intermitten fasting / fasila orucu/ aralikli beslenme/ 16 saat aclik

Ramazanda iftarda nasil olcaksa artik .insanin gozu donuyor

Ramazanda iftarda nasil olcaksa artik .insanin gozu donuyor
Ben iftarları çorba salata ve sonrasında meyve olarak düşünüyorum canım, sahurda da Karatay kahvaltı yaparım ek olarak tam buğday ekmeği yerim.
Yalnız yaşamanın güzel yanı

evet evli plunca kocayi doyururken bende yiyorum
Koca mı amaaan gereksiz be
Yeme bacım yeme, nefsine hakim ol. Erkekler her açıdan çok şanslı, gıcık oluyorım hepsine yiyip yiyip kilo almıyorlar , alsalar da ‘erkek dediğin az göbekli olur’ deyip işin içinden çıkıyorlar. Bi kere daha gıcık oldum

slm kızlar
ben de tekrar if e başlıycam inş
enerjimi toplamaya çalışıyorum

slm kızlar
ben de tekrar if e başlıycam inş
enerjimi toplamaya çalışıyorum
Aslm canım hoşgeldin, yaparsın bacım ya İnan yeterki
Bak ben şimdi akşam yemeğimi yedim ve inşallah günü kapattım(akşama dondurma yemezsem başka da bişey yenen) birlikte yapınca daha motive oluyor insan.
Ramazan’a kadar yapıcam ben beraber yapalım

ben 5 gün yaptım çok iyiydim sonra bozdum :) sonra bi daha başlayamadım
şimdi biraz cnm sıkkın diyet spora bi süre ara vermek istiyrm ama kilo alıcam bu gidişle
o yüzden ıkına kıkına tekrar başlamam lazım

slm kızlarrr
başladım bu sabah tekrar
sabah 10.30 akşam 18.30 saatlerini kullanıcam
bol su içiyorum ( günde 3-4 ltre)
kahve tabiki olmazsa olmazım
sizler neler yapıyorsunuz?

merhaba if çok etkili bir diyet yöntemidir
zaman zaman bende uyguluyorum

IF birinci günüm bitti sabah güzel yiyorum ve istediğimi yiyorum, öğlen sütlü kahve ve kapatıyorum. Bakalım ne olacak etkisini merakla bekliyorum.

IF birinci günüm bitti sabah güzel yiyorum ve istediğimi yiyorum, öğlen sütlü kahve ve kapatıyorum. Bakalım ne olacak etkisini merakla bekliyorum.

hangi saat aralıgında yiyorsun ?
öglen mi bırakıyorsun yemeyi

hangi saat aralıgında yiyorsun ?
öglen mi bırakıyorsun yemeyi

Aslında ben geç kalktığım için kahvaltım 12 yi buluyor ardından da 5 gibi sütlü kahvemi içip(şekerli) bitiriyorum sonra duruma göre çaylar ve su şeklinde açıkçası midemi şişiriyorum.

İf 2.günüm de bitti 1 kilo vermişim bile yuppiii. Bugün kahvaltıyı börek çörek şeklinde abarttım ve almam gereken maksimum kaloriyi tek seferde börekle aldım. Olsun ilk günler böyle kazalar olur canımı sıkmıyorum olacak bu iş

Ramazanda yapılır mı

Ramazanda da yapıldığını duydum.Ancak zor tabi. Bu durumda tokluk saati iftarla başlayıp yatmadan 4 saat öncesinde bitirilmesi gerekiyor. Aynı zamanda iftarda günlük alınması gereken (sizin için uygun kalori neyse) kaloriyi aşmadan yenmeli ve sahur yapılmıyor. Evde olanlar için belki yapılabilir ama çalışanlar için zor olabilir sahur yapmamak. Bir de IF de açlık zamanlarında su ve bitki çayları şekersiz olarak içmek serbest dini oruçta bu olmadığından halsizlik de olabilir. Ben şahsen acıktıkça su- çay içtiğim için bana olmaz gibi geliyor.
Ramazanda yapan birileri varsa nasıl yaptığını yazarsa seviniriz.

Son düzenleme:
IF de 3.gün bitti kilom aynı kalmış olsun onca böreğe almadım ya buna da şükür.

Bn yarın tekrar başlıyrm, evden uzaklaşmak bana yaramıyor

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…