İlk öpüşmenizde kaç yaşınızdaydınız ??

15 yaşındaydım. sırf dudağı dudağıma deydi diye günlerce aklım havada gezmiştim düşündükçe sanki gondola binmişim gibi içime bi şeyler oluyodu hey gidi günler hey ne heyecan

çok güzel anlatmışsın gondol olayını

ben 18 yaşında şuanki eşimle aynen sadece dudağı dudagıma değmişti :) ama ne güzeldiii hhahaaa
5-6 sevgilim oldu tek öptüğüm insan eşimdi..
iyiki öyle olmuş diyorum şimdi..

ben ilk eşimle nişanlı iken oldu bence arkadaşlar kendinizi kötü hissetmeyin erken olursa bir anormallik vardır ben 22 yaşındaydım nedirki öenmli olan doğru zamn doğru insan kızım var 13 14 böyle birşey yapsa utanırım ondan..

Ne hafıza varmış sizde herkes hatırlıyor gününü saatini

Ben lise 1 deydim, yaş kaç oluyosa artık o zaman, çok aşıktım be

Anormallik demesek de kırmasak burda okuyan genç arkadaşlarımızı :26: hem bakın sizin de kızınız varmış büyük konuşmayın öyle utanırım falan diye, korkutmak gibi olmasın ama öğrencilerimden gördüğüm kadarıyla yeni nesil o yaşlarda öpüşme faslını çoktan geçmiş oluyor...

ya kimseyi asla kırmak istemem büyükte asla konuşmak istemem ama 13 14 hatta 18 yaşına kadar bu tip konularla ilgilenmesini istemem hatta burdaki genç arkadaşlara tavsiyem erken yaşlarda gerek yok sonuçta herşeyin zamanı var ne bu acele birde nedirki yani çoçuğun öpüşmesi normalmi çoçuk yaşları bunlar bilmiyorum bazen çoçuğum için endişeleniyorum herşey o kadr normalleştiki ikinci çoçuk düşünmemeye başladım..

20 yaşımdaym ve şimdiye kadar hiç öpüşmedim, erkek arkadaşım bile olmadı:84::83:

Herkesin kendi özgür iradesi bu.. Herkesinde kendi görüşü.

Anneler sizlere sesleniyorum.2011 yılında bir genç(18 yaşındayım) kız olarak herkesimden her çeşit arkadaş ortamım var.(organizatörüm - müzisyenim- Marmara ünv.de hakla ilişkiler okuyorum) Ve şunu söyleyebilirim.Bu çağda öpüşmenin normal yaşı 16dır.Bende 16da öpüşmüştüm ilk olarak.16 altı öpüşenler 16ya geldiklerinde önsevişme yaşamış olurlar.16dan sonralarının önsevişmleri 17-18-19u bulur.19 olupda öpüşmemişlere tuhaf gözüyle bakılır.Hiçbir erkeğe karşı duygu beslenemedin,hiçmi kimseyle çıkmadın,hiçmi kimse seni begenmedi diye düşünülür.Rahat olun kızınıza "Ne yaparsan yap onurlu olsun"u öğretebildiyseniz.2000li yıllarda kendini kollamasını bilir.

Tabiki herkes aynı değil.Dediğim gibi çevrem çok geniş.Gördüklerime göre kesin yargılarda bulunabiliyorum.Benim fikrim

Benimde çevrem geniş..

Ailede verilen ahlaki eğitime göre çocuklar kendilerini kontrol edebiliyorlar 16- 17 yaşlarında..

Önemli olan küçüklükten beri ailede yetişme tarzı, nerelere girip çıktığı, buralarda nasıl davranması gerektiğini öğrenmesi..

Çevresinde ona çok zıt bir insan dahi olsa, o çocuk ahlaki açıdan iyi yetiştiriliyorsa, kendini kontrol edebiliyor, doğruyu yanlışı öğrenebiliyor.

(Dipnot: İstisnalar kaideyi bozmaz.)

Bende aynı senin dedigini dedim zaten dikkatli okursan canım

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…