ilk ne tattırdınız miniklerinize

elma xsxekeri

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
10 Ekim 2007
563
4
43
kızlaaarr biz bu akşam kirazın tadına baktık azcık kirazı sıkıp 1-2 damla ağzına damlattım öyle bir ekşidiki yüzü sormayın artık her meyveden azcık damlatıcam ağzına şeftali,karpuz,kayısı,ağzı tatlara alışsın diyorum ama 19 haziranda 3.ayımız bitiyo erkenmi dersiniz acelemi etmişim siz napıyosunuz tattırdınızmı hiç meyvelerden

olsun kotu seyler degil ki tattirdiklarin sevsin meyveleri ha unutmadan cilek ve armut suyu verme yengem vermisti kizi oldu kabizliktan acile goturduyduk dr demisti heleki cilek 1yasindan sonra verilmeliymis cocuklara benimki 46 gunluk seninki kadar olsun bende vericem kizima teyzesi hep sut hep sut olur mu ama:))

Ben daha doktorun verdiği vitamin ilacı dışında bir şey vermedim.Ama ilacı çok seviyor tüm şişeyi versem içecek gibi

ayy sağol kız bak bunları bilmiyodum kesinlikle vermem şimdi söylediğin iyi oldu tatlım

Ben daha doktorun verdiği vitamin ilacı dışında bir şey vermedim.Ama ilacı çok seviyor tüm şişeyi versem içecek gibi

sevhan'cım sen hangi vitamini kullanıyosun çevremde herkes devit-3 kullanıyo ama bizim doktorumuz multi tabs önerdi diye onu kullanıyoruz varmı başka multi tabs kullanan kızlar

Valla bende hiçbirşey vermedim ama benimki daha çok küçük 44 günlük sadece çok sıkıştığımda mama veriyorum birde devit veriyorum zinco diye bir damla verdi doktorumuz onu bile vermiyorum bitkisel bir damlaymış zaten kızım sevmiyor öğürüyor. Bazen uyusun diye papatya çayını vermeyi düşünmüyor değilim ama sonradan hemen vazgeçiyorum.

ooo biz ıhlamura bile 2 aylıkken başladık annem bize hep vermiş ölmedik kız çok şükür o kızana ıhlamur verde bağırsakları rahat dursun kuzumun

:)))) haklısın şekerim
ben sadece milıpanın rezene çayını veriyorum bağırsakları için
ama elma armut suyu falan en erken 5. ayda vermeyi düşünüyorum

tatlım ben zinco'yu kullandım arada hala daha kullanıyorum çok faydasını gördüm onda bişi yokki tamamen bitki yağları var zaten kokusu dere otu çay kaşığına sütünü sağ ona damlatıpta ver bir kaşığa bir damla damlat o zaman ekşimez ben artık bırakmayı düşünüyorum zaten çok az vermeye başladım kendi gazını kendi çıkarmaya başladı oğlum normaldede sabah akşam 2şer damla verdim ööle çok değil

heh oda olur rahat uyusun minikim öyle aman sonra nolur diye korkupta hiç bişey vermemezlik etmeyin sonra başka tatlara alıştırmak daha zor oluyo memedende zor kopuyo çocuk kuzeniminki 3 yaşında hala emiyo kolayını bulsa ekmek üstüne sağacak sütünü işine karışmak gibi olmasın ama 4 aydan sonra başla sen meyva sularına bi damla ver yada bi kere diline değdir ama tattır

ben sadece anne sutu veıyorum doktorum kesınlıkle hıc bırsey verme dedı
rezeneyı bıle verme dedı kendın ıc dedı....
ben doktoruma cok guvenıyorum
sadece gaz ılacı alıyor bırde devıt damlasını

cılek bal bır yasına kadar yasak

mrhb kızlar benim bebişiminde iki ayı bitti gaz sancısı çekmesin diye çörek otu kaynatıp bi çay kaşığı veriyorum hemen çıkarıyo hiç zararı yok çok ii geliyo dünde bi çay kaşığı ıhlamur verdim iyi geldi bence bi zararı yok zaten iki ablamımn ikişer çocukları var onlar söylediği için yaptım çok şükür işe yaradı...

