İntim yıkama jeli

Sekerportakaliii

Üye
Kayıtlı Üye
19 Ağustos 2023
821
475
Antibiyotik kullanımından sonra aşırı kaşıntı ve mantar oldum travazol kremle hafifledi baya intim yıkama jeli almayı düşünüyorum en iyi gelen hangisidir

Antibiyotik kullanımından sonra aşırı kaşıntı ve mantar oldum travazol kremle hafifledi baya intim yıkama jeli almayı düşünüyorum en iyi gelen hangisidir
En iyisi su. Saf su. Hic bi seye para vermeyin. Antibiyotik sonrasi vajina florasinin dengesi şaşıyor bir çok kadında. Ve mantar olabiliyor. Gebelik şüphen yoksa maydanoz suyu kaynat günde bir bardak iç. Kaşıntı için de kasıma bol su ile yıka. Hatta suya biraz elma sirkesi koy onunla yıka. Sonra avuç içi kadar pamuğa ev yapımı yogurttan hazir yoğurt değil ondan 1 tatlı kaşığı koy. Vajinaya yerleştir. Camasirin içine yani içeriye iteleme 2 3 saat dokunma sonra temizle temiz çamaşır giy. En yakın zamanda da doktora bi görün. Bazı durumlarda kroniklesiyor o zaman daha çok sıkıntı çekersin.

Duşta ben duş jeliyle yıkıyorum yıkamasam temiz olmucak gibi geliyor sadece suyla mı yıkayım yani.denicem dediklerinizi teşekkür ederim pamuğa sirke döküp sürsem olmaz sanırım direk

Duşta ben duş jeliyle yıkıyorum yıkamasam temiz olmucak gibi geliyor sadece suyla mı yıkayım yani.denicem dediklerinizi teşekkür ederim pamuğa sirke döküp sürsem olmaz sanırım direk
Sirke sizi yakar. Wcde suya az bi sirke koyup yıkayın. Ve asla su harici bi sey kullanmayın. Yıkama jelleride bir çok kadına zarar verir. Suan hassasiyet var zaten. Daima iç çamaşırı kuru olsun. Ayrıca günlük ped de asla kullanmayın hic bir zaman. Kullaniyosaniz yani. Hersey üst üste biner dediğim gibi kroniklesirse daha kötü olur. Doğal yoğurtta yararlı bakteriler var ve kasintiyi hafifletir ayrıca vajinaya da destek sağlar. Nette satılan bilmem ne yağları yıkama bi şeyleri asla kullanmayın. Bol Su gayet iyi temizler. Ayrıca normal zamanda vajina kendisini temizleyen bi organdır. Su harici ürünler vajinanin doğal dengesini bozar. Siz onerdiklerimi geçici sureligine kullanın ama mutlaka hekime gidip görünün. Bu onerdiklerjm tedavi etmez sadece acı kaşıntı tahriş veya daha fazla olmasın diye önlem amaçlı. Tedavi etmez yani. Evde doğal yoğurt yoksa komşuya vs sorun 1 yemek kaşığı yeterli bi aksam bide duruma göre sabah koyarsiniz doktora kadar sizi idare eder

Antibiyotik kullanımı sonrası mantar kesin oluyor. Ben mantar için fitil kullandım. Sonra sürekli kullanmak üzere intim Yıkama jeli aldım.

Ben de aynı dertten muzdaribim su an elimi sokup kasimamak icin zor tutuyorum.Ustelik fitil kullaniyorum Travazol kullaniyorum.Nioli yagi varmis bir de onu deneyecegim

Aslında mantar bende önceden de vardı ama tedavi etmiştim doktora gidip hap ve fitille bu antibiyotiği kullanınca tekrar başladı dayanılmıcak derecede kaşınıyor travazol krem sürünce alıyor kaşıntısını. Çok teşekkür ederim uzun uzun yazdınız

Ben de aynı dertten muzdaribim su an elimi sokup kasimamak icin zor tutuyorum.Ustelik fitil kullaniyorum Travazol kullaniyorum.Nioli yagi varmis bir de onu deneyecegim
Size tavsiyem denemeyin. Yukarıda bi kaç öneride bulundum arkadaşa kasıyip tahriş olmayın kanamasi iyileşmesi caninizi sıkar.

Nioli yağını ben denedim aldığım marka mı iyi değildi bilmiyorum ama her gün kullandığım içindir bide belki akıntı yaptı bende ve sürünce çok yakıyor kaşıntı arttı bilemedim bıraktım

Rica ederim.
Doktor antibiyotik vereceği zaman mantar yaptığını söylüyorum buna uygun bazı ilaçlar varmış onlardan veriyolardi.sizde bi dahakine doktoru bilgilendirin duruma uygun recete etsin. Yoksa dön başa oluyo

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…