyat başladı ve minik derinim dünyaya gözlerini açtııııı.. korktuğumuz gibi olmadı bebğim 2950 kg 50 cm dğdu. onu bi güzel kokladım ve onu babasının yanına götürdüler. öyle tarif edilmez bi duygu ki ona bakarken ağlamamk mümkün değil. doğum başladığı için sütüm hemen geldi yani planlanan sezeryanda geç gelebiliyomuş süt. ama ben pek zorluk yaşamadım. ucu pek olmadığı için göğüs ucu aldık. tavsiye ederim kullanışlı ayrıca çatlatmıyo göğsünüzüüü...şimdi evimizdeyiz... onunla hayat bambaşka. onun kokusu bakışları..... herkesin tatması gereken bi duygu.. işte bizim hikayemiz böyleee... çok uzun yazdım heralde:).. hepinize hayırlı doğumlar diliyorummm. hoşçakalınnn....

canım hayırlı ugurlu olsun cok güzel anlatmıssın biraz aceleci cıkmıs senınkı :):) Allahım analı babalı büyütsün inşaallah darısı tüm hamişlerin olsun :emir_bebek:

canımmm Rabbim sağlık versinn ve herkesi böylee güzellikler nasip etsin a.s.

hayılı uğurlu olsun allah analı babalı büyütsün darısı başımıza.

Canım, hayırlı olsun, bebeğine de sana da maşallah...
Allah sağlıkla, analı, babalı büyütmeyi nasip etsin...

ne güzel..Allah analı babalı büyütsün inş...bakalım bizimkiler ne zamana niyet edecek...ayy çok heyecanlıyım artık

Gerçekten sürpriz bir şekilde gelmiş bebeğin... Haydi çok geçmiş olsun sana, darısı bizlerin başına. Allah analı babalı büyütsün. Kızınızla birlikte, sana ve tüm ailene sağlıklı ve mutlu bir ömür dilerim.

canım tebrik ederim bebiğnle sana saglıklı ve mutlu bi hayat diliyorum eee darısı bizim başımıza inşallah :Saruboceq:

canım hayırlı olsun.allah analı babalı büyütmek nasip etsin.darısı başımıza.ALLAH HEPİMİZE HAYIRLI DOĞUMLAR NASİP ETSİN AMİN.

tebrikler a.s.
ailesi ve sevdikleriyle birlikte,
minik Derine sağlıklı mutlu upuzun ömür versin Allah .. :nazar:
:CüvCüv:

allah anali babali büyütsün canim..
uzun ömürler versin insallah..
hic ayirmasin rabbim sizi..

bi nefesde okudum heycandan :)

Allah analı babalı saglıklı buyutmeyı nasip etsın :nazar:ınsallah hayırlı ewlat olur sizlere :1hug:

Şükür sağlıkla kavuşmuşsun bebişine. Hayırlı olsun canım. Evinize uğurlu gelsin kızın.
Darısı başımıza inşallah.

ne güzel Allah mutluluğunu artırsın ben nisan annesiyim umarım bizimde zamanımız gelir de hikayemizi anlatırız.

hayırlı olsun, Allah analı babalı büyütsün inşallah. süpriz yapmış küçük hanım ama güzel bi süpriz, ömür boyu mutluluklar bebişinle a.s.

sağlıkla büyüsün Derinimiz.
şaşkınlık verici bir hikaye olmuş süpriz yapmış kızınız size :)) tatlı süpriz!

hayırlı uğurlu gelsin jnm allah analı babalı huzur içinde büyütsün inş.

hayırlı uğurlu olsun Allah hayırlı uzun sağlıklı ömür versin...

X