insülin tedavisi

inaysa

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
1 Ağustos 2008
3.770
2
45
arkadaşlar , merhaba şeker testi yaptırdığımda şekerim yüksek çıktı doktorun önerdiği diyetlede düşmedi malesef şimdi insülin tedavisine başladım 2, günüm bugün ama sanki onunlada düşmüyor hissine kapıldım acaba aranızda benim gibi insülin tedavisi gören varmı varsa bu tedavi nekadar sürüyor nekadar zamanda sonuç alınabiliyor :1no2:

öncelikle gecmiş olsun canım bende insülin tedavisi oluyorum ...benim şekerim diyetle düşüyo ama birara hiç kilo alamıyodum doktor pilav makarna filan yemen için insülin vurulman gerek dedi ögle ve aksam yemeklerinden önce 4 doz vuruluyordum anladıgım kadarıyla sende seker ölçüm cihazı yok ...en kısa zamanda bir ölçüm cihazı edin...şimdi doktorumun istediği kiloya geldim diyetime uyuyorum fakat kacamak yapıcaksam yada yemege filan dısarı cıkıcaksak haftada iki kereyi gecmemek sartıyla insülin vuruluyorum ...insülinle düşmemesi gibi bişey olamaz sen ölçüm yapmadıgın için sana düşmüyomus gibi geliyordur...

montesori öncelikle yardımın için teşekkür ederim ama evde şeker ölçüm cihazı var ve günde yaklaşık 10 defa ölçüyorum
dün tekrardan konuştum dozajı arttırdılar başlangıçta günde 4 defa 2 doz uygulanıyordu şimdi öğlen üç doz akşam 4 doz şeklinde uygulanacak benim merak ettiğim bu insülin hemen etkisini gösteriyormu yoksa iki üç gün içindemi düşüyor bu şeker

inaysa benim insülinin hemen etkisini gösteriyor yemeklerden 20 dk.önce vuruluyorum ...neden günde 10 kere ölçüyosun anlamadım 6 kere yeterli ...ben bazen kahvaltı sonrası ölçmüyorum bile genelde sabahları düşük oluyo birde yürüyüş yapıyormusun o da sekeri dengeliyo tarcın da öyle doktor bana meyveleri sütle tüketmemi içine de 1 cay kasıgı tarcın atmamı söyledi...

kızlar benimde 50 gr şeker yüklemem aç 140 yüklemeden sonra 253 çıktı.öceki akşam gece de dahil tatlı yemiştim bunla alakası yok dedi doktor hemen diyete başlattılar.aklıma takılan 100 gr şeker yüklemesi yapılması gerekmiyormuydu anlaşılması için.bildiğim 50 gr fazla çıkanlar 100 grmı yapıyorlar

kızlar benimde 50 gr şeker yüklemem aç 140 yüklemeden sonra 253 çıktı.öceki akşam gece de dahil tatlı yemiştim bunla alakası yok dedi doktor hemen diyete başlattılar.aklıma takılan 100 gr şeker yüklemesi yapılması gerekmiyormuydu anlaşılması için.bildiğim 50 gr fazla çıkanlar 100 grmı yapıyorlar

rüyagibişeker arkadaşım aç 140 çok yüksek 50 yüklendiğindede yüksek çıkmış normalde 100 yada 75gr larıda istemesi lazımdı doktorun diyet yap tekrar ölçtür eğer yine yüksek çıkarsa bizim gibi insüline başlarsın

Bende hiç açlık ölçülmeden 50 gr şeker yüklemesi sonucunda tokluk 157 çıkdı hiç 100 gr yüklemesine bile gerek görmeden diyete sokdular şimdi diyet yapıyorum şeker tatlı hamur işi pilav makarna falan kesinlikle yasak kızartma gibi kepek ekmeği ve yağsız şekersiz beyaz unsuz besleniyorum

arkadaşlar , merhaba şeker testi yaptırdığımda şekerim yüksek çıktı doktorun önerdiği diyetlede düşmedi malesef şimdi insülin tedavisine başladım 2, günüm bugün ama sanki onunlada düşmüyor hissine kapıldım acaba aranızda benim gibi insülin tedavisi gören varmı varsa bu tedavi nekadar sürüyor nekadar zamanda sonuç alınabiliyor :1no2:

