insülin direncim yok ama pkosum

sunnyshi

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
5 Ekim 2024
21
4
28
Meraba arkadaşlar yeni üye oldum, sormak istediğim soru bugün test yapıldı ve insülin direncim yok, kilolu da değilim ancak Pkos hastasıyım ve doktorum Glifor verdi. Yani sormak istediğim böyle birşey başınıza geldi mi? İnsülin direncim yokken ne için glifor içmeliyim ki? Kafam karıştı doğrusu😔

Merhaba bende pcosum insülin direncim yok endokrin doktoru 1000 lik glifor kullanmamı istedi metformin içerdiği için sanırım

Merhaba bende pcosum insülin direncim yok endokrin doktoru 1000 lik glifor kullanmamı istedi metformin içerdiği için sanırım
Peki siz de işe yaradı mı? Ayrıca vermesi doğru birşey mi anlamadım ben. Metformin insülin düşürüyor ya da dengeliyor

Ayrıca sizin kilonuz var mı? Benim kilom yok mesela ve ben kullandıktan sonra daha fazla zayıflamak istemem

Gebelik istediğimi söylemiştim glifor yazdı7 ay oldu hamilelik hiç oluşmadı gebelik olursa gel dedi doktor.İşe yarayıp yaramadığını bilemiyorum 168 boy kilo 70 zayıflamadım da hala aynıyım

Evet benimde midem bulanıyor ilacın yat etkisi o olabilir ben sordum doktora bırakmalıyım diye gebelik olursa bırak şimdi devam et demişti

Ama arkadaşlar insülin direncimizin düşük olmasına rağmen bu hapı almak doğru mu?

X