İnterne aşkları sizce ne kadar mantıklı?

cimcime eses

Guru
Kayıtlı Üye
30 Haziran 2008
12.770
121
Dün akşam kuzenimle internette gezinirken, sohbet sitesine girdik, ama islam odasıydı, kuzenim birisiyle dostluk kurdu, gerçekten verdiği cevaplar ve sorduğu sorular o kadar mantıklı ve olgunduki sanal ortamda böyle birilerinin olabileceğine ihtimal vermiyordum. En sonunda kuzenim msn adresini verdi, banada "doğrumu yaptım" diye soruyor, bende ne diyeceğimi bilemiyorum açıkçası, bu şekilde internet aşkı yaşayan varmı???

Güven çok önemli insanlar gerçek hayattada yanılabiliyor sanaldada her zaman dediğim gibi sanalda insanları kandırmak dahada kolay. Ama bu demek değilki herkes yalancı sadakatsiz insanlar. Ben msn den tanıştım ve evlendim eşimi çok seviyorum, güveniyorum. Hayatımda beni mutlu edebilecek en iyi kalpli melek gibi insan.

Msn'den tanıştım derken?? nasıl kaydettiniz birbirinizi?? Bide şu var benim düşüncem bir insan benimle sanal alemde konuşabiliyorsa birçok kişiylede konuşabilir, yani evlilik sırasında bu tür olayların yaşanması beni endişelendiriyor...

her zaman bir risk sözkonusudur. çok dikkatli ve tedbirli olmakta fayda var. sanal ortamda tanışmalar yüzünden başına gelmedik şeyler kalmayanlarıda duyuyoruz, çok mutlu beraberlik yaşayıp evlenenleride, çok güzel dostluklar kuranlarıda...siz yinede dikkatli olun, ne olur ne olmaz.....

cnm bak ben bi forum sitesine üyeydim orda onun yönetici olduğu bi bölüme benide yönetici olarak aldılar tabi ben mecbur herşeyimi ona sorucam sürekli onunla konuşuoduk msnlerimizi ekledik falan sonra bi yakınlaşma oldu aramızda.öyle böyle derken farkında olmadan ikimizde birbirimize aşık olduk.ve şuan o kişiyle evliyim çok mutluyum sanaldada gerçek hayattada kandırıcak olan zaten kandırır.o birazda şans ve kader yapıcak bişey yok.yani onu briazda kişinin anlamasının düzeyine bağlı karşı taraf elbet bi yerde fire vericektir dikkat etmek lazım kolay gelsin valla.

çok var cevremde internet aşkı yaşayan ama mutlu olan.....ben hiç dogru bulmuyorum sonuçta istediğini söyleyebilirsin etkileyebilirsin bana doğru gelmiyor güvenemem...

Gerçek hayatta insanlara güvenemezken sanalda ne kadar güvenebiliriz ?

Benim başıma gelmedi bilmiyorum sıcakta bakmıyorum zaten bu tür tanışmalara.

Sadece sanal olarak kendini ne kadar ifade edebilir ki ?

Kuzeniniz dikkatli olsun.

yıllardır eşimde bende işimiz gereği internet içerisindeyiz...
neler gördük nelere şahit olduk...
istisnalar hariç internet birliktelikleri ne yazık ki uzun olmuyor...
sanal ve reel birbirinden tam anlamıyla ayırt edilebilirse belki sağlıklı olur...

Vaaaaar beeeeeeen :)
Hatta esimle internetten tanisdik ve suan evliyim. 5 bucuk aylik oglusumda oldu:)
Cokda mutluyum.
Internetteki insanlarda normalde oldugu gibi iyisi ve kötüsü bir arada.
Dogru kisi olabilir...

Basarilar.....

başına gelmeyen atıp tutar.tabikide güvenmek çok zor ama evliligi intden yapmıyorlar.normal hayatlarına taşıyıp görüşüyor vakit geçiriyorlar.
nefark ediyorki aynı şey???intden tanısıyosun intden nikah kıyıyorsun birden kendinizi bi evde buluyo degilsiniz ya.
şansss,kader nasip işleri bunlar.iyi olan iyiyi çeker..yeterki saf olmasın insan cahil olmasın...

