İstanbul'dan Bursa'ya Gelin Gelen ve Yanlız Olanlar....

Sendemi Kestel desin canım. Oralar çok yeşillik, güzel yerler ama şimdiye kadar yaşadığım yerlere hiç benzemiyor. İnşallah alışırım canım ya, henüz ısınamadım hiç oraya

Alışırsın canım ya sıkma canını kestel küçük bir yer ama seversin ayrıca nişanlına söyle seni şelaleye falan götürsün o zaman seversin kesteli hem merkeze istediğin saatte de gidebilirsin.Bursayı görsen çok seversin.Kötü düşünme bursa kestelden ibaret değil sonuçta.

Ben özellikle yemek konusunda korkuyorum, hergün ne pişircem, nasıl yapacam birde dediğin gibi kayınvalidemle aynı binada olacagız, zor valla. Amin canım, Allah hepimizin yardımcısı olsun.

Çok sağol canım, desteğine..Şelaleye gidelim dedikte vakit dardı, bir sonraki gelişimde gideceğiz. Bursayı gezemedim, dediğin gibi şehir merkezine gidersem biraz daha alışmış olurum kanımca. Hem orası merkezede yakınmış. Zamanla alışırım inşallah:26:

Ben özellikle yemek konusunda korkuyorum, hergün ne pişircem, nasıl yapacam birde dediğin gibi kayınvalidemle aynı binada olacagız, zor valla. Amin canım, Allah hepimizin yardımcısı olsun.
Benden sana bir tavsiye arkadaşım her ne kadar zor olsada sakın gözünde büyütüp kendini stres yapma.İnsan büyüttükçe daha zor gelir.Hep olumlu bak canım allah yardım eder:))yemek mevzusuna gelince bana en kolay gelen şey sanada kolay gelir inşallah canımm

Sağol canım, haklısın. Ben stres yaptıkça daha kötü olacak herşey. Orda baya mide rahatsızlığı çektim. Son saatlere doğru biraz düzeldim. Olumlu yönlerini görmeye çalışmalıyım, teşekkürler desteğine

Benim kayınvalide de huysuz ama çoğunlukla gülüp geçiyorum dediklerine espriye vuruyorum yapmazsam kafayı oynatırım :))hep güzellikleri gör kötü tarafların bile olumlu yönlerini çıkar kendine bazen zor ama yapamazsak hasta oluruz şekerim:)))))

slm kızlar bende istanbuldan bursaya gelin geleceğim.Aileden uzakta olmak çok çok kötü bişey ama kısmetimiz bu demek ki

slm kızlar bende istanbuldan bursaya gelin geleceğim.Aileden uzakta olmak çok çok kötü bişey ama kısmetimiz bu demek ki
merhaba canım,
hayırlı olsun ne zaman geliyorsun?Nerde oturcaksınız?uzak olmak kötü tabi ama sevdiğin adamla aynı hayatı paylaşmak ta paha biçilemez:)))))))))))))

kızlar bende varımm.. yazınızı yeni gördüm.. bende istanbuldan bursa inegöle gelin geldim. benimde hiçbir tanıdığım yok. eşim ve benim ailemin hepsi istanbulda. eşim üni. burda okuduktan sonra mesleği için burda kalmış.. anlayacağınız bende yanlızm. evleneli 29 mayısta 1 yıl oldu. bende her işim için bursaya geliyorum malum inegöl küçük bi yer iatanbuldan sonra çok zor oldu. her bursaya gelişimde keşke burda otursaydık diye geçiriyorum içimden.en azından her şey elimin altında olurdu..hala alışamadım. apartmanda görüştüğüm 2 kişinin dışında kimsem yok fakat alışmak zorundayım tabi. şimdi tek isteğim tek eksiğimiz bi bebek. şubat ayında 8 haftalıkken kaybettim bebeğimi. tekrar deniyoruz ama bu seferde başka problemler çıkıyor kısmet artık. sürekli dr. için bursaya geliyorum inanın bursaya daha sık gidebilmek için devamlı dr.a gitmek istiyorum. yoksa sadece pazar günleri izinli olduğundan eşim haftada bi gidebiliyoruz gezmeye.. burda çok ama çok sıkılıyorum. ailemi çok özlüyorum ama devamlıda eşimi bırakıp gitmek olmaz. evlendim evleneli daha bir kez yanlız gittim o kadar tuhaf hissettim ki kendimi. inşallah en kısa sürede hayırlısıyla bi bebeğim olurda vaktin nasıl geçtiğini anlayamaz hale gelirim.. iyiki açmışsınız bu topiği ...

