Is Fikri istiyorum sizden...

ucanlarkacanlar

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
5 Temmuz 2015
10
0
39
Merhaba arkadaslar bu benim ikinci uyeligim ilk uyeligimden yazmak istemedim bazi seyleri netlestirinceye kadar neyse kisaca derdimi anlatayim.
2 3 sene kpss ye hazirlandiktan sonra atandim memur olarak degil ama farkli bir statude yani isten cikarilma vs yine var. Bu esnada tedavi ile hamile kaldim ve simdi dogum iznindeyim. Atandigim kurumu ve orada calisanlari hic sevmedim. 3 aylik hamile iken dusuk riskimi bile bile onlarca dosya tasidim iki kat arasi. Soylememe ragmen bayan sefin umursamazligi baskanin insanliktan nasibini almamasi nedeniyle iki defa hastanede yattim. Her islerine kostum ki maasim da ozelde aldigimdan daha azdi neyse dogumdan sonra sefime de baskanima da bi haller oldu
Baskanim ne aradi ne sordu gecenlerde bebegimle ziyarete gittim onca munasebete ragmen yuzume bile bakmadi.
Ben ise girdigimde dogum izninde (rapor arti ucretsiz izin) olan arkadas geri donecekti arkadas bakanliktan torpilli simdi buyuk ihtimal ona dokunamayacaklar ki oradaki herkes de bu kizdan nefret ediyor ne hikmetse sadece sefim seviyor. Beraber girdigim bi erkek arkadas var o derseniz yukselmek icin herseyi yapar hem yalan var hem de guvenemiyorum.
Benim sukrolsun Rabbim haric bir torpilim yok burada geri donmek istemiyorum bukadar sahsiyetsiz arasinda ezilir ve uzulurum. Esimle de konustuk elimizde birikmisimiz bi de gayrimenkul var bunlari yatirim yaparak bir de kobi kredisi cekerek franchise almak istiyoruz kadinlara yonelik olmasini daha cok istiyoruz. Ankarada yasiyoruz avm tarzi biyerde olacak aklimizda kozmetik bijuteri ev tekstili ve urunleri var mesela bunlardan hangisinden daha cok alisveris yaparsiniz? Marka tercihiniz var mi? KK nin akilli kadinlari hadi bir destek cikin su baciniza :KK66:

Son düzenleme:
Cok tesekkur ederim cevabiniz icin. Kozmetik ve bijuteri arasinda kaldim ben de aklimin bi kosesinde de ev tekstili var iste...

En kötü avmde kioks fiyatlarından ve kiralarından haberiniz var mı?
Avmde ayda basit bi tezgaha bile 5 binden aşağı kira veren olduğunu sanmıyorum.
O kismini arastirdik canim. Mesela suanda yeni bir avm de 50 metrekarelik bi dukkan kirasi ve diger giderler 10000 civari tutuyor ilk iki yil kar dusunmuyoruz zaten aylik donusu en azindan kendini kurtaracak aylik 50000 70000 satis cirolu bir is bakiyoruz. Bu nedenle hernekadar kozmetik cok iyi olsa da kozmetik donusu biraz uzun zaman aliyor ev tekstili ve iyi bir markanin bijuteri franchise i daha mantikli gorunuyor ama dedigim gibi aklimin bir kosesi belki de tamamen kadinsal gudulerle kozmetikte. Marka da cok onemli mesela evine birsey almak istesen atiyorum tencere ya da tabak esseden mi alirsin bievden mi ya da ne bileyim baska bir ev urunlerinden mi?

Kozmetik ve ev tekstili dışında bişey ilgimi çekmedi.Bujiteri zaten ne kadar iyi olursa olsun akın akın müşterisi olmaz.Ama bence orta halli bir kozmetik özellikle çok iyi iş çıkarır diye düşünüyorum.

bijuteri çok incık cıncık olduğu için dükkanı doldurmak için giriş maliyeti çok yüksek kalıyor..

kozmetik konusunda fikrim yok ama bilinen markaların franchise bedelleri yüksektir sanırım..

penti falan olabilir gibi geldi bana..

şekerleme. çikolatalarda cok güzel gider.
Çiğ köfte de fena fikir değil.
cig kofte malesef cok ayaga dustu arastirdik onu ama malesef kazancli degil cok fazla tesekkurler

Kozmetik ve ev tekstili dışında bişey ilgimi çekmedi.Bujiteri zaten ne kadar iyi olursa olsun akın akın müşterisi olmaz.Ama bence orta halli bir kozmetik özellikle çok iyi iş çıkarır diye düşünüyorum.
Bu fikre odaklanicam cogu kisi kozmetik demis tesekkurler
avon amway türü satış işlerini düşündün mü?
zira bahsettiğin işlerde giriş bariyeri çok yüksek.
universite zamani oriflame yaptim ama ben oyle gezen biri degilim o nedenle beni acmadi pek ama tesekkurler :)

dp bayilik verirmi bilemiyorum bir araştırın ama çok iyi satış yaptığını biliyorum.
Parfumcu d p degil mi yanlis anlamadim
bijuteri çok incık cıncık olduğu için dükkanı doldurmak için giriş maliyeti çok yüksek kalıyor..

kozmetik konusunda fikrim yok ama bilinen markaların franchise bedelleri yüksektir sanırım..

penti falan olabilir gibi geldi bana..
evet biraz yuksek getirisi de okadar degil aslinda kizmetik giderek mantikli geliyor

Benim bir fikrim var ama kendime saklıyorum. Öyle çok olmayan birsey ve herkesin ihtiyaç duyduğu. ..ve yüksek gelirli.
Ama sermaye ve zamanım yok maalesef.
ortak olalim gel arkadasim :)

cig kofte malesef cok ayaga dustu arastirdik onu ama malesef kazancli degil cok fazla tesekkurler

Bu fikre odaklanicam cogu kisi kozmetik demis tesekkurler
universite zamani oriflame yaptim ama ben oyle gezen biri degilim o nedenle beni acmadi pek ama tesekkurler :)

Parfumcu d p degil mi yanlis anlamadim
evet biraz yuksek getirisi de okadar degil aslinda kizmetik giderek mantikli geliyor

ortak olalim gel arkadasim :)
Çok tatlı birisin teşekkür ederim. Soyleyecegim fikrimi. Benim yapmam çok zor zaten. Ama yaparsan bu isi söz ver ben geldiğimde bedel almiycaksin para Mara karistirmayacaksin.

Zeytinci açın :)
bak bunu hic dusunmedik arastirayim.

kendinizden pay biçin neler olmazsa olmaz :KK66:

ayrıca kuru kahveci lokumcu hani ne ararsan var o olabilir.
ayy yanlislikla cevaplaya bstim cevapsiz gitti. Kuru kahveci cok maliyetli malesef lokumcuda iyi satis yapmiyor gida isi cok sakat aslinda. Ama guzel fikirler yije de ayrintili dusuncem bunlari Kk yu bu yuzden seviyorum.

X