İshal ve ateş yardım

Ozguc90

Yeni Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
12 Mart 2022
48
23
33
Arkadaşlar merhaba kızım 7 aylık 2 gün önce birden ateşlenmeye başladı ilaçla falan düşüyor ateşi fakat ilacın etkisi geçtiğinde tekrr cıkıyor 38 lere.. Dün doktoruna götürdük idrar, kan tahlili yapıldı covid testi yapıldı hepsi temiz cıktı fakat ateş devam etti. Doktoru antibiyotik ve baska bir ateş düşürücü daha yazdı evdeki yle beraber kullanıyorum.. Doktordan geldik öğleden sonra daha ilaçları içmemişti ishal başladı bu seferde cok sulu değil fakat ne yese yarım saat gecmeden kaka yapıyor bugün 4.yaptı saat 3e kadar iştah kapandı hiçbişey yediremedim. Acaba diş cıkartıyor olabilir mi ama neden ateş hiç düşmüyor? İshale sebep olur mu ki diş? Ayy napcamızı şaşırdık ya.. Sürekli emziriyordum bişey yemedi diye bide suyu fazla veriyorum.

Muhtemelen ek gıda veriyorsunuz. Eğer kendisi yemek istemiyorsa zorlamayın. Bebekler de bizler gibi hastayken yemek yemek istemezler.
Çok sık görülmez diye biliyorum ama evet diş ishal yapıyor. Aslında ateş ishale sebep oluyor. Emziriyorsanız bol bol emzirmeye devam edin ki su kaybı yaşamasın. Yemek teklif ettiğinizde sizi zorlamıyor ve reddetmiyorsa lifli şeyler verin.

Ya malesef doktorumuz geldi aşımız olmasına ragmen rotavirüs çıktı görümcenin çoçugundan bulaştı şimdi daha tedirgin olduk tşk ederim cvb için.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…