İnsanlar ve hayvanlar

malesef okadar çok ınsan varkı duygusuz düşüncesiz belkı veterınere götürseler ceplerinden 5 kurus para çıkar allahın cezaları uyuz oluyorum soyle hayvanlara yardımcı olmayan kendını düşünen insan adı altında yasıyan yaratıklara hayvan mıs onlar siz insanızda ne oluyo asıl hayvan olan o insanlar yatdımlaşmayı bılmeyen gunahı seabı bılmeyen o yaratıklar

Hayvanları ezenlere de ceza var ,ama sözüm ona ceza.Ben daha uygulandığını görmedim.Bu halde bir canlıyı görünce oturur ağlarım.Çoğu insana da bu durum garip gelir.O sadecece bir kedidir çünkü ...Benim gözümde insan dışı olan tüm canlılar çok değerlidir.Çoğu insandan daha kıymetlilerdirler benim için.Tanrım ,o insanlara biraz vicdan nasip eylesin,ne diyeyim.!.. :eek:klava:

Hayvanları ezenlere de ceza var ,ama sözüm ona ceza.Ben daha uygulandığını görmedim.Bu halde bir canlıyı görünce oturur ağlarım.Çoğu insana da bu durum garip gelir.O sadecece bir kedidir çünkü ...Benim gözümde insan dışı olan tüm canlılar çok değerlidir.Çoğu insandan daha kıymetlilerdirler benim için.Tanrım ,o insanlara biraz vicdan nasip eylesin,ne diyeyim.!.. :eek:klava:
aynen benim gözümdede bırtane hayvan on tane insana bedel hayvanlar insanlara sadece sevgı verıyo ama ınsanlar ne ypıyo nefret verıyo kın veriyo bızım toplumuzda hayvana ezıyet suç değil sadece kabahat yagnı sokağa tukurmekle yere çöp atmakla aynı etrafımda pek fazla ınsan yoktur benım çünkü çok fazla kalp kırarım ve bu kalp kırma sebebım sadece hayvanlardır benım yanımda hıc kımse aaa şuna bak bıle dıyemez her zaman soyluyorum umrumda olmaz herkezın kalbını bır hayvan için çoook rahat kırarım benım ıcınde degerlı ınsanlar var ama sayısı ıkı elın parmagını gecmez dierlerı umrumda degıl ama hayvan sevgısı bam baska bı sey inanın ben böcegı bıle öldürmeye kıyamıyorum kıyamam cunku bızım nasıl yasama hakkımız varsa bu dunya üzerinde aynık şekılde aynı haklara sahıp olarak o böcegınde var ama bazı insanlar çok geri kafalı hıc bıseyı bılmıyolar onlar ıcın olan bıten sadece çocukları evlerı mallları paraları ama desen hayvan açlıktan ölecek bı süt al ver vermezler yemın ederımj cebımdekı son kurusuma kadarda harcarım onlar benım canlarım ya bazı ınsanlar der bana hayvana iyilik yapacagna insana yap dıye işte bunu dedıklerı zaman kendımı ne kadar zor tutuyorum ama diyorum kı sen insana yapmaya devam et benım ıcın hayvanlar daha önemlı gerçektnde oyle ben çok katı bı hayvan severım kı düşünün kurban bıle kesmıyorum ömrümün sonuna kadarda kesmıyıcem onun yerine bı kurban parasını baaş et olsun bıtısın tabı bu allahtan gelen bısey ona karsı gelmek benım haddıme degıl allah affetsın ama kesmıyıcem asla kurban ve ben bu kadar hasssasım bu kadar hayvanları delı gıbı sevıyorum şansıma her kurban bayramı evımızın karşısı kesim alanı cama bıle çıkamıyorum akşama kadar

biz insanlar değilmiyiz hala köpekleri dövüştüren başıboş yada sahipli bir köpek görünce tuuttt tutt kıs kıss diyip kediye yada başka birşeye yönlendirmeye çalışan.

bugün rottu çıkardığımda tasmasız geziyordu. bir kedi gördü çocukda tutsa boğar dimi falan dedi. ama benim kızım asla kediyi kovalamaz da tutmazda yolunu değiştirr wc sini yapar eve döneriz. cvp bile vermedim.

anneme gittim goldeni çıkardık. çok havlar bir köpek gördü çıldırıyor. sahibi tanıyor fıstığı o yüzden önünden geçti gitti fıstık yıktı ortalığı deli gibi havlıyor. bıraksan parçalar dimi diye aynı zihniyet ama farklı insan. buı sefer cvp verdim. havlıyor çünkü korkuyor. köpekleri tanımıyor. salsam koklar ve eve kaçar b arada araba çarpar. olan kızıma olur. dedim. cvp veremedi.

