İstanbul gezisi için yardım lütfen

eceberk

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
30 Eylül 2010
245
0
merhaba kızlar ben 15 tatilde İstanbul'a gelmek için bir gezi planı yapıyorum da. bir günü Büyükada'ya ayırdım. ben topkapı müzesine yakın bir otelde kalacağım. galata köprüsünün yakınındaki vapur iskelesinden Büyükada'ya sefer var mı acaba yardımcı olabilir misiniz? yoksa da bulunduğum yerden oraya en uygun ulaşma şeklini yazabilir misiniz?
bir günüm için plan yapamadım, nereleri gezmeyi önerirsiniz. Bağdat caddesi, kız kulesi, miniatürk gibi yerler arasında kaldım. ulaşım açısından biraz ters yerlerde kalıyor gibi geldi bana fikir verir misiniz. bunlardan birine gidip yakınlarda bir avm gezisi de olabilir. bu arada İstanbul'a ikinci gelişim sadece google earth ve gördüğüm yerler kadar biliyorum.
planımı aşağıya yazıyorum.
1.gün Topkapı Sarayı, Ayasofya Müzesi, Yerebatan Sarnıcı gezilecek ve Mısır Çarşısına gidilecek, Mahmut Paşa çarşısı gezilecek.Arkeoloji Müzeleri gezilecek.
2.gün Forum İstanbul + Turkuazzoo+ Buz Müzesi+ Jurassic Park gezilecek.
3.gün İstiklal caddesi+ Dolmabahçe Sarayı+yıldız sarayı
4.gün Anadolu Kavağı turu
5.gün İstanbul Tematik Akvaryum+ Forum marmara
6.gün Adalar
yardımcı olursanız çok sevinirim. çok soru sordum kusura bakmayın, şimdiden teşekkürler.:KK3:

yol düzergahı için yardımcı olamam kusura bakma ama gitmen gereken bir kaç yer tavsiye edebilirim mutlaka Galata kulesine çıkmanı tavsiye edebilirim Üsküdar Kız kulesi ve boğaz turuna çıkmanı tavsiye ediyorum iyi tatiller

Son düzenleme:
canım çok teşekkür ederim, kız kulesine Üsküdar'dan mı vapur var? boğaz turuna nereden çıkmalıyım?

canım çok teşekkür ederim, kız kulesine Üsküdar'dan mı vapur var? boğaz turuna nereden çıkmalıyım?

Evet Üsküdar'dan binebilirsin. Boğaz turu için Eminönü ve Ortaköy'den tekneler kalkıyor. Bir de ben tavsiyede bulunayım. Ortaköy, Emirgan, Sarıyer ve Bebek'i de görmelisin. Hatta imkanın olursa ve tabi hava güzel olursa sahil hattı boyunca yürümelisin. Ortaköy'de kumpir, Sarıyer'de börek ziyafeti çekmelisin ve tabi boğazda balık keyfi yapmalısın :)

inci tanesi çok teşekkürler. Ortaköy, Emirgan, Sarıyer ve Bebek hangi özelliği için tavsiye ediyorsun, bu semtlerde neler var, alışveriş için mi, sahil kenarı güzel olduğu için mi? yani istiklal caddesi gibi karşılıklı dükkanlar mı var. sanırım çok soru sordum. tavsiyen için teşekkürler canım, internetten de araştıracağım.:KK3:

Üsküdar dan Kız Kulesinin önünden tekne kalkıyor Kız Kulesine Boğaz turuda Kadıköy meydanda kime sorarsan gösterir birde unutmadan Eminönünde balık ekmek yemelisin sakın unutma canım

6.gün için adalar demişsin biraz bilgi vereyim ben de.
galata köprüsü'ne yakın diye sorduğuna göre avrupa yakası'ndan gideceğini düşünüyorum.
Kış aylarında da adaya düzenli olarak vapur ve motor seferleri var.

Yazın Karaköy ve Eminönü'nden sefer var. Deniz otobüsleri de sık sefer yapıyor yazın. Ama kışın çok sefer yok.
Ancak kış aylarında olduğumuz için binebileceğin en uygun nokta Kabataş :)

Kabataş'tan Büyükada'ya
* vapurla gidebilirsin: 08:40, 10:40, 12:00, 14:00'te vapur var..
* motorla gidebilirsin: 09:30, 10:30, 11:50, 13:00'te motor var..

Kaynak:
Adalara Nasıl Gidilir ? | tarifeyebak.com

0534 mutlaka balık ekmek yiyeceğim canım teşekkürler.

kramer2 ulaşım konusunda endişeleniyordum, beni çok aydınlattın:KK28: çok teşekkür ederim.

merak ettim tatile çıktın mı çıktıysan nasıl geçti beğendinmi buraları :KK31::KK31::KK31:

0534 15 tatilde geleceğim inşallah canım daha gelmedim yani. ama 4 yıl önce benzer bir gezi yapmıştık İstanbul'a ve şunu söyleyebilirim ki İstanbul muhteşem, bayıldım,beğenmemek mümkün mü? planımı belirledim iki gündür nerede kalacağımıza karar vermeye çalışıyorum. Topkapı sarayı yakınlarındaki Cankurtaran Öğretmenevi'ni mi yoksa İstiklal caddesi yakınlarındaki Beyoğlu Öğretmenevi'ni mi tavsiye edersin? sence benim planıma göre hangi taraftan daha kolay ulaşım sağlayabilirim?

cnm ıstanbullu degılım ama eltım kanlıcada oturuyor oranın pudralı yogurdu harıka tavsıye ederım şubattada bız gıdıyoruz super olucak.emırgan çok guzel balık tutanlar dolu sende katılabılırsın bız çok sevıyoruzda ayrıca ıstınye parkta çok guzel bol bol gezebılırsın

0534 15 tatilde geleceğim inşallah canım daha gelmedim yani. ama 4 yıl önce benzer bir gezi yapmıştık İstanbul'a ve şunu söyleyebilirim ki İstanbul muhteşem, bayıldım,beğenmemek mümkün mü? planımı belirledim iki gündür nerede kalacağımıza karar vermeye çalışıyorum. Topkapı sarayı yakınlarındaki Cankurtaran Öğretmenevi'ni mi yoksa İstiklal caddesi yakınlarındaki Beyoğlu Öğretmenevi'ni mi tavsiye edersin? sence benim planıma göre hangi taraftan daha kolay ulaşım sağlayabilirim?

bence Beyoğlu istiklal caddesi hem her yere ulaşım var hemde daha otantik istiklal caddesini çok seviyorum yaşanmışlığı olan tarihi yerlerin hayranıyım Türkiyenin yarısını gezdim dolaştım ama İstiklal caddsinin ve İstanbul boğazının yeri bende farklı Karaköy iskelesinden bir çok yere gemi gidiyor diye biliyorum ama daha iyi bilen kişilere sorrarsan daha iyi bilgilenirsin
Öğretmen evlerini bilmiyorum şimdi yalan söylemiyim ayrıca ne Öğretmenisin merek ettim

cinarefeninannesi teşekkürler, pudralı yoğurdu hiç duymamıştım fırsatım olursa denerim inşallah.

0534 teşekkür ederim, iyice araştıracağım. İngilizce öğetmeniyim canım.

X