Ilkler Annelerde Saklidir

E

EU3

Ziyaretçi
Anne kelimesi alfabenin ilk harfiyle başlar da baba kelimesine ikinci harf uygun görülmüştür.Şöyle bir düşünürsek zaten; “ilk”lerimiz hep annelerimizde saklı değil midir?Karmaşası bol dünyaya gözlerimizi açtığımızda karşılaştığımız ilk göz ona aittir,ilk ayırt ettiğimiz koku annemizinkidir,ilk hatanızı o görmüş ve o uyarmıştır,kanayan dizlerinizle eve geldiğinizde eline tentirdüyot alıp ilk müdahaleyi yapan odur,ilk aşk acınızı onun dizlerinde ağlayarak anlatmışsınızdır,ilk onun vazosunu kırmışsınızdır… ve belki de ilk onun kalbini…Kıskançlık ve sevginin birbirine en fazla karıştığı ilişki budur.Her birimiz hayatın bir döneminde o işe gider gitmez onun giysileriyle aynanın karşısına geçmiş,her birimiz kızgınlık anlarımızda “Ben anne olunca senin gibi davranmayacağım”demişizdir.Ama yıllar geçtikçe ona daha çok benzemeye başladığımızı fark ederiz.Onun cümleleri dilimizdedir artık,onun hüzünlü yüzü,kahkahalarımızda onun sesinin rengi vardır,kulağımızda onun sevdiği melodi…

“Anne olunca beni anlayacaksın”der anneler.Önemli olan çok önceden anlayabilmek onları belki.Hayat uzun vadeli faturalara uygun değil ne yazık ki.Yaşlı bir servinin başında haykıracağınıza bu yazıyı okuduktan sonra hemen sonra söyleyin ona onu ne kadar sevdiğinizi.Hangi anne bunu hak etmez ki?...Şeniz

Derya Uygur

Anne sevgisi tarifi mümkün olmiyacak duygu.Annelerimizin kiymetini bilelim lütfen.

Anne dendiği zaman boğazıma birşeyler düğümleniyor..
Canım Anam seni çok özlüyorum ,Mekanın cennet olsun

aksaclianaip8.jpg

X