İritabl bagırsak sendromu (huzursuz bagırsak ) ibs

Family26

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
18 Haziran 2019
84
36
33
Merhaba arkadaşlar ,
Olduğum laparoskopi ameliyatından sonra 1 yıldır düzelmeyen ve kolonoskopide hiçbir tahlilde tanı koyulmayıp nöral terapiye gittiğim hocanın koyduğu tanıyla ibs hastasıyım . Çoğı doktor birşeyiniz yok streslisiniz diyip tribudat gibi bagırsak düzenleyici ilaçlar versede ben 1 ay ishal 1 ay kabızlık yaşadıgım için bende hiçbir fayda etmedi akabinde gelen sürekli yaşadıgım karın agrısı va gaz sancılarıda cabası elbetteki pskoloji büyük etken fakat ibsde bagırsak florasındaki kasılmalar düzgün çalışmadığı için karın agırısı benim bütün hayat kalitemi bozdu . Nöral ve akapunturla rahatlama sağlıyorum azda olsa faydaıs oldu fakat en önemlisi size neyin dokunduğunu bilip hayatunuzdan onu çıkarmak laktoz , krema gibi …
Birde son zamanlarda kullandığım bir ilacı paylaimak istiyorım bagırsağı onarıyormuş bir deneyim derim 1 haftadır iyiyim yanında magnezyumda alıp kasılmalar ve agrıyı hafiflettim

Eklentiler

• image.jpg
    image.jpg
    119 KB · Görüntüleme: 44
Ben kucuklugumden beri bagirsak sorunu yasiyorum hep bir sanci tuvalet sorunu her acillik oldugumda bana bagirsak enfeksiyonu denildi , 2017 de konoskopuye girdim ve ibs teshisi konuldu . Senelerdir bu hastalikla yasiyorum . Uzun yolculuk yapamiyorum cunku direk stres yapıyorum ve ibs tutuyor , cadir da kalamiyorum camping yapamiyorum. Yani bunları zaten hayatımdan sildim artik . Cogu zaman kabiz oluyorum ve kabiz ishal ayni anda oluyor. Ben karnima sancisi girmeye basladigi an yada 1 gun tuvalete cikamadigim an kurtarici ilacimi icmeye basliyorum gunde 3 tane olaraktan , tribudat kullaniyorum iciyorum ve bagirsak dengemi sagliyorum

X