insanlık gercekten ölmüş, anladım ..

E

EU3

Ziyaretçi
arkadaşlar öncelikle hepinizin geçmiş bayramı mübarek olsun .ben çok kötü bir bayram geçirdim .3, günü abimin sözlüsünün ailesini ziyaret etmek için başka bir ile gittik .çok güzel çiçekler çikolatalar falan yaptırdık .süslendik püslendik gittik ..benim arabamı abim kullanıyordu .Dinar yakınlarında bi yerde yolun ortasındaki kocaman bir taşa çarptık .solumuzdada araba oldugu için ve yol çok dar oldugu için direksiyonu kıramadık kaçamadık biyere .zaten sağ tarafımız tarlaydı .mecburen taşa çarptık taş arabanın altında süründükten sonra fırladı gitti. bizim arabanın tekeri paramparça altından sular akıyor hararet yükseldi tabi.annem iki abim babam ben gecenin bir vakti kaldık dağ başında.yolyardım dan çekici istedik jandarma cagırdık ama 1,5 saate anca geleceklerini söylediler.arabanın farkedilmesi için dörtlülerimiz hep açık bırakmak zorunda kaldık ve sonunda aküde dayanamadı ..okadar soğuktuki bizde gezmeye gittigimiz için şıkır şıkırdık .Allah tan belki kalırız misafirlikte diye esofman götürmüştük onları giydik üst üste.ama bu olay beni okadar etkilediki çünkü tek bir Allah ın kulu ne oldu diye durdurup arabalarını bakmadılar.tam kazanın karsı tarafında tek bir köy evi vardı yol kenarında perdesini bile acıp bakmadı ne oluyor diye.demek daha agır bir kaza olsa biz orada ölecektik . 1,5 saat sonra cekici ve jandarma geldi bizi yüklediler çekicinin üstünde en yakın servis olan ısparta ya gittik .kaza 17:30 da oldu ama biz ancak 12:00 de kaskonun ayarladıgı otele varabilmiştik .orada sabahladıktan sonra yine kaskonun ayarladıgı araba ile antalya ya geri döndük .arabam kaldı serviste ısparta ta .inşallah bikaç güne yapılacak gidip alacagım .Allah ım korudu bizi duyanlar süratli olsaydık takla atabilecegimizi daha kötü bir sonuçla sonlanacagını söylüyorlar bu kazanın .verilmiş sadakamız varmış.ama bir daha bazı degerlerimizi kaybettigimizi görmek beni gercekten çok yaraladı . :çok üzgünüm:

geçmiş olsun canım....
allah sizi büyük bir kazadan kurtarmış..
verilmiş sadakanız varmış....
ya ben olsam en azından durur bır bakardım...bir problem varmı dıye...yada yardım edebileceğim bir husus varmı diye...
aslında çok hassas bir konu ..
bu herkesin başına gelebilir
...

Öncelikle büyük gecmis olsun canim, gercekten verilmis sadakalariniz sizi korudu!!:teselli:

Evet gercektende öyle dedigin gibi fakat sana birsey söyleyimmi arkadasim, insanlarada kizmamak lazim, o kadar kötü seyler oluyorki, insan yardim etmeye korkar oldu...
Yol kenarinda kaza süsü verip milleti soyanlar sonrada allah korusun vahsice öldürenler neler neler duyduk..!!:1no2:

Gerci her ne olursa olsun insanlik görevemiz bu bir durup camini acip "Yardima ihtiyaciniz varmi" dememiz lazim, cünkü yarin bizimde basimiza gelebilir...allah korusun!!:Saruboceq:

Sükür atlattiniz tekrar gecmis olsun.Şeniz

geçmiş olsun canım benim.
gerçekten üzücü ama neden o çekicinin o kadar geç kaldığını anlamadım

insanligin öldügünü cok duyariz ve somut bir sey yasanmadigi zaman bile bizde söyleriz...Fakat bunu bire bir yasamak gercekten cok aci degilmi?bu arada cok cok gecmis olsun canim.

haklısın.
insanlar nedense böyle durumlarda vurdumduymaz oluyorlar.

bende geçen sene kozyatağı E-5'de bir kaza geçirdim. başımdan yaralandım. yol kilitlendi. arabadan indim kafamdan kanlar akıyor. ama bir allahın kulu bile bir su vereyim, peçete vereyim demiyor. sadece arabaların seyredip vah vah diyorlar.

insan kendi başına gelmez gibi davranıyorlar.

