İntralipid(gebelik serumu) kullananlar ve dış gebelik yaşayanlar

ichbin

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
6 Nisan 2021
18
5
28
Benim 2 kimyasal 1 dış gebelik geçmişim oldu. Ve çok kapsamlı bir araştırmaya girdim ve sonuç olur Almanca adı killerzellen Türkçe olarak nk katil öldürücü hücreler galiba adı,normal değerinden fazla çıktı ve sebebi bu dendi. Hücreler spermi yabancı madde görüp öldürüyormuş. Tedavi olarak hamile kaldığın anda 3 ay boyunca intralipid serum ve 5mg kortizon hapı kullanmamı önerdiler. Sorum şu ki bilgisi olanlara yada yaşayanlara. Bu Almanya’da hamilelik testim pozitif çıkmasına rağmen 1 ay olmadan kanımı almıyorlar ve bende dış gebeliği tekrar yaşamaktan korkuyorum. Bu serum ve kortizon dış gebeliği önler mi?????

Tüp bebekle mi dış gebelik oldu?bende tedavi goruyorum 2deneme oldu 1.si kimyasal 2.negatif tam 3.ye hazirlanirken bayram girdi araya ve temmuza ertelendi o ay kendiliginden olmus ama dış gebelik olducanim dış gebeligi önleyebilecek hicbirsey yok ben coook arastirdim sadce tüplerin enfeksiyon kapmadigindan ve sağlıklı oldugundan emin olmak lazimmis ve inanir misin ilaçlı rahim filminde tüplerim rahmim tertemizdi üstelik rahim duvar kalinligim cok cok iyi aninda kalinlasiyor buna ragmen dış gebelik geçirdim ancak biz çatlatma ignesinden şüpheleniyoruz cunku 3.transefeim ilacsiz olacakti yumurta geliştikçe ostrojen salgilicakti catlatma ignesi yapinca da progesteron salgilicajti ama bayram araya girince doktorumuz kendiniz deneyin bu ay dedi catlatma ignesini verdi yani ben zaten bu olaydan sonra asla kendiliginden gebe kalmayacagima söz verdim tüp bebek yapacağım korkudan üstelik benim amh degerim de düşüktü 0.64 ve yasim da bu yaz 35 e girdim üstelik hamile kaldigin ay yumurtaliklarda 5tane yumurta tek gözüküyordu bunlardan biri gelisip gebelik getirdi ama iste dış gebelik oldu sana tavsiyem ilaçlı rahim filmi cekil tüplerin durumuna baktir tüplerin sağlıklı oldugundan emin ol insallah bir daha olmaz ancak hicbir ilac dış gebeliği onlemiyor bunu bil sadcee tüplerinin iyi durumda olduğundan emin olmalısın rabbim hickimseye dış gebeligi yaşatmasın gercekten cok yıpratıcı bir süreç.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…