İnsanları umursamamayi nasıl başarabilirim ?

garibankiz

düşler ülkesinin gelgit akıllısı
Kayıtlı Üye
17 Ağustos 2024
34
9
Merhabalar, benim bir sorunum var. İşyerinde sevmedigjm insanları sürekli birilerine kotuleyesim geliyor. Çünkü bana yaptıkları haksızlıklar terbiyesizlikler benim arkamdan dedikleri geliyor hep aklıma.onlarin yaptıkları gibi yapmak, dedikodu kötüleme yapmak istemiyorum, yapınca o kötü enerjiyi aldigimj hissediyorum huzursuz oluyorum. İnsanları umursamamayi nasıl başarabilirim kendimden başka kimseyi gözümde buyutmemeyi?

İşyerinde boş kaldığınız zaman kendinize bir meşgale bulun ya da molalarınızda. Kitap okuyun, yeni bir dil öğrenin, dizi izleyin. İnsanlardan uzak durun mümkün olduğunca. Benim işyerimde bir sorunum olmadığı halde mümkün olduğunca samimi olmamaya, kimsenin kendi hayatı ya da başkası hakkında konuşmasını dinlememeye çalışıyorum çünkü yeterince ilgilenmem gereken şey var.

sevmedigjm insanları sürekli birilerine kotuleyesim geliyor. Çünkü bana yaptıkları haksızlıklar terbiyesizlikler benim arkamdan dedikleri geliyor hep aklıma
Basit, onlar gibi davrandıkça onlara benzersiniz … Onlar kaynaşır birbirleriyle iyicilik oynarlar siz arkadan konuşan olursunuz
İş yerinde iş yapılır kafa işe verilir ve akşama kadar işle ilgilenilir molada telefon bakılır belki telefon konuşulur gibi gibi …
Unutmayın olgun davrandığınız her an siz kazanırsınız .

Çok teşekkür ederim gerçekten öyle ya

Deneyeceğim

Kendinizi umursayarak.Bu insanın bu fikri benim ne işime yarıyor diyerek.Yapici eleştiride bulunmayan kıskanç hadsiz fikirleri ayırt etmeyi öğrenerek.Bu insanla ilişki kurmam gereklimi o beni sevmiyor ben onu ekmeğim suyum havam ondan gelmiyor diyerek.Cumlelerle değil asıl önemli olanın insanların bize hissettirdiği duygular yapılan hareketler olduğunu biletek.Son olarakda bu dünyada belli bir zamanın var sen öleceksin o umursadiklarinda ve güneş buna rağmen doğacak inanmıyorsan mezarlıklara ziyaret yap.Vakit senin ya yaşarsın yada herşeyi kafana takar yerinde sayarsin .

Sadece hayatınızda ömür boyu olacak ,sevdiğiniz insanları umursayın
Gerisini boş verin
Haksızlığada ,terbiyesizliğede o an tepki verin
Yoksa daha sonra içinize dert olur

Zamanla ögrenılıyor. Bazıları da doğuştan yeteneklı bu konuda. Bızım gıbı hassas insanlar da zamanla hıc kımse ıcın degmeyecegıni anladıgında anlıyor

Onları baş başa bırakınca yaptıkları başlarına geldiklerini göreceksin sadece bırak:)

Allah muvaffak eylesin.
Abdestli gezin bence

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…