canım merhaba ,
bebek açısından yaşadıklarına geçmiş olsun diliyorum.İnşallah en kısa zamanda anne olursun canım
İstanbul da nerde oturuyordun?senin komşuların varmış inan bende de var ama gelin görümceler ve görüşülecek gibi değiller inan saklanıyorum nerdeyse görmesinler beni diye:)))çünki birbirleriyle görüşmüyolar ve devamlı şikayet çekemiyorum hoşlanmıyorum ben bunlardan((

teşekkür ederim canım.. inşallah allahh banada bebek isteyen herkesede bu duyguyu tatmayı nasip ettsin. şu mubarek günde öle çok yalvarıyorum ki alllahım yüzümüzew baksın bir daha öle acılar yaşamayı nasip etmesin bize..ben anadolu yakasındaydım canım küçükyalı maltepe tarafı..öfff en çokta sahili özlüyorum şöle adalara karşı çay içebilmek ne güzel olurdu. eşim deniz havası alayım diye mudanyaya götürüyor ama o beni tatmin etmiyor kii. çünkü karşıda ada yok.. benim üst kattaki komşum iyidir sağolsun eşimde kocasıyla anlaşıyor benden yaş olarak küçük ama olsun bi can oluyor bana.. diğer komşumun 1 yaşında bebeği var önceden çok giderdim ama bebeğimi kaybedince her gittiğimde üzüldüğüm için onun yavrusunu görünce gitmek istemiyorum açıkçası. allahım yavrusunu ona bağışlasın banada böle düşündüğüm için günah yazmasın ama elimde değil.bebeği görünce içime bi anda ateş çöküyor sanki ben ne yapabilirim ki..

bende kayseriden izmire gelin geldim hiççç kimsem yok çok yanlızım 3 sene oldu ama hala alışamadım ailem kayseride eşimin ailesi sivasta çocuğumda olmuyor çok şükür geçen hafta bir arkadaş buldum onunla görüşüyorum sürekli yanlızlık ne kadar zormuş önceden hep yanlız kalmak isterdim şimdi yanlızımda ne oldu ahhh ahhhhh

slm kızlar,
hepiniz bursaya hoş geldiniz,ben iş için gelmiştim sonra evlendim sonra anne oldum ve tam 7 yıldır bursadayım tek bir akrabam yok eşiminde akrabası çok az olanlarlada benim ailemde olduğu kadar gitmeler gelmeler yani samimiyet yok eşimin arkadaşları ve hanımları sağ olsunlar hem akranız hemde çok iyi anlaşırız ama gelin görün ki herkesin ailesi vs olduğu için hep yoğunlar zamanları az
gerçi bende çalıştığım için vaktim az ama inanın bazen 2 kelam edecek bir bardak kahve içecek arkadaş arıyo insan kkdan tanıştığım ve benim gibi olan 4arkadaşım var sizlerede slm vereyim dedim ilk başta dışarda buluştuk birbirimize güvenip tanıdaıktan sonra evlerimize gittik şimdi planda eşleri tanıştırmak var güzel oluyo ayda birde grşebilsek yada kkdan bile yazışsak deşarj oluyo insan öpüyorum hepinizi inanın alışıyosunuz hemde kopamıcak derece de birde çocuk oldumu zaman nasıl geöiyo bilinmiyo link kopyalayayım isterseniz sizde gelin topiğe

Selam kızlar,

Bende 2011 ekim ayında Bursa (Kestel) ya gelin geldim. Artık 1 yıla yaklaşıyorum ama hala alışamadım buralara. Ailem arkadaşlarım herkes uzakta kaldı. Telefon ve internet görüşmelerinde vee bursa istanbul yolları ulaşımda rekor kırsamda yanındaki gibi olmuyo. Canım sıkıldı hadi kahve içmeye gidelim desen gidemiyosun vs.

Ehh artık buralardan birilerini tanıma zamanı geldi de geçti diyerek sizlere yaziim dedim.

Sevgiler

huu ablalarım doğup büyüdüğüm şehrime hoşgeldiniz güzelyalı da oturuyorum çok güzel bir yerdir herkese tavsiye ederim gelin kahve içelim çay içelim ben büyüklerle takılmayı çok severim :) 18 yaşındayım sözlüyüm

Hanımlar merhaba bende bursaya geleli tam 1 yıl oldu aslen eskisehirliyim evlendim Sakarya'ya gelin
Gittim sonra esimin iş tayini sebebiyle buraya geldik 19aylik bir oğlum var bende29 yaşındayım ev hanimiyim cok zor gecen bir kıs döneminin ardından 2-3 arkadasla hayatıma devam ediyorum ama yeni arkadaşlarda istiyorum kısacası bu topigi bulduğuma cok sevindim:) :) :)

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…