İstanbul'da Fal - Falcılar

Esin normalde 100'e bakıyormuş biz bir arkadaş vesilesiyle gittik bayagı da keyifli muhabbet ettık, 80 aldı, çıkarken sizin getireceginiz yakın arkadaşlarınıza da bu fiyata bakarım dedi.
Kahveye bakıyor anlatıyorda anlatıyor, isteyene telini gönderebilirim

evet canım ta kendisi:)

merhaba
evet adı melahat.....meloş derlermiş....ben kendisine fal baktırmadım..arkadaşım baktırmıştı...

smile 24 pekı sen neden baktırmadın,çünkü çok meşhurmuş edirnede.Arkadaşına bildimi ne kadara bakıyor ve telefonu varmı sende?Çok sordum ama bilgi bulamıyorum onun hakkında ama çok methediliyoo eskiden gidenlerden duydum bende

Merhaba hanımlar,
Bu benim foruma ilk yazışım olacak. googleda aratırken buldum ve 6 ayı okudum nerdeyse.

Fal maceram 1.5 aya dayanıyor ve sevdiğim kişi benden ayrıldıktan sonra bu maceraya atıldım. Sırayla başlıyım.

1. gittiğim dejavu cafede Nihaldi. Şans eseri gittim. Çok pozitif biri hep iyi şeyler söylüyor. Karşısına süprizle çıkacaksın. 1 seneye kadar evleneceksiniz gibi bir tabir kullandı. Tarifi çok uygundu. Hatta bu yüzden o an inanmıştım. Çıkarken mutlu ayrılıyorsunuz. Söylediğine dair herhangi birşey gelişmedi. Fakat fala baktıktan sonra o, sevdiğim kişi gelip etkilendiği biri olduğunu söyledi.

2. gittiğim kişi bu etkilendim dediğim insandan sonra yine dejavu cafedeki Nagehandı. İlginç biri. Bir süre düşünüp pat pat saymaya başladı. Nihal gibi çok iyi betimledi sevdiğim kişiyi. O da 2 aya kadar seni arıyacak sabırlı ol seni seviyor dedi. Onunla ilgili anlattığı şeyler doğruydu. Hatta onu tanıyor mu falan dedim. O da 1 seneye kadar evleneceksiniz dedi. Nihalle tutarlıydı bu. Ben tabi baya bi umutlandım. Nagehan içinde bulunduğum durumu birebir anlatmıştı bana sanki. 2 dileğin var ama onun dönmesini diğer meseleden daha çok istiyorsun gibi. Hatta ona birinden etkilendiğini söyleyince, kıskandırmak için söylemiş olabilir mi dedi. isim bilmeye çalışıyor. Biraz zorlanıyor. Çıkarken mutlu ayrıldım.

3. gittiğim kişi yine dejavu cafedeki yiğit idi. Yiğit sert mizaçlı biri dövecekmiş gibi anlatıyor ve sanki senin geleceğini yaşamış gibi anlatıyor. O da çok iyi bir şekilde bu sevdiğim insanı ve aramızda geçenleri tarif etti. Ve seni arıyacak dedi fakat evlilik yok dedi. sonra dilek tutturdu bana. 1 den 10 a kadar sayı tut dedi. Tuttum. Şu mu dedi. Bildi. ama tuttuğum dilek ile bana evlilik yok falı çelişiyordu. Kendisine ilettim. geri dönecek ama evlilik yok dedi. Diğer falcılarınız bunu dedi şunu dedi dedim. Sen bana inan dedi. Kendinden çok emin yani. Biraz demoralize oldum. Beni kendine inandırdı. Sonra tabi falcı arayışına devam ettim :) işallah falı çıkmaz. :)

4. falcı geçtiğimiz hafta sonu symboldeki tarıktı. Sabırlar 1.5 saat bekleyip baktırdım. Diğerlerine göre çok farklı geldi. Şaşırdım oldukça. Ama diğerleri sıkkınsın diyip bunu ilişkiye bağlarken, sanki hiç böyle bi sıkıntım yokmuş gibi fala başladı. ve işle ilgili birşeyler anlatmaya başladı. ve öyle olmamasına rağmen hayatımın tüm sorunu buymuş gibi davrandı. İlişkiye gelince çok ufak bi yerde faso verdi. Uzun süren bi ilişki de mi diye sordu. Geri kalanı sanki sevdiğim kişinin laflarıyla onu anlattı. Bizzat onun cümlelerini kullandı. Ve karakter olarak birebir çizdi onu. Bana geri arıyacağını yine bişeyler deneyeceğimizi ama olmayacağını Yiğit bey gibi yeni biri ile tanıştırılacağımı (tanıştırılmak lafını ikisini de kullandı. Tanışacaksın demedi) söyledi. Aralarında en çok şaşırtan Tarık oldu. onun ağzından çıkan lafları kullanması şaşırttı beni. Umarım falı çıkmaz :)

