İnsülin direnci ile başim dertte 🥺

ebrumsumsu

Üye
Kayıtlı Üye
3 Kasım 2022
353
150
26
Kızlar insülin direnci olan ve bu yüzden hamile kalamayan var mı ?
Neler yapıyorsunuz lütfen banada yardımcı olun🤍 insülin direnci olup hamile kalanlar neler yaptınız 🤗

Neler yapıyorsunuz lütfen banada yardımcı olun🤍 insülin direnci olup hamile kalanlar neler yaptınız 🤗
Merhaba benimde insülin direncim var 2,99 çıktı matoformin kullanıyorum sizin değeriniz kaç hangi ilacı kullanıyosunuz 11 aydır gebe kalamıyorum

Doktor bana da insülin direncin var demişti eylülde ama ben anlamıyorum çok. Değerim 18 çıkmıştı ama sınır 24tü. 🤷🏻‍♀️

Doktor bana da insülin direncin var demişti eylülde ama ben anlamıyorum çok. Değerim 18 çıkmıştı ama sınır 24tü. 🤷🏻‍♀️
Canım insülin yumurtaliklara baskı yaparak büyümesini engelliyor 🥺 bende ilk ciddiye almıyordum ama son bir aydır ciddiye almaya başladım sende gebelik oluştu mu

Merhaba benimde insülin direncim var 2,99 çıktı matoformin kullanıyorum sizin değeriniz kaç hangi ilacı kullanıyosunuz 11 aydır gebe kalamıyorum
Canım ilaç kullanmak istemiyorum şuan mfk nin advictor e başladım insülin direncine iyi geliyor ve malesef insülin yumurtaliklari baskiliyor o yüzden dikkat etmemiz gerek

Canım insülin yumurtaliklara baskı yaparak büyümesini engelliyor 🥺 bende ilk ciddiye almıyordum ama son bir aydır ciddiye almaya başladım sende gebelik oluştu mu
Hayır oluşmadı ama anlamadığım şey sınırda bile değil insülin. Nasıl direncim oluyor ki. Bunu öğrensem yetecek 🥹

Hayır oluşmadı ama anlamadığım şey sınırda bile değil insülin. Nasıl direncim oluyor ki. Bunu öğrensem yetecek 🥹
Pocs olanların nerdeyse yüzde yetmisinde var canım garip bir durum bir hafta önce bı tanidigim doğum yaptı kız yüz kiloyla hamile kaldı resmen aşırı kiloluudu yani garip demek ki pocs olanlarda bir tek sorun oluyor

Amin

Bu ay olur insAllah 💜 dün mesajından sonra yatsı namazını kildim ismini bilmediğim için rumuzunla dua ettim valla inançlı misin bilmiyorum ama insAllah kabul olur ♥️🤗
Ayyyy sahi mi 😍 Allah razı olsun 😍😍 ben de dün gece 100 er kere iki ayrı duayı tespih çektim
Üzerine de Meryem suresi okudum
Hepimize dua ettim
İsim veremedim haliyle ama Rabbim kimin isteyip kimin istemediğini ve dahası kimin hakettiğini çok iyi biliyor. Üzerine de güzel rüyalar gördüm çok huzurluyum 🙏🏼 Belki senin duan bana geldi de güzel rüya gördüm 😍 Allah çok kere razı olsun kabul etsin inşaAllah senin de gönlünden geçeni ♥️♥️♥️♥️

Ayyyy sahi mi 😍 Allah razı olsun 😍😍 ben de dün gece 100 er kere iki ayrı duayı tespih çektim
Üzerine de Meryem suresi okudum
Hepimize dua ettim
İsim veremedim haliyle ama Rabbim kimin isteyip kimin istemediğini ve dahası kimin hakettiğini çok iyi biliyor. Üzerine de güzel rüyalar gördüm çok huzurluyum 🙏🏼 Belki senin duan bana geldi de güzel rüya gördüm 😍 Allah çok kere razı olsun kabul etsin inşaAllah senin de gönlünden geçeni ♥️♥️♥️♥️
Yaa ben ilahiyatciyim tasavvuf alanında çalışmalar yapıyorum rüya yorumlarıyla ilgili büyük çaplı hesaplarım vardı kapattım anlatsana belki bi mesaj bulurum insAllah mujde olur ♥️

Canım ilaç kullanmak istemiyorum şuan mfk nin advictor e başladım insülin direncine iyi geliyor ve malesef insülin yumurtaliklari baskiliyor o yüzden dikkat etmemiz gerek
MFK yı çok duymuştum yazdım banada advictor önerdiler siz bir sonuç alabildiniz mi

Bunun bi hesaplama yöntemi var canım benim de 22 çıktı referans aralığında ama insülin direnci bende de çıktı
Evet öyleymiş öğrendim sonra. Kanda çıkan glukoz ile insülin çarpılıyor. Çıkan sonuç 405 e bölünüyor direnç de bu oluyor. Benim 3,13 çıktı. Sınır 2,5
Yüksek yani benim de ama yaz ayına göre epey düşmüş benim.

X