İnsan evlenince değişir mi?

cesurkiz39

Nirvana
Kayıtlı Üye
1 Şubat 2007
5.419
1.584
39
İnsan evlenince değişir mi

evet soruyorum size İnsan evlenince değişir mi demek değişiyor daha düne kadar güvendiğim dayım bir çırpıda bırakt unuttu nikahtan snra 2 yıldır sevdiği kızla evlenince sırtımdan vuruldum ilk başlarda ikisiyle güzelce anlaşıyorduk gelin hanımı aramasam msj atmasam üzülüyordu demei hepsi oyunmuş bi ara ayrıldılar anneannem batan bu ilişkiye onay vermedi ayrılınca uzaktan akraba kızıya dayımı sözledi ama daym ıza ısınmadı ben ve annem araya girip dayımı kızla barıştırdık kaçarak evlenmelerini sağladık anneannem bu nedenle soğudu bize gelin hanım hemen hamile kaldı 4 ay önce doğum yaptı oğlu oldu bebek görmeye gittik tam 12 saat uzatalar keşke gitmeseydi gittiğimiz gün evden kovmatan beter ettiler dalarından çkmazlar Hiçbir şekilde shbet yok gece kapılar suratımıza kapatılıyr sanki dayımın değil düşman evinde gibiydik annemin el emeği göz nuru ördüklerini bile kabu etmedi ne kadar ayıp ya kendi paramızla ekmek aldık ona bile laf ettiler açıkça rahatsız oldu dediler 4 aydır aramadılar bende aramadm aramamda sizede böyle oldumu siz naptnız

Çok karışık anlatmışsınız..
Dayınız biriyle evlenmiş boşanmış..
Sonra biriyle sözlenmiş,sözlendiği kişiye ısınamamış buna rağmen kaçırmış hatta kaçırmasını siz sağlamışsınız..:1shok:
Niye ısınamadığı bir kişi için bu kadar çaba verdiniz ki?:uhm:
Sonrası iyice karışmış,bebekleri olmuş görmeye gitmişsiniz odalarından çıkmamışlar.. Neden diye sormadınız mı evlerindeyken?şutarafagitti
Anneanne sizden soğumakta haklı valla,benim de evladıma yanlış bir iş yaptırsalar ben de soğurum..:dilcikar:

Demek gelin hanım size maskeli olan yüzünüzü göstermiş...
Kısaca rol yapmış.
Ama en buyuk darbeyı dayın yapmış...
pes doğrusu...
onlar oyle istiyorsa mesafeli davranmaktan başka yapacak bir şey yok...
Demek dayınıda dolduruşa getırmış..Ne dedıyse artık.Ama dayın çok ayıp etmiş.

boşverrrr...
onlar iyi anlaşıp geçinsinler de siz kusur kalın kendi hayatları sonuçta

iki ihtimal var ya kültür farklılıkları yüzünden siz farkında olmadan gelin hanımın canını sıkacak bir şey yaptınız onlar da böyle büyük bir tepki verdiler,

ya da gelininize tembihlenmiştir "bir bahane bulun da erkek tarafını soğutun kendinizden ayakları alışmasın" diye ki bu büyük bir ihtimal...

dayın akıllı bilinçli br adamsa evlilik sarhoşluğu geçince aklı başına gelir arayı düzeltmeye çalışır..gelin cadı ise yapılacak çok şey yok...peki hiç sordunuz mu niye böyle davranıyorlarmış??? onca yoldan gelen misafire böyle yapılmaz çok ayıp hiç açıklama yapmadılar mı

Uzaklaşmak isteyen insanın da peşinden koşulmazki.Kendi hallerine bırakın derim.Ama bilmeden yaptığınız incitici bir davranışınızda olabilir.Bir düşünün.

yok tatım dayımın ilk evliliği sevdiği kişiyle evli ama nedense ailesini bir çrpda sidi bizi hayatımda yok sayyo onun .içn yaptıklarımızı unutmuş durumda

bilmem orasını gelin bene yaşıt 23 yaşında yaşı ne olursa olsun büyüğüyle o şekilde davranmaması gerekir sonuşta kendi annesı ne derse onu yapıyo dayıma gelince o hepsinden beter allaha havale ettim artık kendileri biir

yok tatım dayımın ilk evliliği sevdiği kişiyle evli ama nedense ailesini bir çrpda sidi bizi hayatımda yok sayyo onun .içn yaptıklarımızı unutmuş durumda

Hee pardon yanlış okumuşum..benneyaptımki
Eeeee sormadınız mı "dayıcım neden bize soğuk davranıyorsun" diye??

Uzaklaşmak isteyen insanın da peşinden koşulmazki.Kendi hallerine bırakın derim.Ama bilmeden yaptığınız incitici bir davranışınızda olabilir.Bir düşünün.

onarı üzecek incitce bişiy yaptımızı sanmam ki öyle olsa birlemelerine yardmc olmazdk nlar için annem kndi annesine düşman oldu ama artık sevgim saygm kalmadı insanlara karı güvenimde

evet değişir mesela ben sabırsızdım herşey hemen olsun isterdim ama sabretmeyi öğrendim aşkı öğrendim değiştim tam anlamıyla hayatı öğrendim laylaylom değilmiş ki evlilik gençlikte ki gibi hata affetmezmiş ya değişirsin yada sonucuna katlanırsın evlilik sabır ister sabretmeyi öğrenmek gerek!
sizin durumunuzda farklı tabbi ama evlilerse ve mutlulursa bence size bişi demek düşmez artık çünkü herkes dışarıdakalıo kapısı kapnıca onlara saygı duyun sevmeseniz bile bundan sonra
saygılarımlaaaa

Son düzenleme:

canm anlıyrum ama inanda evine gelen misafiri niye azrlıyr onu anlamıyorum dayımla abbemin arasında 16 yaş var annem ikinci annesi gibi bişiy insan evindeki misafirin kızıp kapıyı gösteremez dimi 7 gün kalmışz benim durumumu biliyor engelliyim eviliinde mutlu olsun ama öyle bii azarayıp bir kalemde silmesin

evlenince hayatı farklılaşabilir insanların, bizde böyle durumlarda sevdiğimiz bir insan için önce kendi bakış açımızı değiştirip yargılamadan - nedenleri düşünüp empati kurmalıyız...
sanırım sonrada artık bu kişiyi olduğu gibi kabulleniriz..
kötü bir durum ama saygı duymalıyız...

öyle ama daha evlerine gitmeden hergün arayı ne zaman geceksiniz deyip gidince yüzüme bakmamaarı beni üzdü madem hayatlarında bizi istemiyolar kendieri bilir iişkimi bitirdim artık daym yok okadar ama inş bana işi düşmez

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…