İlk tüp bebek aşamaları nasıl oluyor?

canmay

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
31 Temmuz 2024
40
9
33
Arkadaşlar doktorum tüp bebek mekezine yönlendirdi. Bu ay gideceğim ama ilk gidişte neler oluyor? Regl iken mi gidiliyor ilk görüşmede neler isteniyor bilgilendir misiniz?

Arkadaşlar doktorum tüp bebek mekezine yönlendirdi. Bu ay gideceğim ama ilk gidişte neler oluyor? Regl iken mi gidiliyor ilk görüşmede neler isteniyor bilgilendir misiniz?
adetin 2 günü gidiliyor. muayene sonrası doktorun önerisine göre iğne ve haplara başlıyorsun

Rabbim elinizi boş döndürmesin Sağlıkla mutlulukla güzel haberlerinizi almayı nasip etsin demeye geldim. Tedaviniz pozitif olsun çok mutlu olun inşallah.
Bebek beklemek ona ulaşmak bizim için zor olsa da çok kıymetli. İnşallah hayırlı ve sağlıklı evlatlar nasip eder Yüce Rabbim. :)

Adetin 2. ya da 3. günü gitmeniz gerekiyor. Karar verirseniz hemen o gün ilaç tedavisine başlanıyor.

Adetli gittiğinizde ilaçlara başlıyorlar 10-14 güne kadar yumurtalar toplanır. Taze mi donmuş mu olacak dr karar verir. Taze olacksa da size gün verirler donmuş olacaksa bir iki adet dinlendirip yine adetli gittiğinizde aşamaları sırası geldikçe söylerler. Hayırlı olsun tek seferde pozitifi yakalarsınız inşallah

Adetliyken gidiyorsun bazı doktorlar test falan istiyor ekstra bazıları istemiyor ben gittim mesela kist çıkmıştı diğer ay başlamıştık

Bende zaten çikolata kisti var 7cm. Tek tüplüymüşüm. Bunun için önce tedavi falan mı uyguluyor ne yapılıyor?
Doğuştan mı tek tüp canım? Benim de hsg de belli oldu yeni. Rahim filminden sonra 3-4 ay kendiniz deneyin olmazsa aşılama o da olmazsa tüp dedi. Seni direk tüpe mi yönlendirdiler?

Ha diğer konundan gördüm şimdi. Canım her türkü tüp bebek merkezine yönlendiriyorlar zaten. Ama illa tüp olacak diye bir şey yok. Ona doktorunla belirlimde karar vereceksiniz. Ben de şuan bi infertilite kliniğine gidiyorum. Doğuştan sağ tüp yok bende de rahim yarım. ünicorn uterus diye geçiyor bizim durum. Benim doktorum da tüp bebek doktoru. Unicorn rahim tek başına infertilite sebebi değil dedi bana. Yani hamile kalabiliyoruz ama sıkı takip gerektiren bi durummuş. Ki bu arada benim eşimde de morfoloji ve ileri hız sorunu var. 1 yıldır deniyoruz yaşlarımız da aynı seninle. Bizi doktor 3-4 ay saldı şuan rahim filminden sonra şans artıyor diye. Sonra büyük ihtimal 1 aşılama deneyeceğiz o da olmazsa tüp bebek. Bu arada unicorn rahiminin tedavisi yok ama kistin için bir şey planlanabilir belki. Diğer tüpün açık mı?

Ha diğer konundan gördüm şimdi. Canım her türkü tüp bebek merkezine yönlendiriyorlar zaten. Ama illa tüp olacak diye bir şey yok. Ona doktorunla belirlimde karar vereceksiniz. Ben de şuan bi infertilite kliniğine gidiyorum. Doğuştan sağ tüp yok bende de rahim yarım. ünicorn uterus diye geçiyor bizim durum. Benim doktorum da tüp bebek doktoru. Unicorn rahim tek başına infertilite sebebi değil dedi bana. Yani hamile kalabiliyoruz ama sıkı takip gerektiren bi durummuş. Ki bu arada benim eşimde de morfoloji ve ileri hız sorunu var. 1 yıldır deniyoruz yaşlarımız da aynı seninle. Bizi doktor 3-4 ay saldı şuan rahim filminden sonra şans artıyor diye. Sonra büyük ihtimal 1 aşılama deneyeceğiz o da olmazsa tüp bebek. Bu arada unicorn rahiminin tedavisi yok ama kistin için bir şey planlanabilir belki. Diğer tüpün açık mı?
Evet sağ tüpüm Hsg de açıktı.Çikolata Kistim olduğundan dolayı merkeze yönlendirdi. Ameliyat istemiyorum en son çare dedim. Kist için tedavi istedim ama çocuk düşünen çiftlerde olmaz doğum kontrol hapları kullanıyor dedi. Birde benim kist yüksek evredeymiş.

Tüp bebek merkezine gidip bir görüşme yapalım istedim. Doktor nasıl yönlendirecek bakalım

X