Benim kuzenimin msn si çalınmıştı. Hacker benle konuştu tabi çaldığı msn nin iletisinede bir sitenin adresini yazmış. Birgün sinir etti beni. Bende o sitenin tüm yöneticelerine mail attım. Amacınız ne falan? Sonra biri bana döndü o kişiyle alakalarının olmadığını sitenin adını kullanıdığını yazdı ve ismini verdim attılar siteden. Daha sonra biz sohbete başladık ve ciddiyet kazandı. Bu arada hepsi yalancı falan sözlerine katılmıyorum evet çoğunlukta ama hepsi değil. İnsanlar neden böyle hep bir şey yüzünden tüm kesimi kötüler anlamam. Ben çok mutluyum. İnternet sadece tanışmaya vesile. Zaten girisini gayet reel yaşıorsun :)

yani tanışmaya vesile olan bir aleeettt.bukadar görgüsüzce davranmayın lütfen.bende çok kızarım böyle işlere ama neden olmasınki olabilir çünkü reel hayatına yansıtıyor hayatının bir parcası oluyorsun

olması bi ihtimal ..yani ihtimal var ....
zaten hemen hoppala evlenilmiyor...msn yapılan görüşmeler sonrasında yüzyüze
ve sonrasında ailelerinde devraya girmesiyle devam edip gidebilir...
ark evlendi ve de cok mutlu bebişi bile var ..damadımızda efendi...
kısmet işi öylede böylede olabilir:içelim:

benim de bir arkadaşım var internette tanıştığı biriyle evlenen,oluyor, olmuyor değil ama ben güvenemem açıkcası ve ne bileyim ne zaman bilgisayar başında onu görsem içimde hep bir acaba?? olurdu benneyaptımki

Benim annemin dayısının torunu internetten İslami bir siteden bir kızla tanışmıştı. Buluştular ilişkileri ilerlettiler ve eylül 2006 da evlendiler. Bence tanışmak vesile olabilir ama bir de yüz yüze görüşülmesi gerek!

bi genelleme yapmak çok zor internet tanışmak konusunda.tanışıp,evlenenlerde oluyor,tanışıp hüsrana uğrayanda oluyor.ama mantıklı değil bence.bir insanla ilk tanıştığımızda onun güvenilir bir insan olup olmadığını anlamak için konuşurken göz teması kurmak,karşılıklı davranışlarımızı görmek çok önemli.

çok ama çok dikkatli olmak gerekir bence sonuçta sanal adı üstünde adam ya da kız farketmez kolayca kandırabilir kendini farklı tanıtır Allah korusun bi zarar verir her şey olur her gün ne haberler duyuyoruz benim bi arkadaşımın da var bi sitede tanışmışlar arkadaşımın alıveriş yaptığı yere yakınmış o kişi yüzyüze de görüşmüşlerdi hatta ama o abi gibi yaklaşan aklı başında biri çıktı şans işi birazda ben olsam manyaan teki bulur beni

Zaten tanışmak için araç. Biz arkadaşlığımızı beraberliğe dönüştürmeye karar verdiğimizde ilk yaptığımız şey karşılıklı görüşmek oldu. Herhangi bir ortamda tanışan yada yıllarca evli olan insanlar hiç beklemedikleri olaylar yüzünden hüsrana uğrayıp ayrılabiliyordu. İnsanlar yalancıysa her zaman yalancı. Gerçek sanal farketmez.

Bu konuda haklısın!!! Sonuçta yıllarca tanıdığımız insanlardan da bir anda değişen ve art niyet besleyen insanlar çıkıyor... Galiba en doğrusu her zaman hayırlısını istemek olacak... (ALLAH HEPİMİZ İÇİN HER ZAMAN HAYIRLISINI VERSİN) Amiiin diyin kızlaar:teselli:

kesinlikle katiliyorum.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…