İş hayatı, sorumlulukları kaldıramama, strese dayanamama, istifa edememe ?

SpamKutusu

👩🏻‍❤️‍💋‍👨🏻
Kayıtlı Üye
16 Mart 2019
1.511
3.203
Merhaba herkese. Benim buradaki yegane konum iş iş iş. Sorumluluklar benim omuzumda yük gibi işi işte bırakamıyorum hep aklımda. İşin stresini yönetemiyorum ve bu beni gün geçtikçe kötü etkiliyor. Ancak istifa da edemiyorum çünkü edersem uzun süre iş bulamam 😔 benim gibi olanlar neler yapıyorsunuz tavsiyeniz var mı

Bende sizin gibiydim, bilgisayarımı eve getirip evde deliler gibi çalışırdım. 5 yılımı verdim o işe. Daha sonra evlendim ve bırakmak zorunda kaldım.
O kadar güzel bi zorundalıkmış ki, işin içinden çıkınca anladım kendimi ne kadar yorduğumu..
Kendi işimi kurup o kadar emek verseydim, bugün buralarda olmazdım eminim 😆

Siz işi bırakmadan, iş bakmaya çalışın. Yani senelik izniniz varsa onu kullanın ve birkaç gün iş arayışına girin. Çünkü kendinizden, kendi değerlerinizden ödün veriyorsunuz ve bu inanılmaz yorucu birşey.
Ayrıca merak ettiğim birşey var, bulunduğunuz pozisyonda sizden başka çalışan var mı? Yani siz olmasanız da işi yürütebilecek biri olucak mı?

Bende sizin gibiydim, bilgisayarımı eve getirip evde deliler gibi çalışırdım. 5 yılımı verdim o işe. Daha sonra evlendim ve bırakmak zorunda kaldım.
O kadar güzel bi zorundalıkmış ki, işin içinden çıkınca anladım kendimi ne kadar yorduğumu..
Kendi işimi kurup o kadar emek verseydim, bugün buralarda olmazdım eminim 😆

Siz işi bırakmadan, iş bakmaya çalışın. Yani senelik izniniz varsa onu kullanın ve birkaç gün iş arayışına girin. Çünkü kendinizden, kendi değerlerinizden ödün veriyorsunuz ve bu inanılmaz yorucu birşey.
Ayrıca merak ettiğim birşey var, bulunduğunuz pozisyonda sizden başka çalışan var mı? Yani siz olmasanız da işi yürütebilecek biri olucak mı?
devlet memuruyum işi bırakırsam bir daha devlette işe giremem çünkü kpssye girmedim😔

X