İnsanlar mı kötü ben mi kötüyüm anlamadım

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

justalittleadventure

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
9 Ocak 2021
94
-17
24
Çocukluğumdan beri hangi okula/dershaneye gitsem benimle alay ettiler insanlar. Halbuki öyle alay edilecek bir şeyim de yok Örneğin 2 yıl önce üniversite sınavına hazırlanıyordum. Dershaneye gidiyordum. Sırf siyasi görüşlerimiz farklı diye alttan alttan imalarda bulunuyorlardı. Açık açık benimle alay edenler vardı. Aynı şekilde okulda da öyle. Lise hayatım berbattı. Sınıfım tarafından dışlandım. Elimden geldiği kadar iyi bir insan olmaya çalıştım ama olmadı. Aileme son sene özel okula geçmek için yalvardım ama beni dinlemediler bile. Tabi sonra pişman oldular.
Yazın kuzenim evlendi onun düğününde kuaföre gittim. Yıllar sonra ilk defa kuaföre gittim 10 yıl sonra. O gün süslendim bir sürü fotoğraf çekindik. Çok güzeldi. Çekindiğim fotoğraflardan birini twitterda profil resmi yaptım. Sonra bir tweet attım. Atmaz olaydım hiç tanımadığım birisi tweetimi alıntılayıp benimle alay etmiş. Profil resmimde boynumda altınlar vardı. Teyzem düğünde takmam için bana vermişti. Onunla alay etmişler. Halbuki benim köyümde altın takmak, şalvar giymek gayet normalde şeyler. Herkes düğünlerde altın takar şalvar giyer. Yazdığım şey de öyle alay edilecek bir şey değildi. Herkese mesaj atan erkekleri eleştirmistim. Her yerde sapık erkekler türedi. Sosyal medyada o kadar çok mesaj vs alıyordum ki artık dayanamayıp kapattım hesaplarımı. Amcam yaşındaki adamlar mesaj atıyorlar.
Bu aralar hep aklıma şu geliyor ya benim fotoğraflarım kötü niyetli insanların eline geçtiyse? O kadar çok korkuyorum ki
İnsanlardan gittikçe soğuyorum nefret ediyorum. Herkes alay ediyor benimle. Burada bile. Eski hesabımda bana bir sürü kişiyi kafayı takmıştı. Gerçekten artık dayanamıyorum
Üniversite okuyorum hayallerim hedeflerim var. Ama insanlar beni çok yordu. Artık içimden bir şey gelmiyor

Üniversitede arkadaşlar edindim ama geçmişi unutamıyorum
Neden böyle oldu diye düşünmeyi bırak. Sorguladıkça içinden çıkamazsın. Herşey senin elinde. Kendi psikolojini mahvetme. Geçmiş geçti bitti. Şu anına bak. Tadını çıkar. Yeni uğraşlar bulmaya çalış.

Instagram profilim gizliydi ama gizli hesapları açan uygulama var. Şuan kapattım hesabımı.

Siyasi görüş farklıkları her zaman çatışmalara sebep olur, sana özel değil.

Senin köyünde normal olan şeyler çoğu yerde anormal. O yüzden dikkat çekmiş. Benim köyümde herkes yapar, herkes takar o yüzden herkes bunu normal görmeli diyemezsin.

Hesaplarının gizlilik ayarlarını değiştir. Profillerin herkese açık olursa herkes yazar. Doğanın kanunu bu. Herkes görsün ama sadece yaşıtım olan yakışıklılar yazsın gibi bir seçenek yok maalesef. Aynı şekilde gizlilik ayarlarını düzeltirsen fotoğrafının çalınma endişesini de yaşamazsın. Hem kim ne yapacak senin fotığrafını çalıp?

Herkesin başına gelebilecek şeyleri kendine özel gibi algılamaktan vazgeçersen daha mutlu olursun.

Instagramda gizli hesapları açan uygulama var İnsanlar çok kötü belli olmaz kimseye guvenemiyorum

Instagramda gizli hesapları açan uygulama var İnsanlar çok kötü belli olmaz kimseye guvenemiyorum
Allah aşkına kim niye senin gizli hesabını açmaya vakit harcasın? Ne özelliğin var? Sıradan 21 yaşında bir genç kadınsın.

