İlk Kontrol Vajinal muayene mi?

Meltoo

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
29 Mart 2008
1.065
6
39
Hanımlar 1 hafta önce ilk kontrolüm için dr a gittim. Özel kliniğine. Ve ultrasona gireceğimi ve göbekten kontrol edeceğini düşünüyordum ancak vajinal ultrasonla bakması gerektiğini söyledi. Çok kafama takıldı bu herkeste böylemidir?

Evet canım,ilk gidişte benim doktorumda vajinal ultrasonla baktı.herkesinde aynı şekilde oluyor ilk kontrolü.hiç endişe etme..

bende de vajinal bakıldı bunda endişeleneck bişi yok bu çok sradan ve normal bişi ayrıca kalp atışını görmek içinde vajınal bakıldı ilerleyen haftalarda 9. 10. haftalara kadar vajinal bakılıyor.

canım vajinalden bakılan ultrason karından bakılan ultrasona göre gelişimini 1 hafta önden görür...bende dr. karından kalp atışını göremediği için vajinalden bakmak zorunda kaldı nedeni ise boş gebelikse erken müdahele ederiz diye düşündü!! ilk ve son olduu.
dr.lar ne kadar da zararsız dese ben karından baktırmayı tercih ettim , dr.umda...
yani kalp atışını görene kadar ondan sonra vajinalden bakmaya ne gerek var!!!

benimde keseyi ve kalp atışlerını görmek için vajinal muayene yapıldı ,daha sonra hep karından bakıldı..ama korkulacak bişey yok ..daha erken görülüyor vajinal yolla..

Elbette öyle canım.:1closedeyes:
İnan bana iyi ve titiz doktorlar vajinal muayeneyi tercih edermiş endişelenecek bi durum yok yani:smiley-cool:

tabikiiii kurt kadar şeyi nasıl görecek yoksalaelaelaelaelae

konu bebek olduğu zaman nasılda elimiz ayağımız birbirine dolanıyor ve panik oluyoruz dimi.işte bizim için bu denli değerliler. ilk haftalarda karından bakıldığında belli olmaya biliyor. alttan bakılmasınında hiçbir sakınca yok.

benim kendi dr umda 3 ay dolana kadar alttan muayne ediyodu sebebbini sorduğumda herşeyi daha rahat görebilmek için demişti

bana da 7. haftaya kadar vajinal baktı. sonra karından baktı, bir zararı olmadığı söyleniyor, ama insan yine de endişeleniyor,karından bakmak sanki annneyi daha iyi hissettiriyor..bebek görülmediği için illk haftalarda vajinal bakılmak zorunluluğu varmış, 8. haftadan sonra gerek yok dedi bana hemşire.

merhaba Arkadaslar,

Benim sizlere bir sorum olacak. Bhcg degeriniz kacti ve hangi haftada ögrendiniz? bildigim kadariyla normalinden fazla oluyormus galiba ama ne kadar fazla oldugunu tahmin edemiyorum.

Ayrica adetim geciktikten sonra doktora gittim(5.haftanin basinda). Doktor zar zor ultrasonda gördü ve daha kesesinin olmadigini söyledi ve bunun icin kan testi yapalim dedi. Kan testi sonucunda 4302 cikti.Biraz tedirgin oldum.Cünkü normalde 1000-3000 arasi kese gözükür diye okudum ama benim ki 4000civarinda olmasina ragmen gözükmedi. Acaba ikiz gebelik varda ondan mi böyle diye düsünmek istiyorum ama bi yandan da icim icimi yedi malum ihtimallerden de sebep...bunun icin sormak istedim sizdeki degerler nasildi ve kacinci haftada ögrendiniz ve kese ne zaman gözüktüüü???

cok korkuyorum bana dua edin.... :KK43:(((

Ben 9. haftaya girdim halen vajinal bakıyor doktorum. Sanırım 3 ay boyunca vajinal bakmak daha faydalı.Çünkü sen söylemesende ya da farketmesen de kanaman falan olmuşsa dr bunu alttan baktığında görebiliyor. Benim ne olduğunu ilk etapta anlayamadığım kahverengi lekelenmelerim oldugunda daha dr ye söylemeden alttan bakınca anladı ve dinlenmemi istedi.
Doktorun iyiyse alttan baktırmakta sakınca niye olsun ki

merhaba Arkadaslar,

Benim sizlere bir sorum olacak. Bhcg degeriniz kacti ve hangi haftada ögrendiniz? bildigim kadariyla normalinden fazla oluyormus galiba ama ne kadar fazla oldugunu tahmin edemiyorum.

Ayrica adetim geciktikten sonra doktora gittim(5.haftanin basinda). Doktor zar zor ultrasonda gördü ve daha kesesinin olmadigini söyledi ve bunun icin kan testi yapalim dedi. Kan testi sonucunda 4302 cikti.Biraz tedirgin oldum.Cünkü normalde 1000-3000 arasi kese gözükür diye okudum ama benim ki 4000civarinda olmasina ragmen gözükmedi. Acaba ikiz gebelik varda ondan mi böyle diye düsünmek istiyorum ama bi yandan da icim icimi yedi malum ihtimallerden de sebep...bunun icin sormak istedim sizdeki degerler nasildi ve kacinci haftada ögrendiniz ve kese ne zaman gözüktüüü???

cok korkuyorum bana dua edin.... :KK43:(((

canım Allah yardımcın olsun diyeyim ilk baştan, ben kan değerimi hatırlamıyorum ama ben 5 haftalıkken gittiğimde kese görünmüştü ama bebek görünmemişti, ben de çok korkmuştum, boş gebelik mi diye, 10 gün sonra tekrar gittiğimde bebeğimizi gördük, senin durumun normal olabilir, ben neler okuyorum, ve şaşırıyorum, inşallah diğer gidişinde bebeğinle beraber görürüsün, sakin ol,

ilk üç aymı kafamçokkarıştı
alttan mı :1shok::1shok:
bana bişeyler oluyor.senağlama:nazar:

ilk kontrole gıttıgımde 5 haftalıktım bana bıraktı dr bende karından ıstedım keseyıde gormustuk alttan şart değil yanı 4 ayı gectık hıc vajınal muayene olmadım doktora ve ıstege gore degısıyor yanı:CüvCüv:

X