İş konusunda kafam çok karışık

Logistics

Kayıtlı Üye
16 Kasım 2021
1.125
1.012
Herkese merhaba. Ben geçen hafta bir firmaya başvuru yaptım. Pazartesi günü görüşmeye gittim. Firma Ankara'da bir plazada. Guleryuzle karşıladılar. Biraz bekledim ve görüşmeye aldılar. Gorusmeyi yapan kiz yabancı dil seviyemi sordu. Cv'mde yaziyordu. Sonra deneyimlerinden bahsettim. Ve yanında staj yaptığım kadını referans olarak verdim. Kız imkan olarak maaş + prim, SGK, yol ve yemek dedi. Sigortayı hemen ilk gün yaptıklarını ve ise alırlarsa benden gerekli belgeleri isteyeceklerini söyledi. Ofiste çalışanlar da vardı.
Genel olarak tavırları vs iyiydi. Suphelenecek bir durum yoktu. Ama firma sanirim yeni kurulmuş. İnternet sitesi vs bulamadım. Yarın tekrar görüşmeye çağırdılar. Bu konuyu soracağım. "Gerekli eğitimleri verip sizi ise başlatacağız" diye mesaj attılar. Bir yandan girip denemek istiyorum. Bir yandan da kötü çıkarsa diye korkuyorum. Sizce ne yapmalıyım? Şuan kriz var iş bulmak zor. O yüzden denemeyi düşünüyorum.

Ortam içinize sindi ise denersiniz 1 2 gün bir şey kaybetmezsiniz bence :) zaten içlerine girdikleriniz de 1 2 günde çözersiniz firmayı kurumsal mı çalışma ortamları nasıl diye baktınız olmuyor ayrılıyorum der çantanızı alır çıkarsınız

Kesinlikle, ben de deneyeceğim. Zaten SGK yapılırsa her türlü paramı vermek zorundalar

i
Kesinlikle, ben de deneyeceğim. Zaten SGK yapılırsa her türlü paramı vermek zorundalar
Aynen o şekilde işe başladığınız gün E devletinize girip bakarsınız giriş yapılmış mı diye artık işe girişleri çıkışlar e devlete hemen düşüyor .Olumsuz bir durum olursa 170 arar şikayet edersiniz

Hemen sigortayı yaparız dedi görüştüğüm kız. Hatta yabancı dil olarak "Arapça mi biliyorsun? Çok iyi" dedi

Bugün başladım. Güya ilk günden sigortam yapılacaktı. Sabah gelince 3 gün deneyip öyle sigorta yapacağız dediler. Hiç içime sinmedi açıkçası. Sizce ne yapayım?

Bugün başladım. Güya ilk günden sigortam yapılacaktı. Sabah gelince 3 gün deneyip öyle sigorta yapacağız dediler. Hiç içime sinmedi açıkçası. Sizce ne yapayım?
3nde tekrar sorun ve dördüncü gün başlamaz ise net şekilde konuşun - eğer sigortam başlamayacaksa yarından itibaren işe gelmiyor olacağım bilgilerinize dersiniz. Zaten cuma gününe kadar netleşir kafanız bir hafta görmüş olursunuz. Çekinik davranmayın sesiniz kısık konuşmayın düşüncelerinizi net iletin sizi sindirebilecekleri izlenimi vermeyin

Görüşmeye geldiğimde baştan bu şekilde konuşmadık SGK çalışmaya başladığım gün yapılacaktı bir sorun mu var diye mesai bitiminde konuşun bence yoksa bunlar 2 3 gün çalıştırıp maaş vermezlerse birde maaş için uğraşırsınız.

Deneme süresi o şekilde olmaz kurumsallık bu değil girişte sözleşme imzalanır orada 2 ay deneme süresi yazar bakarlar memnun değillerse zaten deneme süresi içinde fes ederler ama yok 2 gün sonra yok 3 gün sonra SGK yapalım diye bir şey olmaz . siz ofise sabah giriş yaptığınız an SGK da başlaması lazımdı gözlemleyin bakalım firmayı nasıl ortam

Arkadaşlar işi bıraktım SGK olmadan çalışmak istemiyorum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…