Aile Planlaması İşin bu boyutunu sadece ben düşünüyorum

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.

mervemert

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
23 Mart 2012
205
1
merhaba kızlar. Allah izin verirse mayısta düğünüm var düğün için hazırlıklar bir şekilde oluyor ama benim kafamı kurcalayan cinsel yaşam. Ben hemen hamile kalmak istemiyorum bu yüzden korunma yöntemlerini araştırdım bana en uygun hap geldi. düğünden önce bir jinekologa gitmem gerekir mi yoksa herhangi bir eczaneden alıp kullanabilir miyim. Bunu ne zaman kullanmam lazım. İşin bu boyutunu sadece ben düşünüyorum

bence sız deil eşiniz korunsun o hapların yan etkılerı olabılır
tek derdınız bu olsun:KK1:

.............................................................................................

Son düzenleme:
hap yerine aylik igne vurdur canim,daha garantili.Hapi icmeyi unutabilirsin.
illa da hap kullanicaksaniz,bir doktora gidin,onun onerdigini alin bence.

Son düzenleme:
merhaba kızlar. Allah izin verirse mayısta düğünüm var düğün için hazırlıklar bir şekilde oluyor ama benim kafamı kurcalayan cinsel yaşam. Ben hemen hamile kalmak istemiyorum bu yüzden korunma yöntemlerini araştırdım bana en uygun hap geldi. düğünden önce bir jinekologa gitmem gerekir mi yoksa herhangi bir eczaneden alıp kullanabilir miyim. Bunu ne zaman kullanmam lazım. İşin bu boyutunu sadece ben düşünüyorum

ben esıme evlenmeden 1 hafta once sölemsıtım bız napıcaz evlenrı evlenmez bebegımız mı olsun yanı
deyınce anlamıstı konusmustuk ona göre beraber karar vermıstık herseyı sımdıden kendınzı halletmeye calsımayın bence danısın
utanılıcak bişey dğeil bu hele ayıp hiç değil...konusun beraber karar verın....bellkı mustakbel esınız korunma ıstemeyecek...

bir de evlenemden once dr a gidip muayene olmustum ben bı sorun var mı hersey yolundamı kist msit baktırdıydım karından
tabıı bi sorunda olmadı çok şükür :) eger hap vs alacaksanız doktora danısmadan asla ama asla kullanmayın

yanlış hap kullanıp bebek ıstedıkelrı zamanda bir sürü sorun yasayaan cok ınsan var

ben esıme evlenmeden 1 hafta once sölemsıtım bız napıcaz evlenrı evlenmez bebegımız mı olsun yanı
deyınce anlamıstı konusmustuk ona göre beraber karar vermıstık herseyı sımdıden kendınzı halletmeye calsımayın bence danısın
utanılıcak bişey dğeil bu hele ayıp hiç değil...konusun beraber karar verın....bellkı mustakbel esınız korunma ıstemeyecek...

bir de evlenemden once dr a gidip muayene olmustum ben bı sorun var mı hersey yolundamı kist msit baktırdıydım karından
tabıı bi sorunda olmadı çok şükür :) eger hap vs alacaksanız doktora danısmadan asla ama asla kullanmayın

yanlış hap kullanıp bebek ıstedıkelrı zamanda bir sürü sorun yasayaan cok ınsan var

evet hapında böyle tehlikeleri var canım bana doktor yolu kesin görünüyor o zaman

Bana sorarsanız eşiniz korunsun derim.
Hap, iğne.. bunlar bünyeye zararlı, yan etkileri var biliyorsunuz.
Karşılıklı konuşmalısınız bu durumu, birbirinizin fikrini alın erkek arkadaşınızla.

canım ben bir hemşireyim benimde eylülde nasipse düğünüm var öncelikle nişanlınla konuş omu korunacak senmi bu görevi tek başına sen üstlenme ben nişanlımla konuştum ortak kararımız benim korunmam oldu bazı yönleriyle haklı buldum his olayı prezarvatifte daha az daha yeni evli olucaz .O yüzden ben korunacağım birlikte çalıştığım hekim arkadaşla hapla korunma kararı aldım .evet iğne daha rahat ama yan etki olarak daha fazla o yüzden şimdilik hap bebekten sonra RİA taktırırım
sende nişanlınla konuş eğer ben korunmam derse sen doktor bul kendine hem evli her kadının doktoru olmalı onunla birlikte karar ver:emir_bebek:

bu konuda sıkıntısı olan varsa cevaplayablrim aile planlamsı setifikam var
ebeyim...:KK51:

:KK20: evet daha garanti daha kolay ama yan etkileri daha fazla hap daha iyi

evet ıgneler kısırlaştırıyormus zamanla kız kardesım dr kontrolunde kullanıyordu 3 aylık iğne bıraktı

zaten piyasadan da kaldırılıyomuş sonuncusunu da zar zor bulmustu....spiral fln da ayrı dert

X