5. falcı en son gittiğim. Melekler kahvesi Selda idi. Falı anlatarak başlıyım. Yine aynı şekilde beni arıyacağını, ve ilişkiyi yoluna koyacağımızı anlattı. Bana dair karakter tahlilleri çoğunlukla tuttu. Tarota bakarak depresyondasın diyen tek kişi oydu. ve evet doğru. Sevdiğim kişiye dair onun da anlattıkları muhteşemdi. Selda da onun lafları ile onu bana anlattı. Ve merak etme arıyacak dedi. İlişkiyi de şu tarihe kadar yoluna koyacaksınız dedi. Türlerine göre fincana bi kere bakıp kapamaması hoşuma gitti. Hissetmeye çalışmıyor. Baya baya fincanın her yerine baktı. Ve olanaklı şeyler söyledi hep. Birilerini anlattığında "aha bu şu" gibi çıkartabiliyordum. Enerjisi çok güçlü sohbeti tatlı birisi. Eğer anlattıkları tutarsa hep gitmek isterim. İşallah tutar.

Özet: hepsi geri arıyacak seni dedi. Bu konuda hepsi mütabık birbiriyle :) bekliyorum. 2 aya kadar ararsa bunu size hatırlatıp yazacağım. Aramazsa hepsinin üstüne bi çizgi çekebiliriz :) 3 kadın falcının falı benim için olumlu 2 erkek falcınınki ise olumsuz. Sizden şimdi tarık ve yiğit hakkında "söyledikleri çıkmıyor merak etme" gibisinden mesajlar bekliyorum:)

Açıkçası ben döneceğini ve arıyacağını dahi sanmıyorum. Ama umudumu koruyorum. Beklemedeyim. Fala gelince bu bir süreç ve terapi gibi geliyor bana. bi seansına 120 liradan terapiye gitmektense 80 lira harcadım şu ana kadar.

Şu kadarını söyliyim, iyi şeyler söyleyen falcılara rağbet edin. Çünkü iyi şeylerle bilinçaltınızı doldurursanız bilinçaltınız sizden bağımsız olarak çalışıp istediğiniz şeyi elde etmek için harekete geçer. Arıyacak mı, aramıyacak mı? önemli değil gerçekten önemli olan doğru ya da yanlış, inandığınız şey için bir savaş vermek ve ben her gün dua ederek kendimi olumlu olması için motive ediyorum. Size de tavsiye ederim.

Size naçizane tavsiyem bir insanla hayatınızın her anını doldurmayın derim. Tabiki sevmek güzel ama bunu hayatın diğer alanlarının etkilemesini izin vermeyin çünkü o vakit o insan için şansınız daha çok azalıyor. Birey olarak dik durduğunuz kadar beğenilirsiniz.

Son olarak yorumlarınızı merak ediyorum. Arıyıp aramıyacağı konusunda :) ve özellikle tarık ile yiğitinki tutmaz, selda iyidir gibi yorumlarınızı bekliyorum :)))

Bu arada Gül hanıma baktıracaktım vazgeçtim. Belki çok canım isterse baktırırım. :) Fal maceramı Gaziosmanpaşadaki bir tarotçuyla bitireceğim. Eğer beğenirsem size haber ederim. Tabi bedava bakacak eş dost hariç. Bi kaç arkadaşımdan sağlam fallar duydum. :)

kimdir bu emel hanım. emel cafe internette yok bulamadım. söyledikleri çıkıyor mu? emel cafe nerede? pozitif olması açısından ilgimi çekti :)

Ha bi de falı açıklamak sizce falı etkiliyor mu kızlar? bu konuda yorumlarınızı bekliyorum :)

Son düzenleme:

arkadaşımla ben tanışmadan önce kendisi gitmiş...daha sonra bana anlatmıştı...çok memnun kalmış çok değişik şeyleri bile bilmiş..20 liraya bakmış şimdi ne kadar bilmiyorum...melahat'e ben de gitmek istemiştim ama vaktim olmadı hem gidiş geliş pahalıya mal olacaktı bir de çok sırası oluyomuş sanırım...45 dakika falan bakıyormuş...telefonu bende yok ama istersen arkadaşıma bir sorarım...

