iştahsız bebeklerimiz ve çözüm önerileri

SAPHIRA

Nirvana
Kayıtlı Üye
6 Ekim 2008
11.790
216
40
selam güzel annişler a.s.
herşeyden çok sevdiğimiz bebişlerimize özene bezene hazırladığımız yemekler çöpe gidiyor :çok üzgünüm: iştahsız da olsalar her bebeğin çok sevdiği ve ağzını karşıdan açtığı bir veya birkaç tane besin mutlaka oluyor.işte bu besinleri ve iştahsızlık için annelerimizden,anneannelerimizden,çevreden,netten öğrendiklerimizi paylaşalım.iştahlı ve sağlıklı günler diliyorum a.s.
duru okyanus bebe bisküvili yoğurdu ve muzlu daninoyu çok seviyor,zaten yoğurdu başka türlü yemez :çok üzgünüm:

Son düzenleme:
saphiracim benimkiside muhallebi+yogurt ikilisine bayiliyor..

gözlerim kaydi okurken renkten dolayi,sasi yaptin beni:9

piraye de muhallebiyi ve bisküvili yoğurdu çok seviyor ama yinede sağı solu belli olmuyor bazen en sevmediği şeyleri yerken bunları yemeyebiliyor...
ağızlarını açmadıkları zaman ne yapıyorsunuz peki kızlar ben ya biberonla açtırıyorum ya da oyuncak filan gösteriyorum tabi bir sürü de şaklabanlık yapıyorum bi oynamadığım kalıyor:)babası olunca babasıda katılıyor şaklabanlıklarımızahihoyyyt bazen trt çocuğu izlerken de yiyor upsi daisy mi ne var orda onlara çok gülüyo o arada ağzına kaşık giriyo:)))

Son düzenleme:
bide şuvar eline ne alırsa ağzına götürdüğü için bende kaşığı ona tutturuyorum ucundan da ben tutuyorum ağzına götürüyo kaşığı benim beceremediğimi o yapıyo:)

aynen cnm ben de biberonla açtırıp tıkıştırıyorum,ama bu numarayı yememeye başladı.biberonu uzatınca ağzına biberon girecek kadra küçücük açıyor zilloş.birde sevdiği yiyeceği veriyormuşum gibi yapıyorum.mesela daninodan bi kaşık veriyorum,ikinciside danino sanıp açıyo ağzını :jeyyar: bu seferde danino olmadığını anlayınca çok sizirleniyo,çok kızıyo bana :jeyyar:
çilekçim muhallebiye yoğurdu karıştırmıyorsun dimi,ayrı ayrı seviyor.çünkü öyle bir yöntem varsa hemen deneyebilirim kaydirigubbakcemile5

benim kızımda babymix elmalı yoğurt ,ve bisküvili ev yoğurdunu seviyo ,ayrıca bebelac elma -armut ve elma havuç püresine bayılıyo ,sebze çorbasını sevmediği için bişeyler le karıştırıp veriyorum ,ayrıca yoğurt çorbasını da seviyor..yani ne versem yiyor aslında ama sevdiği şeylerle karışması lazım yemesi için..

benim kızımda babymix elmalı yoğurt ,ve bisküvili ev yoğurdunu seviyo ,ayrıca bebelac elma -armut ve elma havuç püresine bayılıyo ,sebze çorbasını sevmediği için bişeyler le karıştırıp veriyorum ,ayrıca yoğurt çorbasını da seviyor..yani ne versem yiyor aslında ama sevdiği şeylerle karışması lazım yemesi için..

saphiracim muhallebinin üzerine yogurdunu koyuyorum harmanlamiyoru mama..

azcik yogurt gerisi muhallebi alip veriyorum ..

once yogurdun tadi gelince hemen aciyor benimki agzini bende bu arada muhallebiyide kakalamis oluyorum..

bak bu renk daha guzelmissss seker: gibi9

benim yönteme benziyor seninki çilekçim,bende bazen danino veriyorum az bişey,sonra 2. kaşıkta da danino gelcek diye açıyor ağzını garibim.ama benimki muhallebi seviyo sayılır ben bu uygulamayı sebze ve meyve yapıp yedirmeye çalışıyorum
eylülcüm maşallah canım melis ecenin iştahı yerindeymiş ama sebze çorbasına ne katıyorsunmesela yedirmek için?benimki de hiç sevmiyor sebzeyi de

arkadaşlar yoğurt için yeni bir çözüm önerisi daha,diğer tarafta da yazmıştık ama bu kez denedi bir arkadaşım o yüzden yazıyorum.yoğurda devam maması karıştırma olayı.bir kase yoğurda 3 ölçek mama karıştırıp vermiş miniği zevkle yemiş bende en kısa zamanda deneyeceğim

arkadaşlar yoğurt için yeni bir çözüm önerisi daha,diğer tarafta da yazmıştık ama bu kez denedi bir arkadaşım o yüzden yazıyorum.yoğurda devam maması karıştırma olayı.bir kase yoğurda 3 ölçek mama karıştırıp vermiş miniği zevkle yemiş bende en kısa zamanda deneyeceğim
buraya baktığım iyi oldu benim oğlanda yemiyo yoğurdu birde böyle deneyeyim teşekkürler arkadaşlaralkisalkisalkis

canım benim oğluşunda bir günü bir gününe tutmuyor bazen çok güzel yiyor bazen 2 kaşık zor yediriyorum ama ben hiç zorlamıyorum yemiyorsa yarım saat bir saat sonra tekrar deniyorum tiksindirmemek lazım

bu arada hazır mamalardansa benim yaptığım şeyleri çok daha güzel yiyor yoğurdunu bebe bisküvisiyle yiyor meyve pürelerinin hepsini severek yiyor çorbalar bölümünde yazdığım 3 çorbayı içiyor örneğin bugün saat 9:30da yumurta sarısı beyaz peynir bebe bisküvisi ve devam mamasıyla yapılmış kahvaltısını yedi 12:30 da 1 kase sütlü sebze çorbasını içti 15:45te yoğurdunu verdim 18:00de elma püresi vereceğim saat9 dada muhallebi yada kaşık maması vereceğim gecede emziririm gündüz malesef çok emmiyor şu saate kadar 1 kere doğru dürüst emdi uyku arasında emzirmeye çalışıyorum

X