Ayrıca hadi biri uğraştı diyelim. Amca dediğin yaştaki insanlar da gizli hesapları açabilecek teknik beceriye sahip ve sana mı yazıyor?

Kimseye güvenemiyorsan da kullanma sosyal medya. Mecbur değilsin.

Herkessss ayni şeyi yapiyorsa sorun sendedir. Şu herkes kotu bir ben iyiyim olayina inanmiyorum. Ha bu demek degil ki siz kotusunuz ama var demek ki sizinle ilgili bir sıkıntı.

Ayrica milletin yaptigini eleştirip dalga gecilince niye bozuluyorsunuz? Ortaya bisey yaziyorsunuz ve siz dunyanin en dogru seyini yazdiginizi da dusunseniz birileri farkli dusunuyor olabilir, dalga gecebilir. Sosyal medyada millet kimlerin kimlerin yazdiklariyla geciyor. Dunya uzerinde bir tek size olmuyor yani boyle seyler.
Siyasi goruş bildiriyorsaniz da o dediklerinize hazir olmaniz lazim.

Lisede herkes birbirine yüklenir akran zorbalığı lisenin gercegidir. Hatta amerikan dizilerinde liselerde ne zorbalıkla var acıp izleyin yasayan tek siz değilsiniz. Biraz güçlü olun yaaa

Siyasi görüş bildirmedim hiçbir zaman. Herkesin görüşüne de saygılıyım. Imam Hatip mezunuyum. Matematik yapamıyorum diye alay ettiler benimle. Ama çok çalıştım matematiğe. Şuan okuduğum bölüm de sayısal ağırlıklı. Bu dönem nasip olursa ortalamam 3 olacak.
İnanın bende bi sorun sıkıntı yok yemin ederim ki. Hatta gerçek hayatta tanısanız beni siz de aynı şeyi düşünürsünüz.

Twitter'a yazdığım şey alay edilecek bir şey değildi ki.

"Amaan nasılsa gizli hesapları açan uygulamalar var" deyip hesabı gizlememek, sonra da "ya fotoğraflarım çalınırsa" diye stres yaşamak çok saçma değil mi?
Bu sizin için bu kadar gerilecek bir konuysa ya gizlilik ayarlarınızı değiştireceksiniz ya da instagram kullanmayacaksınız.

Öyle ortadan ortadan bir şeyleri eleştirirseniz birileri de çıkar sizi eleştirir. Yapacak bir şey yok. Alışırsınız zamanla. Yaşınız ilerledikçe geçer bu drama queenlik. Tabii sizin de biraz çabalamanız lazım.

Hesabım gizliydi hep. Ayrıca drama queen degilim çocukken benim yaşadıklarımı kim yaşasa aynı şeyleri düşünürdü.
Gerçi boşa yazıyorum bunları. Kimse beni anlamıyor beni.

Hesabım gizliydi hep. Ayrıca drama queen degilim çocukken benim yaşadıklarımı kim yaşasa aynı şeyleri düşünürdü.
Gerçi boşa yazıyorum bunları. Kimse beni anlamıyor beni.
Biz de kötüysek demek... Ne kadar şanssız bir kadınsın, hep kötü insanlar çıkıyor karşına. Hatta bütün dünya kötü bir sen kalmışsın iyi, temiz, pür pak bu dünyada...

Biz de kötüysek demek... Ne kadar şanssız bir kadınsın, hep kötü insanlar çıkıyor karşına. Hatta bütün dünya kötü bir sen kalmışsın iyi, temiz, pür pak bu dünyada...

Hayır ben bunu demek istemiyorum. Israrla anlamıyorsunuz beni. Herkes kötü değil. Şuan arkadaşlarım da var anlaştığım. Ama zamanında karşıma çıkan kötü insanlar yüzünden yaralar aldım. Sorun bu. Şimdi anladınız mı? Sessiz sakin olduğum için ezik gördüler beni.

E tamam zamanında olmuş geçmiş bitmiş. Önümüzdeki 50 sene buna mı üzüleceksin?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…