çok geçmiş olsun.

geçmiş olsun canım benim.
gerçekten üzücü ama neden o çekicinin o kadar geç kaldığını anlamadım

valla canım bilmiyorum ki insanlar artık okadar cok kaza ya da felaket görmüşlerki sen panikle kaza yaptım diyosun onlar poliçe numaranı söyle diyorlar.işleri geregi artık biraz ruhsuzlaşmışlar sanırım .sen paniklesende onlar prosedürleri uygulamak zorundalar biyerde.birazda ağır bir araç oldugu için yavaş hareket ediyor tabi .ayrıca biz şehir merkezlerine bayagı uzak bir noktadaydık dağın başında ıssız bir yoldu .şuanda bütün ev ahalisi üşütmüş agzımız burnumuz akar bi durumdayız .:bbo: bununla geçmiş olsun ne diyim .çok kötü Allah kimseye yaşatmasın .biran hersey bitti işte diyosun .:çok üzgünüm:

geçmiş olsun ucuz atlatmışsınız öyle bir zamandayızki insanlar bibirine güvenemiyor çekici neden o kadar geç geldiki acaba ?

Canim benim gecmis olsun ...
Verilmis sadakaniz varmis ...
Caniniza bir sey olmadi ya, önemli olan o ...
Bende gecenlerde trafik kazasi yaptim ve milletin alayca bir sekilde bakislarini bir türlü unutamiyorum, gerci bos verdim gitti, düsmez kalkmaz bir Allah var ...
Üzme tatli canini inan hic degmez ...:teselli:

insanlık nereye gidiyo.yardımlaşma nerde.bunlar artık malesef artık geçmişte kaldı...neden bu kadar birbirimizi anlayamaz olduk.birgün herkesin başına gelebilir kaza... geçmiş olsun....yapılan kazadan çok insanların yardım etmeyişi sizi yıkmış .ben olsam bende çok üzülürdüm.

Sizlere gecmis olsun,boyle buyuk bir kazayi ucuz atlattiginiza sevindim,fazlada uzulme insanlik yeni olmedi,belkide hic yoktu:uhm:

ucuz atlatmışsınız geçmiş olsun.. yardımlaşma duygularımız giderek köreliyor malesef.. belki o evdekiler de görmüşlerdir sizi, yardım etmek istemişlerdir ama bi yandan da korkmuşlardır.. sonuçta neler neler duyuyoruz okuyoruz, yardım bahanesiyle gidip dertsiz başına dert alanlar da oluyor ne yazık ki.. verilmiş sadakanız varmış arkadaşım

Çok geçmiş olsun canım. Allah korumuş:Saruboceq:
Gerçekten kimsenin yardım etmemesi çok kötü. Ama insanlar korkuyor. Yardımlaşma git gide bitti diyebiliriz.
Ama benim burda en çok kızdığım jandarma neden geç geldi. Nasıl 1,5 saatde geliyorlar valla anlamadım, çekici falan:teselli:
İnsanların yardım etmemesi gerçekten üzücü ama kazalar olduğunda görevlilerinin bu kadar geç gelmesi bence daha da kötüa.s

öncelikle çok geçmiş olsun arkadaşım.
malesefki bu duyarsızlık,bu vurdumduymazlık ülkemizde var. ve insanlarımızında bu hale gelmesine sebep yine bizim toplumumuzdaki sapık,gaspçı,tecavüzcü vs insanlar. o yüzden bu hale geldiğimizi düşünüyorum.

birde eğer doğru anladı isem bahsettiğin bölgede burdurlu bir işadamı öldürülmüş olatrak bulunmuştu. belki insanların tedirginliği hala vardır....
tekrar geçmiş olsun...

canım geçmiş olsun allah bir daha yaşatmasın.

ben insanların duyarsızlığını depremde anladım.sınıf arkadaşım enkaz altında kalmış babası ve annesi ölmüş.arkadaşım tek çocuktu.enkazdan çıkartamamışlar pekte uğraşmamışlar.tüpraş yanmaya başlayınca bölgeyi tekedin anonsları başlamıştı.enkaz altındaki arkadaşıma bir paket bisküit ve bir paket süt vermişler onu öylece orda bırakıp gitmişler.
o zamanlar gelen yardımları yağmalayan yolsuzluklarla zengin olanlara mı yanayım,hacı bakkalın 99 yılında 1lt suyu 1 milyondan satmasına mı yanayım..
enkazlardan gelen çığlıklara kulak tıkayanlara mı!?
insanlığın öldüğünü o zamanlar anladım ben.o yüzden hiç şaşırmıyorum böyle şeylere........

Son düzenleyen: Moderatör:
haklısınız insanlık gerçekten öldü!!
ama bide neden diye bu konuyu ele alırsak
malum insanlara güven olmuyor o yüzden durmamış olarbilirler
tabi bazılarıda banane diye durmamışlardır.
çok üzücü bi olay geçmiş olsun canım..:kahve:

canım çok geçmiş olsun.verilmiş sadakalarnız varmış.canım ne yazıkkı insanlar herseyden korkar oldu.ama tabiki yardım eden olmalıydı.Allah korusun ağır yaralı olabilirdi.artık herkesın vicdanına kalmış canım ne yazıkki.tekrar gecmiş olsun

X