inaysa, ben iki yıl önce 4,5 aylık bir ölü doğum yaptım bunun üzerine yapılan tetkiklerde polikistik over ve şeker rahatsızlığım olduğum anlaşıldı, şekerim için hap kullanmaya başladım, tekrar hamile kaldığımda ilk üç ay hap kullandım, sonraki üç ayda diyetle şekerimi düşük tutmaya başardım ancak 6 aydan itibaren insülin kullanmaya başladım, en düşük dozdan başlandı ancak şu anda sabah 10, öğlen 14, akşam 10, yatarken 18 doz insülin vuruluyorum, her yemekten iki saat sonra tokluk kan şekerimi ölçüyorum, her hafta kontrole gidiyorum ve insülin düzeyim tekrar ayarlanıyor, tokluk şekerimi 140 altında tutmaya çalışıyorum, bazen geçiyor ama genelde 140 altında, doktorlar bebek doğduktan sonra emzirdiğim sürece de insülin kullanmam gerektiğini söylediler, biraz uzun oldu ama sakın ihmal etme ve sürekli kontollerine git çünkü ani şeker yükselmeleri bebeğin anne karnında ani ölümlere sebep olabiliyor, bu risklerden dolayı ben 8 aydır sürekli yatıyorum çünkü erken doğum riskim hep devam etti, şu anda doğuma 5 haftam kaldı, darısı senin başına umarım bir an önce şekerin düzene girer, bir en önemlisi moral bunu sakın unutma , moralin düzgünse kesinlikle daha kolay şekerin düşüyor a.s.

doru merhaba insülin tedavisine devam ediyorum suanda sabah 4 öğlen 5 akşam 8 gece 6 doz kullanıyorum 30 haftamdayım 2 günde bir arıyorum hemşireler ona göre düzenliyolar hamilelik ilerledikçe sanırsam insülin ihtiyacı dahada artıyormuş doğrumu bana doğumdan sonrada insüline devam ediceksin diye bişey sölemediler şuanda günde altı defa ölçüm yapıyorum bazen yemekte ölçüyü kaçırıyorum dışarda yemek yediğimde falan hemen şekerim yükseliyor birde bende artık eminim şeker tamamen morallede alakalı azcık üzülsem şekerim daha yüksek çıkıyor yinede dikkat etmeye çalışıyorum işallah hayırlısı ile bebeklerimizi sağ salim kucağımıza alırız Rabbim hepimizin yardımcısı olsun buarada balıkesirliymişssin bende balıkesir gönenliyim ama suan izmitte oturuyorum

doru merhaba insülin tedavisine devam ediyorum suanda sabah 4 öğlen 5 akşam 8 gece 6 doz kullanıyorum 30 haftamdayım 2 günde bir arıyorum hemşireler ona göre düzenliyolar hamilelik ilerledikçe sanırsam insülin ihtiyacı dahada artıyormuş doğrumu bana doğumdan sonrada insüline devam ediceksin diye bişey sölemediler şuanda günde altı defa ölçüm yapıyorum bazen yemekte ölçüyü kaçırıyorum dışarda yemek yediğimde falan hemen şekerim yükseliyor birde bende artık eminim şeker tamamen morallede alakalı azcık üzülsem şekerim daha yüksek çıkıyor yinede dikkat etmeye çalışıyorum işallah hayırlısı ile bebeklerimizi sağ salim kucağımıza alırız Rabbim hepimizin yardımcısı olsun buarada balıkesirliymişssin bende balıkesir gönenliyim ama suan izmitte oturuyorum

benimde çok düşük başladılar ancak bebek kilo aldıkça şeker yükseliyor, o yüzden dozajda artıyor, ben son gittiğimde sordum, emzirirken ilaç kullanamadığım için insüline devam etmem gerektiğini ancak dozajların düşeceğini söylediler, emzirme bittiğinde insülinede son vereceğim, bende aslen sakaryalıyım , balıkesir merkezde oturuyorum, moralini yüksek tutmaya bak bu çok önemli

X