İnsanlar mı kötü ben mi kötüyüm anlamadım

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Dünya kötü demiyorum ama burada düzgünce yazmak çok mu zor? Herkes fikrini belirtebilir saygi duyarım ama saygı cercevesinde suan şu konuda biri bana kafayı taktı yazdığım her şeye begenmedim atmış

İnsanların kulturuyle gelenegiyle dalga geçmek de sizin ayibiniz demek ki. Fotoğrafta da yüzümü göstermek zorunda da değilim canım nasıl isterse öyle fotoğraf cekinirim
o zaman neyi göstermek istediniz ? yüzünüz değil altınlar değil . altınlar görünmüyor ise nerenizi çektiniz de altınlar gözüktü ?

Dünya kötü demiyorum ama burada düzgünce yazmak çok mu zor? Herkes fikrini belirtebilir saygi duyarım ama saygı cercevesinde suan şu konuda biri bana kafayı taktı yazdığım her şeye begenmedim atmış
bu begenmedim butonunu forumda namus meselesi haline getirenleri anlamiyorum harbi bak. begenmedim kardesim yazdigin sey hosuma gitmedi yani olabilir ne var bunda? valla siz sosyal hayatta nasilsiniz anlamiyorum hep mi cevrenizdeki insanlarla ayni gorustesiniz, hic farkli goruslere acik degil misiniz?

insani tuketen bir yapin var ciddi bak, ben pes etmek uzereyim sahsen.

Yazdığım her şeye seri bi şekilde begenmedim attığı için böyle düşündüm

Yazdığım her şeye beğenmedim attı bu takmak değil de ne? Resmen benimle uğraşıyor işte.
Kimden bahsediyorsunuz bilmiyorum ama velev ki taktı.
Taksin ne olacak?
Bu kadar önemli mi bu?

Herşeyi bu kadar ciddiye alıyorsanız çıkamazsınız işin içinden.

İnsanların kulturuyle gelenegiyle dalga geçmek de sizin ayibiniz demek ki. Fotoğrafta da yüzümü göstermek zorunda da değilim canım nasıl isterse öyle fotoğraf cekinirim

Bak işte böyle savunduğun gibi savunsaydın bu kültürü o elemanın altınların için laf etmesine güler geçerdin, hatta hoşuna giderdi.

Yüzünü göstermek istememek tabii sizin keyfinize kalmış. Fakat İnternet aleminde boynunda altın dolu yüzü olmayan bir resim görsem ya kuyumcu reklamı zannederim ya da görgüsüz derim altınların resimlerini atmış derim.
Sizin özelinizde yaptığınız şey size ait olamayan altınla gösteriş yapmak.
Zengin imajı çizmek.

Son düzenleme:
Sadece hatıra olsun diye kendimce eğlenmek için fotoğraf çekindim. Olay bu
hayal ediyorum bir fotoğraf var. bir genç kız var yüzü gözükmüyor ,altınlar görünüyor. arkadan çekseniz altınlar olmaz kafanızı kestiyseniz diyecek söz bulamam bedenin altını çektiyseniz görünen tek şey altındır koldur bacaktır. birinin bunu yadırgaması neden yanlış ? yani altınları göstermek istiyorsun diye yorum yapabilir biri bu fotoğrafa , bu neden kötü , pis, kaka ? evet amaç altınları göstermek.

Çok haklısın valla sosyal medyada herkes kızımızın gizli hesabına girmeye çalışıp fotoğraflarını ele geçirip kötü emellerine alet edecek

O gün süsledim tabiki fotoğraf cekinecegim hatıra kalsın diye. Amaç altınları göstermekse bunun kime ne zararı var? Erkeklerin yürümesinin de altınlarla alakası YOK

Hahah gerçekten yaşının küçüklüğüne veriyorum bu düşüncelerini konuşmalarını. Tatlım DM den bir tek sana yürümüyorlar bunu bir anla ilk önce. Burada ki kadınların çoğuna hergğn bir sürü mesaj geliyor bunu bir anla.

Sen ergen gibi öyle twit atarsan tabi rezil olursun bide herkese açıksa profilin. Bende çok yapıyorum sosyal medyada denk gelip SS alıp troll sayfalarına yolluyorum çokta eğleniyorum bunu yaparken

Üzgünüm ama yaptığın şey çok komik ve manasız böyle birşey yaparsan rezilde ederler seni dalgada geçerler. Senin başına gelen şeyler bizlerin başına neden gelmiyor bir düşün istersen?

Panik atağım var yok terör yok kapımızı tekmelediler diye ağlayıp annem beni yetiştiremedi diye başkalarına suç atacağına otur ben nerde hata yapıyorum diye düşün çünkü yaptıkların ve davranışların gerçekten gülünç. Bu kafayla gidersen daha çok dalga geçerler seninle. Üzgünüm ama gerçek bunlar.

Bu aralarda da iki üzülüp 2 kötü olay yaşayan herkes panik atağım var benim diye kendini acındırmaya çalışıyor.

Ahahaha çok başarılı bir cevap olmuş bence. Zeki bir arkadaşımızmış kendisi. Öyle twite böyle cevap...

Bu arada yurt dışı falan demişsin. Sen daha bu kadarcık şeyde dibe vuruyorken yurt dışında yaşayacaklarınla 3 günde intihar edecek aşamaya gelirsin.

Biraz fazla mi hassassiniz acaba? Ben sosyal medyada aldığım çük fotoğraflarını uç uca eklesem burdan köye yol olur yahu sosyal medya herkesin birbirine herşeyi söyleyebilecegini, istediğine asilabilecegini, istediğini aşağılayabilecegini sandığı bi platform, özellikle Twitter bu anlamda lağım sayılır, boynunuzda altınlar olmasaydı boyunuzla dalga gecerlerdi yoksa sacinizla yoksa gözünüzle kasinizla vs vs. Sizde yanlış bişey olduğundan değil, karşıdakinin canı sadece birini aşağılamak istediğinden, neden bunlara takılıp hayatı kendinize zehir ediyosunuz, bi de hesaplarınızı kapatmışsiniz falan. Bu arada ortaokul-lise biraz sessiz sakin insanların zayıf görünüp zorbalığa en çok uğradığı dönemlerdendir, hele ki dersleriniz iyiyse, kişiliğinizle davranışlarınızla taktir toplayan bi çocuk idiyseniz akranlarınizin kıskanıp üzerinize gelmesi çok normal. Aynısını orta sonra ben de yaşadım, şu yaşımda hiç bundan dolayı tasalanmiyorum, aksine bana çok zor zamanlar yaşatan o aptal çocuklarin bugun bi baltaya sap olamamış gereksiz yetişkinlere donustuklerini görünce içimin yağları eriyo. Bugün karşıma ciksalar onlarla alay edebilecek konumdaki kişi ben ölürüm, bunun verdiği rahatlıkla o günleri hiç kafama takmıyorum. Siz de takmayın.

Kendini gerçekleştiren kehanet gibi, burada da zorbalarınızı(!) yaratmayı başarmışsınız bakıyorum.
"Bana taktı, beğenmedim butonuna basıyorlar"
"Benim amacım o değildi, anlamıyorsunuz"
"Düzgünce yazmıyorlar"
"İnsanlar hafife alıyorlar"

Çarpıya bastığınızda kapanacak bir sayfaya yazanlar tarafından mağdur ediliyorsunuz yine. Dünya bugün de tam tahmin ettiğiniz/görmeyi istediğiniz gibi çıktı: İnsanlar kötü.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…