Canım Bende senin gibi Dejavu cafeye gidenlerdenim yanlız ben 2 yıldır gidiyorum.Öncelikle üzgünüm ama Yiğit ne dediyse emin ol çıkacaktır.Benim sevgilimin yaşını, tipini, adını (isimlerde çok iyidir bu arada)nasıl bir iş yaptığını,karekterini hatta ne zaman nasıl ayrılacağımızı bildi.Ayrıldıktan sonra da nasıl ayrıldığımızı tüm detayları ile anlattı.Ben 2 yıldır ne zaman biriyle tanışsam Yiğite giderim acaba bilecek mi diye,açıkcası hiç bilemediği olmadı,ben çok memnunum.Artık ben sık gittiğim için eskisi kadar vurucu darbeler gelmiyor ama Yiğit şimdiye kadar gittiklerim arasında en iyisidir.
Ordaki Nagehana gelince çok methettiler deneyim dedim,kız facia isim bilmek için tüm alfabeyi saydı sonucta genede bilemedi,bosanmıs annemi babamla birleştirdi.Tamamen hikaye birde Neşe var ona da arkadasım gitmişti olacak dediği hiç birşey olmadı.Bu arada ayrıldığım sevgilim için Yiğit 6 ay boyunca arayacak seni ama aradığında sen istemiyosun demişti bende süre uzayınca bilemedi demiştim ama adam bana 7 ay sonra geri döndü ve bi süre sonra gerçekten ben istemedim onu.Benim elektriğim tutuyor Yiğitle ancak şimdiye kadar kimi götürdüysem bilemedi diyen olmadı.

Arkadaşına sorarsan çok sevinirim çünkü taa edirne... oralara kadar boşu boşuna gitmemiş oluruz...

Nagehan'a kalsaydı ben de şimdiye evlenmiştim çoktaaannn :))

Dejavudaki sıkıntı aslında orda çalışanlardan kaynaklanıyoo,oraya gittiğin zaman hemen Duygu çok iyi,Nagehan mükemmel diyorlar bende allah allah deyip denemiştim.Nagehan gerçekten facia... bir insan 2 kere neden gider ona bilemiyorum.Duygu ise isim biliyor ama 2 dakika bakıyor yeterli gelmiyor.En detaylı anlatıp olayı özetleyen Yiğit.Yarın taksimde tarık a gidecem aksam anlatırım izlenimlerimi....

bence kesinlikle etki altında kalınıyor, genelde geçmişte olanları,şu anı biliyorlar ve geleceğe dairde yorumda bulunuyorlar. ben monami deki sema yı tavsiye ederim.
bugün burdaki çok methlere istinaden kadınlar kahvesinde meryeme baktırdım,keyifliydi.uzun süre bekledim çok sıra vardı ve zannediyorum ki çok sıra olduğundan dolayı çok kısa baktı.pozitif biri ve mutlu ayrıldım. hihoyyyt çıkarsa dedikleri sizlerle de paylaşacağım.
bu arada ". Birey olarak dik durduğunuz kadar beğenilirsiniz" cümlene bayıldımalkisalkisalkis

selincim hoşgeldin aramıza
merak etme bu dilekler hep böyle başlıyor ben de üzgünüm ama sana böyle moral veremeyeceğim sadece şunu anlatmak istiyorum
benimde yıllardır süren fırtınalı bir ilişkim vardı benim için de onla evleneceksin diyen falcılar iyi diğerleri kötüydü hatta onlara bir daha asla gidilmiyordu aylar önce ben de symbolde levente gitmiştim bir küslüğümüzden sonra yine barışcaksınız ama evlenmeyeceksiniz,karşına yeni biri çıkacak bunu unutacaksın dedi
o zaman beni oraya gönderen iki kişiye de bunları söylemiş ve onlar da ilk duyduklarında çok üzülmüşler sonra yeni gelene aşık olmuşlar
tabi bu beni tatmin etmediği için 10 falcıya daha gittim çoğu evlenceksiniz ilişkiniz düzene girecek şu ay nişan şu ay düğün dedi ben de ağzım kulaklarımda çıktım o falcılardan ama maalesef tamam defalarca daha küstük barıştık ama tık yok
birbirimizi hala seviyoruz tamam ama o kadar yıprandım ki artık o falda çıkan kişi gelsin de ben de bu ilişkiden kurtulayım istiyorum
tarıkın gecen ay baktıgı falda arkadasıma bu tarz dediklerinin hepsi çıktı arkadasım da o gün çok üzülüp bozulmuştu ama 1 ay içinde dediği adamla karsılaşıp aşık olunca gecen gün bi daha bile gittik hatta eski sevgilisi de tarıkın dediği tarihta aradı ama hiç umurunda bile olmadı
umarım senin de dilediğin gibi olur
ama merak etme zamanla tüm gerçeklerle yüzleşip alışıyorsun
bu arada kızlar gecen gün biri bana yiğite git demişti bu dejavu yiğit mi dejavu bakırköyde de mi var