tatlım ıhlamur bir çay kaşığı az değilmi ben 25ml veriyorum

sevhan'cım sen hangi vitamini kullanıyosun çevremde herkes devit-3 kullanıyo ama bizim doktorumuz multi tabs önerdi diye onu kullanıyoruz varmı başka multi tabs kullanan kızlar

Bebek vitamini Devit-3’te Sağlık Bakanlığı’nca bozukluk belirlendi. Analiz raporu incelemesinden sonra ilaçların dağıtılmış olduğu saptanırsa toplama yoluna gidilecek

BEBEK ilacı Devit-3’te fiziksel bozukluk saptandı. Sağlık Bakanlığı’nın referans laboratuarı Refik Saydam Hıfzısıhha Merkezi Başkanlığı tarafından yapılan 28.12.2006 tarihli raporda Devit-3 Oral Damla için karar olarak ‘Yapılan inceleme ve analiz sonuçlarına göre numune solüsyonunda şişe dibinde yoğun tortu ve çalkalandığında yukarı doğru yükselen partiküller tespit edildiğinden numunenin fiziksel görünüş yönünden uygun bulunmadığını bildirir rapordur’ denildi. Sağlık Bakanlığı İlaç ve Eczacılık Genel Müdürü Mahmut Tokaç, piyasada DEVİT-3’ün iki türlü bulunduğuna dikkat çekerek ‘Analiz raporunda ‘belli seri numaralı ilaçlar’ denildiği için bunlar dağıtılmamış olan ilaçlar da olabilir. Dağıtılsa da toplatma yoluna gidilir’ diye konuştu.

DEVİT-3 NEDİR?

DEVİT-3 adlı ilaç çocukların kemik gelişimi için gerekli olan D vitamini ihtiyacını karşılamak amacıyla kullanılıyor. Özellikle çocukların 0-2 yaş döneminde beyin gelişiminde D vitamini etkili oluyor. D vitamininin eksik alınması bebeklerde ‘bıngıldak’ olarak anılan beynin üstündeki kemik yapısının geç kapanmasına, fazla alımı ise erken kapanmasına neden olarak beyin gelişimini yakından etkiliyor. Bunun yanında bebeklerin kemiksel gelişimi açısından da etkili oluyor. Sağlık Bakanlığı, son birkaç yıldır vitamini ücretsiz olarak dağıtıyordu.

TEB BAŞKANI DOMAÇ: TOPLATILIR, SORUN ÇIKMAZ

TÜRK Eczacıları Birliği Başkanı Mehmet Domaç, ilaçların gerek ithalat boyutunda, gerekse de piyasadayken Sağlık Bakanlığı tarafından kontrollerinin yapıldığını belirterek ‘Kontroller ve numune incelenmesinde olumsuz bir rapor çıkmışsa bakanlık İlaç ve Eczacılık Genel Müdürlüğü kanalıyla ilaçları toplatır. Bu vitamin D vitamini eksikliği için veriliyor, çocuklara bir şey olmaz’ diye konuştu.

PROF TUNCER: METABOLİZMA BOZUKLUĞU OLABİLİR

HACETTEPE Üniversitesi Çocuk Hematolojisi Bölüm Başkanı ve Sağlık Bakanlığı Kanser Savaş Daire Başkanı Prof. Dr. Murat Tuncer ise bozuk olan ilacın çok fazla miktarda alınmasının metabolizma bozukluğu ve böbrek taşı gibi sorunlara yol açabileceğini söyledi.

Bir sene önce bu sorun yaşanmış iyikide o ilacı kullanmamışım aradan zamanda geçse içime sinmezdi.

kizlar ben amerikada yasiyorum ve 5 ay olana kadar bebege anne sutu veya mama disinda su bile yasak. hemde kesinlikle diyo doktor. bence meyveler icin biraz erken davraniyorsunuz bizimkiler bu kadar yasak dedigine gore bi bildikleri vardir. ama siz bilirisniz yinede benden demesi.....

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…