insan vücudu, mucizelerle dolu bir makinedir..

BIZIMKISIbirASKhikayesi

YASAMA SEBEBIMSIN ASKIM
Kayıtlı Üye
8 Nisan 2009
223
0
36
Şimdi okuyacağınız vücudunuzla ilgili gerçekler sizi neden bu şekilde yaratıldığımız konusunda merakta bırakacak.

-Bilim adamlarına göre IQ'nuz ne kadar yüksekse o kadar çok rüya görürsünüz.

-İnsan vücudundaki en büyük hücre yumurta hücresi, en küçük hücre ise sperm hücresidir.

-Bir adım atmak için 200 kasınızı kullanırsınız.

-Ortalama bir kadın ortalama bir adamdan 5 inc (12,5 cm) daha kısadır.

-Ayak başparmağınızda iki kemik olmasına karşılık diğer dört parmağınızda üçer kemik bulunur.

-Bir çift ayakta 250,000 terbezi vardır.

-Tam dolu bir idrar kesesi aşağı yukarı bir beyzbol topu
ebadındadır.

-Mide asidiniz bir jileti eritebilecek güçtedir.

-İnsan beyin hücresi 5 takım Encyclopedia Britannica'daki bilgileri alabilecek kapasitededir.

-Yiyeceğin ağzınızdan midenize ulaşması yedi saniye sürer ..

-Ortalama bir rüya 2-3 saniye sürer.

-Döllenme anında, yaklaşık yarım saat tek bir hücre olarak yaşarsınız.

-Her bir ayağınızda yaklaşık bir trilyon bakteri vardır.

-Vücudunuzun 30 dakikada saldığı ısı ile iki litre suyu kaynatabilirsiniz.

-Diş minesi vücudunuzdaki en sert şeydir..

-Dişleriniz doğumunuzdan 6 ay önce (dişetlerinizin içinde) oluşmaya başlar.

-Sevdiğiniz birine bakarken gözbebekleriniz genişler, nefret ettiğiniz birine bakarken de.

-Sarışınlar, esmerlerden daha fazla saç teline sahiptir.

-Burnunuzla başparmağınız aynı boydadır

:nazar:

Burnunuzla başparmağınız aynı boydadır-onun icin bas parmak sigmiyo delige desene :))))

Sarışınlar, esmerlerden daha fazla saç teline sahiptir.-demekki sarisinlari aptal yerine koymakdan vazgecmeliler :))))))))))

-ınsan vücudundaki en büyük hücre yumurta hücresi, en küçük hücre ise sperm hücresidir :))))))

süpersin kuzen emegine saglik paylasimin icinde tsklera.s.

Burnunuzla başparmağınız aynı boydadır-onun icin bas parmak sigmiyo delige desene :))))

Sarışınlar, esmerlerden daha fazla saç teline sahiptir.-demekki sarisinlari aptal yerine koymakdan vazgecmeliler :))))))))))

-İnsan vücudundaki en büyük hücre yumurta hücresi, en küçük hücre ise sperm hücresidir :))))))

süpersin kuzen emegine saglik paylasimin icinde tsklera.s.

hehe:)) ya firsat buldum an pc basina geciyorum zaten 2 haftadir freisiz calisiyorum.. suara farketmisindir pek giremiyorum... ama yeni konu buldukca hemen ekliyorum artik konu tekrarimi bilmiyorum yeni oldumdan..

-Bir adım atmak için 200 kasınızı kullanırsınız. hhmm demekki ben arkami arabanin kemerine carptigimda ondan yürüyememisim kaslar kullanim disiymis-tatlicadiarzu-

-Mide asidiniz bir jileti eritebilecek güçtedir. Allahtan o asidin midemizden disari cikmaihtimali yok ya olsaydikafamçokkarıştı

Ortalama bir rüya 2-3 saniye sürer. eee rüyamizi anlatirken nerdeyse yarim saat süürüyo:uhm:

güzelim süper bi konu acmissin ellerine saglikkaydirigubbakcemile3Şeniz

-Bir adım atmak için 200 kasınızı kullanırsınız. hhmm demekki ben arkami arabanin kemerine carptigimda ondan yürüyememisim kaslar kullanim disiymis-tatlicadiarzu-

-Mide asidiniz bir jileti eritebilecek güçtedir. Allahtan o asidin midemizden disari cikmaihtimali yok ya olsaydikafamçokkarıştı

Ortalama bir rüya 2-3 saniye sürer. eee rüyamizi anlatirken nerdeyse yarim saat süürüyo:uhm:

güzelim süper bi konu acmissin ellerine saglikkaydirigubbakcemile3Şeniz

bisey degil yengos.. eh kimin yegeniyiz:p bu arada özledim seni cokdandir görmedimmmm...

ay yengosum pirlantam bittim bu yazdiklarina ya gülmekden :))))))))
hele seninle benim rüyamiz hakkinda konusdugunu düsünsene nerden baksan 1bucuk 2saati alir :)))

ay yengosum pirlantam bittim bu yazdiklarina ya gülmekden :))))))))
hele seninle benim rüyamiz hakkinda konusdugunu düsünsene nerden baksan 1bucuk 2saati alir :)))

hehehe :KK70: siz bide ballandira ballandira anlatiyorsunuzda ondan:p:smiley-cool::teytey:

Bilim adamlarına göre IQ'nuz ne kadar yüksekse o kadar çok rüya görürsünüz.
acayip rüya görürüm dizi gibi film gibi
hatta bazen uyukumun arasında uyanıp tekrar uyuduğumda kaldığı yerden devam eder
hep merak etmişimdir neden bukadar çok rüya gördüğümü demek ondanmışş
rüya görmediğim gece yoktur :))

Sevdiğiniz birine bakarken gözbebekleriniz genişler, nefret ettiğiniz birine bakarken de.
hımm eşiin gözlerine dikkat edicem :))

Bilim adamlarına göre IQ'nuz ne kadar yüksekse o kadar çok rüya görürsünüz.
acayip rüya görürüm dizi gibi film gibi
hatta bazen uyukumun arasında uyanıp tekrar uyuduğumda kaldığı yerden devam eder
hep merak etmişimdir neden bukadar çok rüya gördüğümü demek ondanmışş
rüya görmediğim gece yoktur :))

Sevdiğiniz birine bakarken gözbebekleriniz genişler, nefret ettiğiniz birine bakarken de.
hımm eşiin gözlerine dikkat edicem :))

bendeeeee bir gecede 3 4 rüya görürüm sanki saatlercee sürüyor uyanıyorum güzelse ay biraz daha bakayım diyorum arada da takılıyorum eşime senaryo yapsam bunları parayı bulurum die :roflol:

bendeeeee bir gecede 3 4 rüya görürüm sanki saatlercee sürüyor uyanıyorum güzelse ay biraz daha bakayım diyorum arada da takılıyorum eşime senaryo yapsam bunları parayı bulurum die :roflol:

ayenn ya bazen devam etmesini istiyorum çok güzel rüyalarda görüyorum ama korkunçlarıda oluyo tabi
uyumak yarı ölümmüş yaa o beni cok düşündürürCADIARZU

X