İlk trimesterda multivitamin kullanan var mi

selenakif

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
10 Temmuz 2024
70
21
37
Merhabalar.7 haftalık hamileyim 4 haftalikta bu yana vitadevs kullanıyorum.Etrafimda genelde multivitamini 2. Trimesterda başlamışlar.icimde balık yağı var dr um o yüzden kullanmamı istedi. Benim durumumda olan var mi

Elenatal, yani multivitamin kullandım, o da doktor tavsiyesiyleydi. Geçtiğim diğer doktor ben ilk trimesterde önermiyorum dedi, ikinci trimestere geçmeden 1 ay önce sadece aktif folat içeren farklı bi folik asite geçtim. Geçince onu bıraktırıp farklı bi multivitamine geçtik omega3 içeren

Reactions: Gao
Adı nedir şimdi kullandiginizin

Ben de kullandım ilk trimesterda vifolic
Ya ilk trimesterda kullanılmaz diyenler kafamı karıştırıyor ama çevremde de kullanan var.eczaciya sordum kendi eşime hamile kalır kalmaz kullandım dedi ..bir sorun yasamamis kimse.ama bazı olumsuz şeyler duyunca moralim bozuluyir

Doktordan doktora değişiyor dediğim gibi Elenatal kullandıran da başka bi kadın doğumcuydu. Ama diğer soruda gördüm yazınızı Elenatal 2 2.trimester için, illa kullanacaksanız Elenatal 1 daha doğru olur

Ben hamilelik denemelerimin 2 ay öncesinden Nature Made Prenatal’e başladım içinde nerdeyse her şey var baya kapsamlı bi multivitamin. Her ülkenin uygulaması farklı muhtemelen benim bu ilacı Japon kadın doğumcu bir tanıdığım önerdi ve sanırım hamilelik boyunca kullanıyorlar onlar bırakmıyorlar hiç bizdeki gibi 12-13. haftaya kadar değil yani. Bi paketin içinde 250 tane vardı ben de bitene kadar kullanmayı düşünüyorum şimdiye kadar hiç sorun yaşamadım baya kullanan yorumlarını da okudum sorun yaşayana rastlamadım. Kolombiya’da kontrole gittim 10. haftada orada doktora da gösterdim bunu kullanıyorum diye tamam çok iyi kullan dedi iki ülkeye onaylatmış oldum . Olumsuzluklara çok takılmamak lazım sen rahatsan vücudun rahatsahiç takılma. Ben doğru düzgün hiç mide bulantısı bile yaşamadım sonrasında burada okuduğumda mide bulantısı yaşayan bir arkadaşa içeriğinde iyot olan bil folic asit önermiş doktoru yanlış hatırlamıyorsam. Sonrasında kontrol ettim benim kullandığımda varmış belki o bile bu konuda rahatlatmış olabilir beni. Sana ne iyi geliyorsa devam et.

Bemim dr um özellikle omega için kullandiriyor.omega ve folik asit icin

Bence omega 3 içeren multivitaminleri haftanın 4 - 5 günü kullanın. Çoğu balığın karaciğerinden elde edildiği için yüksek a vitamini içerebiliyor. Bana doktorum öyle önermişti.

Ben hamile kaldığım zaman Folbiotic kullanmıştım, henüz bilmeden :). Hamile kaldığımda şuanki doktorum Elenatal2’ye başlattı. Ne zaman bırakacağım dediğimde doğuma kadar devam edeceksin dedi.

Bence omega 3 içeren multivitaminleri haftanın 4 - 5 günü kullanın. Çoğu balığın karaciğerinden elde edildiği için yüksek a vitamini içerebiliyor. Bana doktorum öyle önermişti.
Benim bildiğim de hamileler için olanlarda özellikle balığın gövdesinden üretiliyormus.yani hamilelere uygun şekilde.

Benim bildiğim de hamileler için olanlarda özellikle balığın gövdesinden üretiliyormus.yani hamilelere uygun şekilde.
Benim ki de hamilelere özel ama yine de üzerinde kaynağı yazmıyor yani gövde ya da karaciğer diye belirtilmemiş. Sizin kullandığınızın üzerinde kaynağı yazıyorsa tabi tercih edebilirsiniz.

Benim ki de hamilelere özel ama yine de üzerinde kaynağı yazmıyor yani gövde ya da karaciğer diye belirtilmemiş. Sizin kullandığınızın üzerinde kaynağı yazıyorsa tabi tercih edebilirsiniz.
Ben bazı Dr larin yazılarında okudum..hamileler için olanalrda bunlara dikkat ediliyor diye

Bana da doktorum öyle söyledi ama garanti olması adına haftanın 4 - 5 günü kullan dedi. Zaten o kadar kullanman yeterli dedi. Kış hamilesiydim. Haftada 2 gün balık yediysen hiç kullanmana gerek yok dedi. Yiyemediğim haftalar tercih ettim.
Ben bazı Dr larin yazılarında okudum..hamileler için olanalrda bunlara dikkat ediliyor diye

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…