İnsanlara fazla değer vermek!!

Binmuhtesemgunes

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
24 Mart 2018
1.096
1.427
bazen tanımadığın insanlarla dertleşmek en güzeli galiba.
Canımı sıkan onca şey varken beni bugün sıkan asıl mesele insanoğlunun yaptıkları
Hepimizin hayatında vardır mutlaka çok değer verip bi tarafını kaldırıp sonra da ondan laf duyduğumuz.

Çok detaya giriptr daraltmak istemiyorum.
Kuzenimin eşi ablama geçen dert yanmış.
Bizim kuzenle olan ilişkimizden tutun da(ki mesafeli ama şakalaşırız) lafı edilmeyecek herşeyi gündeme getirmiş.

Asıl sorun ne biliyor musunuz.
Kıskançlık...
Kendi eşi ile bizler gibi olamadığı için bizim de onun gibi bi hayat yaşamamızı istiyor.
Kuzenim inçe fikirli bi erkek değil ama evine allah için bakar.
Beni üzen bu kadar değer verdiğin bir insanın içinde biriktirip biriktirip sayması.
Kendi ailesinin tabiri caizse kale almadığı insana değer veriyorsun kıymet bileceğine nankörlük ediyor.
Bu saatten sonra herkes hakettiğini yerde
Hayatta alınacak derler bitmez bu da bi ders oldu bize
(Teşbihte hata varsa affola)

Bilemedim.esini kiskanmis olabilir bence gayet dogal.
Sakalasma dozu nedir bilmiyorum ama belli bir yasa geldikten sonra kuzende olsa kardeste olsa mesafe gerekebiliyor.
Kuzenim evine bakar Allah icin diyorsunuzda zaten bakmak zorunda bunu dillendirmek bile sacma geldi.
Sizinle sakalasirken esiyle mesafeliyse buda yine kuzeninizin sorunu..
Nedemek yani esim benimle mesafeli dururken kuzenleriyle sakalassa bende dert yanardim.

Fiziksel olarak sarılmayız yani.hayır eşi ile de şakalaşır gayet iyidir.ama kibar biri değil öyle söyleyeyim.ki birlikte gayet güzel eğleniriz oturup.
Evine bakarsan kastım sorumsuz değil.
Ama eksi yönleri elbet var eşine karşı çok ilgili hassas değil yani ruhuna hitap etmiyor öyle diyeyim

Konudan birşey anlamadım. Ama başlık hoş olmamış maalesef.

Çok kibarcık biri değilim, argoyu da dozundaysa normal karşılarım. Fakat buna rağmen rahatsız etti.

Maalesef öyleymiş
Çünkü tartıştıkları zaman da hep araya girdim eşine söyle yap abi güzel hediye al falan derim asla bi kadına karşı kabullenemem saygısızlığı

İyiliği sırf kıymet görmek, minnet edilmek için yapan birçok insan tanıdım. Ortak noktaları mutsuzluktan ölmeleriydi .

Ben iyiliği yapar geçerim karşılık beklemem. Size de tavsiye ederim.

İyiliği sırf kıymet görmek, minnet edilmek için yapan birçok insan tanıdım. Ortak noktaları mutsuzluktan ölmeleriydi .

Ben iyiliği yapar geçerim karşılık beklemem. Size de tavsiye ederim.

Çok şükür ki hayat felsefem bu yönde
Ben Allah rızası için yaparım
Vicdanım rahat olsun yeter ki.yoksa o kadar lafı hakeden insan var ki gerek yok kalp kırmaya

Sizde mesafeli davranın çokmu zor yani.?? Belli ki kadın rahatsız olmuş. Evlenmiş barklanmış adam, ne niyetle olursa olsun. Sizde aynı durumda olsanız rahatsız olurdunuz belki.? Bidr kimsenin kale almadığı insan felan deyip küçümsemenizde hiç hoş değil, siz çok kale alınan bi insanmısınız ki insanları bu şekilde sınıflandırıyprsunuz. Belki o da sizinle ilgi böyle düşünüyordur. Siz haksızsınız davranışlarınız kuzenin eşini dahi rahatsız etmiş, kusura bakma yanlış anladın diyeceğin yerde bide söylediklerine bak. Mesafe her zaman candır.

Biz aynı evde büyüdük kuzenim benden 12 yaş büyük.
Tokalaşmam sarılmam uzaktan selam sabah yapayım ki herkese tavrım bu.
Mesele eşinden kıskanma değil bizim eşlerimizle olan durumu kıskanıyor.
Diğer mesleğe gelince ben değil ailesi açıkça diyor onu kale alan yokdye ki kendi de dedi ailemden görmediğim ilgiyi eşimin ailesinden gördüm diye.
Ben de evliyim kimseye gerektiğinden fazla yaklaşmam zaten ki kimseyi küçümseme değil olanı dedim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…