İnternetten Satış ve Gümrük

PudraPembesi34

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
17 Nisan 2014
196
59
Merhaba Kızlar, Ben üniversite mezunuyum, sağlık problemlerim nedeniyle 1 seneyi aşkın çalışmıyorum. Evliyim ve maddi sorunlar yaşıyoruz baya.. Facebookta,instagramda falan kıyafet, makyaj ürünleri gibi bayanların ilgisini çeken ürünler satanlar var. Geçenlerde bu alışveriş yaptığım kişiyle ufak bir konuşma geçti aramızda. Çok uygun fiyatagümrükten aldığını ve sattığını söyledi. Zaten 1 senedir bu olayda aklımın bir köşesinde fakat bir türlü ottutturamadım kafamda ne yapmam, nerden başlamam gerektiğini. Gümrük? Hangi Gümrük? Nasıl? Ne kadar? Napmam lazım? Nerden temin etmem lazım.. Ne kadar bütçe lazım? Başka bir iş fikri olanlarda fikrini yazabilir. Nerden başlamam lazım, lütfen bana bi yardımcı olurmusunuz... Çevresinde bu işi yapan varsa sorabilirmi? Gerçekten benim için çok önemli.. Detaylı detaylı anlatanlarıda kocaman kocaman öpüyorumm şimdiden teşekkürler..

Gümrük sorunuyla uğraşma başka sitelerde var uygun gittigidiyor

hiç bilmiyorum. ama madem insta da satan var direk yerine sorsan daha mantıklı

ya hiç tanımadığım bi satış sayfasına, nerden ürün alıyorsunuz nasıl satıyorsunuz ne kadar kar ediyorsunuz gibi sorular soramamki. yani gerçekten saçma olur ayıpta olur. bide böyle işler yapanlar rakip edinmemek adına söylemezde ....

işte bunları sana anlatan kişiye danış bi
işte bende samimi değilim bi kere alışveriş yaptım orjinalmi neden bu kadar uygun dediğimde gümrük olayını anlattı. dediğim gibi arada bir samimiyet yok konuşma bu kadarlıktı. oyüzden daha fazla sorsamda cevap alabilceğimi zannetmiyorum. galiba gene işin içinden çıkamıycammm :110::mad:

gümrük mallarını gümrükte,denizcilikte çalışanlar kapıyor zaten.onların özel kartları var.gümrük diye duty freeleri demiyordur diye düşünüyorum.

Gümrükte takılan ve çekilmeyen malların uygun fiyata satıldığı satış noktaları var. Mesela İstanbul'da Sirkeci'de var bir tane. Acaba bunu kastetmiş olabilir mi arkadaşınız?

olabilir tabi bu gümrük mevzularını hiç bilmediğim için olabilir...

O satışlar herkese açık ama yeni ürünlerin geldiği gün ve saati bilmelisiniz. Bir de içeriden biri olsa tanıdığınız iyi şeyler gelince ayırır size.

Benim çok arkadaşım var instadan satış yapan ama onlar eminönünden toptan alıp yapıyorlar. Gümrük tek yol değil yani.

O satışlar herkese açık ama yeni ürünlerin geldiği gün ve saati bilmelisiniz. Bir de içeriden biri olsa tanıdığınız iyi şeyler gelince ayırır size.

Benim çok arkadaşım var instadan satış yapan ama onlar eminönünden toptan alıp yapıyorlar. Gümrük tek yol değil yani.

ayyy bana yardımcı olun lütfeennnnnnnn:KK200: eminönünde nerden alıyorlar ben böyle güzel makyaj ürünleri yada elbise şık gömlekler vs gibi yurt dışı ürünleri gibi şeyler arıyorum hani bende kokoşumdur birazcık, satabilceğime çok inanıyorum böyle şeyleri:KK60:

onlar takı boncuk gibi şeyler satıyor. eminönünde marpuççu han var mesela. oradan ucuza alıyorlar. ama giyim bilmiyorum nerede vardır. ciddi ciddi girişmek istiyorum bu işe diyorsanız hafta içi bir gün sabahtan eminönünü baştan sona dolaşın. mutlaka bulursunuz kafanıza yatan bir ürün.

onlar takı boncuk gibi şeyler satıyor. eminönünde marpuççu han var mesela. oradan ucuza alıyorlar. ama giyim bilmiyorum nerede vardır. ciddi ciddi girişmek istiyorum bu işe diyorsanız hafta içi bir gün sabahtan eminönünü baştan sona dolaşın. mutlaka bulursunuz kafanıza yatan bir ürün.

Evet ciddi ciddi satış yapmak istiyorum. Tamam dikkate alıcam bu cümlenizi, teşekkür ederim:KK15:

En ucuzundan diyince benim aklima hep aliexpress.com gelir.
Orda hersey inanilmaz ucuz.
Bazen dukkanlarda ordan alinmis urunleri goruyorum.
Egerki 23 euroyu gecmezseniz gumrukte takilmaz paketiniz.

