immuran ve prednol kullanıp bebeği emziren var mı

Anti-Bakteriyel

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
30 Temmuz 2017
873
846
otoimmun hepatit hastasıyım mecburen kullanıyorum. bağışıklık baskılayan bir ilaç süte de karışıyor ve diğer ilaçlar gibi etkisi bekleyince 1-2 saat sonra geçmiyor aylarca vücuttan atılmıyor süte karışırsa bebeğe zarar verir mi

Doktor söylemedi mi?
Neden sormuyorsunuz
Burdan alacağınız cevap,sizi rahatlatmaz ve güvenli olmaz

iki haftaya doğacak

Ben de doğdu da emziriyorsunuz diye düşünüyorum.

Bu tip hastalıklarda kar zarar tablosuna bakılır.
Ben de epilepsi hastasıydım. Hamile kalmadan önce ilacımı başka uygun bir ilaçla değiştirtmiştim.
İlaç kullanmamanız kullanmanızdan daha riskli ise, kullanmanız gerektiğini söyler doktorlar.

Bana yazdığı ilaç için doktor kendi gözlemlerine göre konuşarak rahatlattı. Ben de Allah'a emanet deyip içmeye devam ettim.
Eğer doktorlar bebek için kayda geçen bir zarar yok diyorsa içmeniz gerekir.
Allah şifa versin size..

Mantıken düşündüğümde hamilelikte kullanıyorsanız emzirirken de kullanabilirsiniz. Sonuçta hamilelikte daha fazla etkileniyorlar. Kullanmama gibi bir lüxünüz de yok anladığım kadariyla. Ancak yine de doktor ve eczacılarla müzakere etmeniz daha faydalı olur.

Eger bir veri yoksa emzirmekle ilgili, sizde mamayla besleyin. Inanin simdi cok guzel, anne sutune yakin mamalar var. Mama vermeyi zehir gibi goruyorlar ama uzulmeyin benim 45 yasinda, 35 yasinda kuzenlerim var mama ile buyumus ve sapasaglamlar cok sukur ki eskinin mamalari simdiki gibi gelistirlmis formuller degildi.
Ilac belki kalici bir hasar birakacak bilemezsin ki ya da ileride hiperaktif, Allah korusun otizim gibi sonuclar doguracak ? Bu tarz hastaliklarin sebebi bilinmiyor. Moralini bozmak istemem ama saglikli bir anne olmak icin sen ilaclarini almak zorundasin ve saglikli bir bebek icin onu mama ile beslemelisin. Bagisiklik sistemini baskilayan bir ilaci, ihtiyaci olmamasina ragmen bebege vermenin mantikli bir yani yok!

Aynı şeyleri söyleyecektim mama için beni döverler diye söyleyemedim
Şimdiki formül mamalar zaten anne sütüne yakın
Yen'i doğan bebeğin bağışıklığı ne ki birde baskılayıcı ilaca maruz kalsın
Doktorlar bile emin değilse ben kabus göreceğime hiç uyumam daha iyi

Prednol kortizon diye biliyorum,eşim kullanmıştı hastalık sonrası tedavi sürecinde yaklaşık 1 yıl,aynı şekilde imuran da 2 sene kullandı 6 ay önce bıraktı ilaçları.
Biraz yan etkilerine falan bakmıştım o dönem,evet ağır ilaçlar ikiside ama hamileyken dahi kullanıyorsunuz mecbursunuz anladığım kadarıyla.
Ha bebek doğunca kaliteli bir formül mama verebilirsiniz. Hatta doğum sonrası hastanede bebegi muayene eden çocuk doktoruna sorarsınız,bu ilaclari kullanıyorum emzirmem doğru olur mu diye?

Merhabalar üzerinden zaman geçmiş ama eger okursanız yardımcı olabilirsiniz belki diye düşündüm lupus hastayım ve 2 sene önce bi ölü dogum yaptım şuan tekrardan bebek istiyoruz doktorum imuran verdi daha azararlı diye gebeliğinizde sizde kullanmışsınız sanırım herhengi bir sorun yaşadınızmı zira ben gelebiliğimde kullanmak zorundayım imuran ve Plaquenil ilacını

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…