IŞİD'in artık kendi parası var

themis1990

canım oğlum mertim
Kayıtlı Üye
19 Haziran 2012
30.175
38.359
34
isidin-artik-kendi-parasi-var-3008151200_m2.jpg

Doları yasaklayan Irak Şam İslam Devleti (IŞİD), dinar üretti. Örgüt, hakim olduğu bölgelerde sadece ürettiği dinar’ın geçerli olacağını duyurdu.

Sputnik'te yer alan habere göre Irak ve Suriye’nin büyük bölümünü ele geçiren ve yaptığı kanlı infazlarla dünyanın gündemindeki IŞİD, kendi parasını da üretti, bunu da yayınladığı bir video ile duyurdu.

IŞİD'in Hz. Muhammed zamanında kullanılan altın dinarların bir benzerlerini yeniden bastığı görülen videoda, El Kaide'nin 11 Eylül 2001'de ABD’deki İkiz Kulelere düzenlediği saldırılara ait görüntüler de yer alıyor.

Yaklaşık 55 dakika süren videoda, İngilizce, Arapça, Fransızca, Rusça, Türkçe’nin de aralarında bulunduğu çeşitli dillerde altyazılar da bulunuyor.

‘ABD EKONOMİSİ İFLAS ETTİ’ İDDİASI

Altının özelliği anlatıldığı videoda Amerika'nın Ortadoğu'daki petrol üreten ülkeleri elinde tuttuğu ve petrolü dolarla sattığını söyleniyor ve dolarla satışın durması halinde ABD’nin iflas edileceği öne sürülüyor. Videoda ayrıca, ABD’nin ekonomik olarak iflas ettiği, fakat bu ülkeler sayesinde ayakta durduğu da savuluyor.

Asıl değerleme ölçüsünün tarihten günümüze kadar altın olduğu anlatıldığı videoda IŞİD, petrolü dolarla satılmasının yasaklandığı da duyuruluyor.

Odatv.com

http://odatv.com/isidin-artik-kendi-parasi-var-3008151200.html

Ben paraların üzerlerine kafa kesen peçeli işidçi basmalarını beklerdim ama sukutu hayale uğradım şuan

Bence kesin vardır da ortaya çıkacak ortam kolluyorlardır. Yani ışidciyim demese bile yaşayış tarzlarını, uyguladıkları İslamı onaylayan kesin vardır.

Ne bileyim nete pc ye gavur icadı günah diyorlarsa bizden haberleri yoktur hoş liderlerinin kolundaki saat bilmem kaç dolarken bunlar ancak cahilini kandirirlar

Varsaniz aramizdaysaniz uç kere masaya vurun

Ne bileyim nete pc ye gavur icadı günah diyorlarsa bizden haberleri yoktur hoş liderlerinin kolundaki saat bilmem kaç dolarken bunlar ancak cahilini kandirirlar

Varsaniz aramizdaysaniz uç kere masaya vurun

Olur mu canım teknolojiyi sonuna kadar kullanıyorlar. İnternet üzerinden kız kandırmalar, propaganda videoları, twitter hesapları. Pislikler ya. Benim almancı bir arkadaşımı kaldırdılar haberlere bile çıktı. İsteyenlere özelden yazabilirim. Annesiyle whatsapp üzerinden konuşuyor ama kesinlikle şehrini falan söylemiyor. Ben çok mutluyum günahı bırak sen gel falan diyor. Hiiiiç dinle alakası olmayan dünya tatlısı bir kızdı. Köpeklerini canı gibi severdi bıraktı gitti şok olduk.

ey aptal oğulları ne dinarı ne parası dangalaklar :) işid' i kekleuip paraları alıp kaçan işidçi eskisi ağzıyla konuşayım dedim :)

Olsun o bombalar ona dokunmaz ki uzun adam oğlunu dusunur nede olsa baba bahçeli değil ya bilir evladın işsiz oluşunu bulur bi yük taşır. Belkide ABD nin silahlarını taşıyordur.

Pkkli fir suphe ettiysen yasal yollara basvur. Burdan pkkli kurt isidci fasist falan demek cozmuyor.

Tasin altina el koy. Ha bu arada inancin varsa kul hakkindanda kork, eminsen haksixlik etmedigine dedim ya hakkini yasal yasal ara.

Ama laf sokmak 3. Lig isi
Laf sokmak?
İsim vermedim kinayede bulunmadim kime laf sokmus olayim? Neye gore kime gore :KK70:
Ben sadece ortaya yazdim oyle..
Sen nie ustune alindin ki?

X