En ucuzundan diyince benim aklima hep aliexpress.com gelir.
Orda hersey inanilmaz ucuz.
Bazen dukkanlarda ordan alinmis urunleri goruyorum.
Egerki 23 euroyu gecmezseniz gumrukte takilmaz paketiniz.

evet aliexpress'i duydum baktım fakat daha önce aliexpressten alışveriş yapmadım. kargo geliyormu? kaç günde geliyor vs vs. yani 23 euroyu geçmeyen ürünlermi yüklemeliyim facebook sayfama önceden? sipariş gelincede, kendi evime değil, müşterinin evinemi yollamalıyım direk? kredi kartıyla ödeme yapılıyor değilmi. tüh kartta kullanmıyorum.çok soru sordum galiba :cry:

evet aliexpress'i duydum baktım fakat daha önce aliexpressten alışveriş yapmadım. kargo geliyormu? kaç günde geliyor vs vs. yani 23 euroyu geçmeyen ürünlermi yüklemeliyim facebook sayfama önceden? sipariş gelincede, kendi evime değil, müşterinin evinemi yollamalıyım direk? kredi kartıyla ödeme yapılıyor değilmi. tüh kartta kullanmıyorum.çok soru sordum galiba :cry:

Aliexpressten cok cok memnunum ben.
Helede dun yasadiklarimdan dolayi.
Bi saticinin yolladigi urun berbatti, parami geri istedim( tabi urun bende kaliyor bu durumda, geri yollamaya gerek yok).
Satici guzel yorum yap parani vericem dedi vermedi. Bende aliexpressin chattini buldum 24 saat acik olan.
Ordaki hemen yardim edicem dedi.
O satici odemesi lazim parani, biz aliexpress yetkilisi olarak sizi magdur etmeyiz dedi. Saticiyla iletisime gecip parami alicam.

Diger ornekler:
Bi satici cok gec yolladi urunumu( 1 ayi gecti, normalde en gec 20 25 gune geliyor)
Saticiyla ilesitisime gectim.
Gec kaldigi icn ozur diledi ve parami geri yolladi. Ve urunde ulasti yine bana az bi gecikmeyle. Bedava oldu bana.
Bu sekil 3 4 kere oldu bende.

Egerki bi urun aldiysan hala 24 saat icinde toparliya biliyosun, urun yollanmamissa param devir.

Tavsiye olarak bence urunu once bir tane olrak siparis et. Cunku bazen urunler azda olsa farkli oluyor resimlerden( guvenilir saticilar bulmalisin, urunlerin altindaki satici yildizlari ve yorumlar cok onemli).
Baktinki urunu sevdin, coklu siparis ver.
Elinde bulundur stok( abartmadan)
Sonra satisa basla.
Musteri buldugunda kargoyu musteriye yukle. Anlasin iste.

Egerki bi urun oliyosun bi saticidan. Hepsi bi pakette geliyor. Egerki 23 eurodan fzlaysa odeme, bu ne diyip aciyorlar gumrukte( bende hic olmadi,ama yurt disinsa yasadigim icindir belkide)
Bazen kapida devrederken sana odeme istiyorlR ekstra. Ama ben hic yasamadim.
Egerki farkli saticilardan aliyosan paketler ayri geldigi icin sorun olmuyor.

o sitedeki gelinlikleri cok ucuz görüp toptan alıp güzel karla satsak mı diye düşünmüştük bi arkadaşımla :KK53:
sonra yorumlardan gelinliklerin poşet tarzı kumaşlardan dikili geldigini ögrenip vazgeçmiştik.

ama hala aklımda var bişeyler alıp satmak.
sizin yapacagınız şey bikaç çeşit ürün stoklayıp tanıtımını yapıp satmaya başlamak. yani tek tek nasıl müşteri evine göndereceksinizki ?
ne tarz ürün alıp satmak istiyosunuz ?

Aliexpressten cok cok memnunum ben.
Helede dun yasadiklarimdan dolayi.
Bi saticinin yolladigi urun berbatti, parami geri istedim( tabi urun bende kaliyor bu durumda, geri yollamaya gerek yok).
Satici guzel yorum yap parani vericem dedi vermedi. Bende aliexpressin chattini buldum 24 saat acik olan.
Ordaki hemen yardim edicem dedi.
O satici odemesi lazim parani, biz aliexpress yetkilisi olarak sizi magdur etmeyiz dedi. Saticiyla iletisime gecip parami alicam.

Diger ornekler:
Bi satici cok gec yolladi urunumu( 1 ayi gecti, normalde en gec 20 25 gune geliyor)
Saticiyla ilesitisime gectim.
Gec kaldigi icn ozur diledi ve parami geri yolladi. Ve urunde ulasti yine bana az bi gecikmeyle. Bedava oldu bana.
Bu sekil 3 4 kere oldu bende.

Egerki bi urun aldiysan hala 24 saat icinde toparliya biliyosun, urun yollanmamissa param devir.

Tavsiye olarak bence urunu once bir tane olrak siparis et. Cunku bazen urunler azda olsa farkli oluyor resimlerden( guvenilir saticilar bulmalisin, urunlerin altindaki satici yildizlari ve yorumlar cok onemli).
Baktinki urunu sevdin, coklu siparis ver.
Elinde bulundur stok( abartmadan)
Sonra satisa basla.
Musteri buldugunda kargoyu musteriye yukle. Anlasin iste.

Egerki bi urun oliyosun bi saticidan. Hepsi bi pakette geliyor. Egerki 23 eurodan fzlaysa odeme, bu ne diyip aciyorlar gumrukte( bende hic olmadi,ama yurt disinsa yasadigim icindir belkide)
Bazen kapida devrederken sana odeme istiyorlR ekstra. Ama ben hic yasamadim.
Egerki farkli saticilardan aliyosan paketler ayri geldigi icin sorun olmuyor.

canım banka kartıyla alışveriş yapsam bi sıkıntı cıkarmı bu siteden ?
illa paypal mı cıkartmalıyım ?

X