malesef bunu hep yaşıyoruz dengesiz çok. köpek gzdirirrken elin bir köekle gelen kişi kapıştıralım mı diye bile teklif edebiliyor. benim yaşadığım yerde malesef millet eğitim değil kapıştırma meraklısı.

evet artık insanlar eğlence gibi izliyorlar kavgayı,ölümü...
asıl eğlence olanlar kendileri,haberleri yok.Asıl acınarak dalga geçilecek olanlar kendileri,çünkü içlerinde acıma,sevgi yok.ınsanları da sevemezler.Kimseyi sevemezler.Ben şahsen,böyle insanlardanolabildiğince uzak durmak isterim.

Ben yıllarca çok duydum hayvanları sevmeyen insanları da sevmez lafını. Çok klişe bir laf derdim doğruluk payı olmadığını düşünürdüm. Ama şimdi malesef çok insanda şahit oldum. Gerçketen hayvanları sevmeyen insanları da sevmiyor. Ve gerçekten sorunlu insanlar oluyorlar!!
Dün gece küçük kedim öldü. Sabahtan beri ağlıyorum. senağlama Her canlının bir ömrü vardır, bu çok doğal bir şey.Ama hayvanların ölümünden keyif alan insanların varlığını bildikçe daha çok üzülüyorum. Bir insanın yaşam hakkını elinden almak için onun büyük bir suç işlemesi gerek. Ama bir hayvanın yaşam hakkının neden elinden alınmaya çalışıldığını anlamış değilim. Ve hiçbir suç işlememiş bir canlının can çekişerek ölmesini izlemek nasıl bir keyif veriyor ve hangi duygularını tatmin etmeye çalıyorlar onu da anlamadım!Üstelik bunları hiç beklemediğim insanlar yapıyor.Şaşkınım ve üzgünüm sadece!!!:çok üzgünüm:

Ben yıllarca çok duydum hayvanları sevmeyen insanları da sevmez lafını. Çok klişe bir laf derdim doğruluk payı olmadığını düşünürdüm. Ama şimdi malesef çok insanda şahit oldum. Gerçketen hayvanları sevmeyen insanları da sevmiyor. Ve gerçekten sorunlu insanlar oluyorlar!!
Dün gece küçük kedim öldü. Sabahtan beri ağlıyorum. senağlama Her canlının bir ömrü vardır, bu çok doğal bir şey.Ama hayvanların ölümünden keyif alan insanların varlığını bildikçe daha çok üzülüyorum. Bir insanın yaşam hakkını elinden almak için onun büyük bir suç işlemesi gerek. Ama bir hayvanın yaşam hakkının neden elinden alınmaya çalışıldığını anlamış değilim. Ve hiçbir suç işlememiş bir canlının can çekişerek ölmesini izlemek nasıl bir keyif veriyor ve hangi duygularını tatmin etmeye çalıyorlar onu da anlamadım!Üstelik bunları hiç beklemediğim insanlar yapıyor.Şaşkınım ve üzgünüm sadece!!!:çok üzgünüm:

canım başın sağolsun :KK43:( artık alışmamız gerek insanlar ı düzeltemeeyiz hayvan diye aşağıladıkları varlıklara neler çektiriyorlar ama asıl hayvan kendileri

Bu hayvanlara eziyet konusunda bende çok sinirleniyorum şurda yazsam sayfalar yetmez.Hayvanları sevdiğim beslediğim için benle dalga geçen tuhaf tuhaf bana bakıp anlam veremeyen insanlar çok oldu.Mesela hamster ım öldüğünde götürüp gömdüm bunuda tuhaf karşıladılar:S Bide şunu bilse insanlar hayvan hakları asıl Allah katında çok büyük.Bir taş atıp kuşu ürküttüysen bunun hesabını vericeksin denmiş bize işkence yaparak zevk için öldürmek şurda kalsın.En vahşi hayvan bile bana kötü bi insandan daha masum geliyo bazen

insanlar hayvanlara iskence etmekten zevk alıyor ya..gecerler karsısına gulerler psikopat insan bunlar hayvan sevmeyen eziyet eden insandan kacıcaksın herseyi yapar orda zararı dokunmamıs bir canlıya zarar veriyorsa insanlara ne yapmaz

X