İnsülinim yüksek çıktı sağlıklı beslenirsem düşer mi?

Sjnsbbshdhdhdbdnbxhdhh

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
20 Mayıs 2024
55
10
20
Screenshot_2024-09-11-15-34-22-885_tr.gov.saglik.enabiz-edit.jpg

Yaşım 20 normal olarak tam kan verdim sağlık kontrolü için glikoz 95 insülin 35 çıktı aç karnına doktor yüksek olduğunu dahiliyeye gitmem gerektiğini söyledi ayrıca diyet yapmam ve sağlıklı beslenmemi önerdi çok mu yüksek sizce? Aynı durumu yaşayan var mı?

Evet düşer benim eşime diyabet tanısı kondu.
İnsülin verdiler kullanmadık önce diyetle düşürmeye çalıştık sadece beslenme ile şekeri normale indirdik doktor bile şaşırdı.
Bu herkeste aynı olacak değil ilaç kullanmamayı savunmuyorum.
Dikkat etmediğinde yüksek cıkıyor şekeri beslenme cok cok önemli

Evet düşer benim eşime diyabet tanısı kondu.
İnsülin verdiler kullanmadık önce diyetle düşürmeye çalıştık sadece beslenme ile şekeri normale indirdik doktor bile şaşırdı.
Bu herkeste aynı olacak değil ilaç kullanmamayı savunmuyorum.
Dikkat etmediğinde yüksek cıkıyor şekeri beslenme cok cok önemli
Dikkat edeceğim teşekkürler

Eki Görüntüle 3477763
Yaşım 20 normal olarak tam kan verdim sağlık kontrolü için glikoz 95 insülin 35 çıktı aç karnına doktor yüksek olduğunu dahiliyeye gitmem gerektiğini söyledi ayrıca diyet yapmam ve sağlıklı beslenmemi önerdi çok mu yüksek sizce? Aynı durumu yaşayan var mı?
Merhaba eğer doğuştan gelen bir hastalık değilse iğnesiz tedavi görebilirsiniz benimde yüksek çıkmıştı vücutta şekere yatkınlık var demişti doktor ve çok kiloluydum babam da şeker hastası olduğu için baya risk gururundaydım ilerisi için ve kilo veremiyordum doktor bana Akdeniz usulü diyet programı önermişti ve yanına Glifor veya Matofin adında Metformin içerikli şeker hapını yazmıştı baya şeker düşürüyor ve iştah kapatıyor ilk haftalar mide bulantısı yapıyor gaz sancısı felan sonra geçiyor ama doktorunla konuş eğer bu ilaç sana uygunsa ilacı nasıl kullanman gerektiğini söyler sana zaten ekmek pirinç havuç patates çikolata bunları hayatından çıkar meyveler de aman aman önerilmiyor ekşi meyveler yiyebilirsin mesela yaban mersini yeşil ekşi elma vs. Muz kesinlikle yeme buzda okadar çok şeker var ki hergün bi avuç haşlanmış sebze ve avucun kadar büyük bir meyve yeterli sadece 1 tane. Şeker için eğitimler gördüm bu yüzden detaylı yazıyorum dikkat edersen düşer daha çok gençsin.

X