Alevko sana Yiğiti dene diyen bendim.Dejavu bakırköyde evet....

alevko'ya katılıyorum. ister istemez etkileniyorsun beklentin doğrultusunda söylenince her şey, sonra dediklerinin tam tersi çıkınca kamyon çarpmışa dönüyorsun. haa beklentin olmadan güzel şeyler söyleyen kişilere gidilirse sorun yok hatta öyle de olmalı. ama bir şekilde çoğumuz takıntılı halde gidiyoruz. falcı falcı gezmemizden belli olduğu üzere. boşuna umutlanmak sonra daha fazla acı veriyor.

ben de 2 yıl önce levent'e ilk baktırdığımda hoşlandığım biri vardı, onunla olmazsınız siz unut onu, karşına şöyle şöyle biri çıkacak demişti. faldan çıktığımda asabım bozulmuştu, bir diğerinde de eve gelip kafayı çekmiştim. dedikleri kişiyi tanıyınca nasıl oldu ben de anlamadım ama silindi gitti bir anda önceki. söyledikleri kişiye aşık oldum ve önceki için iyi ki olmamış dedim.

bu kadar sık fal baktırmadığım zamanlarda ya da bir şeyin üzerine çok düşmediğim zamanlarda nedense istediğim şey daha kolay oluyor.

belli olmuyor bu işler, hayırlısını dilemekte fayda var.

remziyeye şubat gibi fal baktırmıştım. bana genel olarak kötü şeyler söylemedi ama hayatımda bir daha asla fal baktırmam dediğim ilk falcıdır kensisi. ben kesinlikle önermiyorum. 5 dk da patır patır anlatıyor yazıyor yazdıklarıda hiç anlaşılır değil. dediği hiç bir şeyde çıkmadı.

monami sema gerçekten çok ii bakıyor, tavsiye ederim

monami sema hoş sohebt bir kadın ama bana ne şu anı tuturabildi ne de geleckle ilgili hiç bir dediği çıkmadı. fal esnasında terapide gibi oluyorsunuz ama boş yani ben hiç tavsiye etmiyorum. bir arkadaşınıza fincan kapasanız o da o kadar tutturur.

Ben orada bir tek Nagehan'a baktırdım methini duyaraktan, 1 kere. Dediğin gibi 2. kez gitmeye kesinlikle değmez.
Aslında bana falı baktığında şu anla ve geçmişle ilgili bildiği şeyler olmuştu. Karakter analizi de güzel yapmıştı.
Ama gelecekle ilgili söylediği tek bir şey dahi tutmadı... Bana nisan ayında, o zamanki sorunlu sevgilimden evlilik teklifi alacağımı o kadar net bir şekilde söyledi ki; "bak bu dediğimi unutma %100 olacak buraya yazıyorum. Sonra gel beni gör" diye iddialı bir cümle kurdu...
Ben o sevgilimden mart ayında şiddetli bir kavga ile ayrıldım. Ve artık birbirimizin suratına bile bakmıyoruz, o derece :)))

Aslına bakarsanız, Selda'ya güveniyorum ben. ve daha önce yiğit hakkında olumsuz eleştirileri ve tarık hakkında olumsuz eleştirileri okudum. buna da güveniyorum :) ve ben çoğu gibi frekans uyuşup uyuşmadığının önemli olduğunu düşünüyorum. Çıkmasa da önemli değil. Çünkü doğru ya da yanlış yapılan gelecek yorumları sanıyorum ki geleceğimizi değiştirmiyor. Fakat benim karakterimi duruşumu olumlu değiştirdiği bir gerçek. Fala baktırmasaydım saçmalayabilirdim. Şu anda beni engelliyor. ve bundan memnunum. Selda hiçbirinin demediği birşey dedi, ve onun dediğine benzer bişi yaşadım bugün ve eğer tam olarak neticelenirse size iletecem. Seldanın üslubu da hoş. Kanka olunabilecek biri. Daha doğrusu benim hoşuma gitti.

hepsi birer şey bilmiş olsa ve bundan ben karlı çıkmış olsam ne güzel olur di mi :)

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…