İpek Medya Grubu'na polis zorla girdi susturulmak isteniyor

Chess

Nirvana
Kayıtlı Üye
14 Ağustos 2009
53.299
42.836
28.10.2015 06:13 - Son Güncelleme: 28.10.2015 0630

İpek Medya Grubu'nun Şişli'deki binası önüne gelen polis ekipleri, şirket çalışanlarına, gazetecilere ve CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal'a sert müdahalede bulundu.

Bina önünü savaş alanına çeviren emniyet güçleri, biber gazı sıkarak kalabalığı dağıttı.

Sabah saatlerinde İpek Medya Grubu binası önüne çevik kuvvet ekibi ve TOMA'lar konuşlandırıldı. Organize Şube Müdürlüğü'ne bağlı polis ekipleri, kayyum atamasını infaz için binanın zincirli kapısını kırmaya çalıştı. Bu sırada büyük bir arbede yaşandı. Dehşet saçan polisler, CHP'li Mahmut Tanal'ın da aralarında bulunduğu çok sayıda vatandaşa şiddetli müdahalede bulundu. Binanın kapısı itfaiyenin yardımıyla kırıldı. Bahçeye giren polisler şirket çalışanlarını sürükledi. Plastik kelepçe takılan bir şahsın elinin kan içinde kaldığı görüldü.

Duruma tepki gösteren CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal, polis gücüyle kararın infaz edilemeyeceğini söyledi. CHP Milletvekili Eren Erdem de, eline aldığı megafonla sürekli polis ekiplerini uyardı. Olay yerindeki gerginlik sürüyor. CİHAN

İŞTE AN BE AN YAŞANANLAR

07:40 Kayyum İpek Medya'nın yönetim katında toplantı yapıyor. Hukuksuzca kurumun yönetimi polis nezaretinde gasp ediliyor.

07:30 Polis bina içinde odaları tek tek dolaşarak çalışanları zorla dışarı çıkarmaya çalışıyor. Çalışanlar masalarının başında görevlerini yapmaya devam ediyor.

07:00 Polis tarafından Anayasanın 30. maddesi ile güvence altına alınan, basın kuruluşları, basın araç ve gereçlerinin güvenliği ihlal ediliyor. Medya susuturulmak isteniyor. Bugün TV, Kanaltürk, Kanaltürk Radyo, Bugün Gazetesi ve Millet Gazetesi susturulmak isteniyor.

06:40 - POLİS KONUŞLANDIRILDI

Kayyum atanması kararı verilen İpek Medya Grubunun Şişli'deki binası önüne saat 04.30 sıralarında çevik kuvvet polisleri ile TOMA'lar konuşlandırıldı. Gece boyunca medya grubuna destek vermek için bina önünde bekleyen vatandaşlar da polisin gelişini alkışlarla protesto etti. Durumu haber olan CHP'li Tanal da bina önüne geldi. Basın mensuplarının sorularını cevaplandıran Mahmut Tanal, kayyum atama kararlarının hukuki olarak nasıl tebliğ ve infaz edilmesi gerektiğini anlattı. Tanal, yapılanların hukuki olmadığını vurguladığı konuşmasında karara itiraz süresi dolmadan ve karar kesinleşmeden polis zoruyla bir infazın yapılamayacağını vurguladı.

Sabaha karşı polisin televizyon binası önüne konuşlandırılmasını da değerlendiren Mahmut Tanal, "Bu TOMA'lar gitsinler Güneydoğu'da sınırlarımızı korusunlar. Terör örgütleri cirit atıyor, terör örgütlerinin cirit attığı Güneydoğu'da sınırlarımız kevgir gibi gelmiş televizyon basıyorlar ya" şeklinde konuştu. Tanal, polisin konuşlanmasıyla emniyetin mobing uyguladığını savundu.

CHP Milletvekili Eren Erdem de Anayasanın 30. Maddesi'ne göre hiçbir basın kuruluşuna suç aygıtı kabul edilerek el konulamayacağını vurguladı. Yapılan işlemin hukuksuz olduğunu belirten Erdem, kanunların herkes için bağlayıcı olduğunun, polis ve yargı mensuplarının da hukuka uymak zorunda olduğunun altını çizdi.

http://www.bugun.com.tr/gundem/ipek-medya-grubuna-polis-zorla-1897023.html

canlı yayında izliyorum şuan, bayağı bi kaos var, tomalar falan..

konuşan kişinin dediğine göre, bu kadar acele edilmesinin sebebi, seçime kadar susturulmuş olmasının istenmesiymiş, yandaş kanallar sonuçları yüzde 50 akp diye verip, muhalefetin moralini bozup sandıkların terk edilmesini sağlayacak diyorlar, chp lileri çıkardığımız için bu kadar acele ediyorlar diyorlar, ne derece doğru bilemiyorum

eskiden sıkı akp liyken şimdi chp li olmaları gözümden kaçmıyor tabii de, yine de tvlere, gazete ve dergilere eleştirisel yaklaştıkları için müdehale hiç doğru değil, bunun sonu yok...

Uyansın gelsinler akepeliler, durumu bi izah etsinler. Kafam almıyor artık.

bu ülke demokrasi var,hukuk var, adalet var ....mış.
ama kimse artık göremiyor hepsi kağıt üstünde kaldı.
Konuşan susturuluyor.Bir gün adalet herkese lazım olacak.Unutmasınlar.
Geçmişte yaşadıklarını adaletsilik olarak nitelendirenler bugün intikam peşindeler.
Kolkola gezerken ,birbirlerine neredeyse aşk şiirleri gönderirken "gel artık bitsin bu hasret" diye balkonlardan seslenirken bu hale düşmeleri .çıkar çatışmasından başka birşey gözükmüyor.

sahibi paralel örgütle alakalı olarak sorgulanacaktı ama yurtdışına kaçtı diye hatırlıyorum.
paralel örgütle para alışverişini bu şirketleri üzerinden sağladığı iddiasından dolayı tüm şirketlere el konulduğuna göre medyayı susturmak değil de şirkete baskın olarak haber yapılması gerekirdi.
ama medya işte. canı nasıl isterse öyle yayınlıyor.

"yahudiler için geldiler
sesimi çıkarmadım –
çünkü ben yahudi değildim
sonra komünistler için geldiler
sesimi çıkarmadım –
çünkü ben komünist değildim
sonra sendikacılar için geldiler
sesimi çıkarmadım –
çünkü ben sendikacı değildim
sonra benim için geldiler
ve artık ses çıkaracak kimse kalmamıştı..." M. Niemöller

inanamıyorum vay Türkiyem vay...

Cok siradan bir Koza davetiye basimcisiyken hukumetin parlatmasiyla şahlanan koza ipek holding oldular ters dusulunce sonucuna katlanmasi mi gerekir?Isin kaymagini hukumetle yerken neden sorgulamadiniz hicbir seyi? Bilemedim sizi savunsam mi savunmasam m?i

diğer tv lerin susması ilginç bugün onlara yarın size... parayı veren mi düdüğü çalışıyodu, parayı alan mı, neydi o

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…