Göz Makyajı İlk kez iple kaş aldırma ve oluşan kızarıklık

Kaş, kirpik şekillendirme, rimel, kapatıcı, far, göz kalemleri)

maggies

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
28 Kasım 2010
7
0
Merhaba arkadaşlar,

Dün ilk defa annemin zoruyla iple kaş aldırdım. Kuaföre gitmeyeyim, işini bilen estetisyene gideyim diye bir yere gittim ve üstten alınmasını istemediğim halde üstten aldı ve kesti. alnım zaten açıktı, iyice açıldı. inceltmeyin dememe rağmen incecik oldu, sonra da bu ince kaş değil, hiç inceltmedim dağınıkları topladım sadece diye diretti. İfadem boşlaştı resmen, kimse görmesin diye yere bakarak yürüyorum; çok yakışan kemik gözlüklerim vardı, bu kaşlarla iğrenç görünüyor, çerçeve ve etten ibaret bir suratım oluyor.

kaşın iple alınması çok korkunç görünüyor ama hadi uzman estetisyen diye güvendim. ama kaşlarımın üstü sivilce doldu resmen. bir sürü kırmızı çıkıntı var. üstünden 24 saatten fazla geçmesine ve nemlendirici sürmeme rağmen o kızarıklık da, sivilcemsi hal almış kıl kökleri de geçmedi. sizce bu doğal mıdır? bunun tez zamanda geçmesi için ne yapmalıyım??? tüylerim eskisi gibi düzgün çıkar mı bu zarar görmüş köklerden?

bir de iple alınca tüyler daha mı sert çıkıyor??? tüy diyorum çünkü kaşımın üstünde hiç rahatsızlık vermeyen minik tüyleri bile aldı ve şimdi onlar sert çıkacak, doğal kaş şeklimi bozacak da ömür boyu almak zorunda kalacağım diye çok korkuyorum.

cevap verirseniz çok sevinirim, bir gündür içim içimi yiyor, ara ara ağlıyorum ne yapacağım bu suratla şimdi diye.

ilk kez aldırdığın için sivilcelenmiş canım alışınca sivilce olmaz moralini bozmak istemem ama bundan sonra hep aldırman gerekebilir kendine iyi bir kuaför bul bazı kuaförler çok iyi kaş alıyo

bende aldırdım benimkide ince oldu ... yine eskisi gibi çıkar mı bilemiyorum birazdaha dağınık çıkar diye tahmin ediyorum..
Sivilcemsi kızarıklık baş tutma vs bendede oldu .
bilenler soruları yanıtlarsa sevirinim..

estetisyenler kaş almayı bilmezlerki...kaş ve bıyık almak basit gibi görünen ama en önemli iştir..kaşlarına sakın elleme ilk aldırdığın için yine eski halini alacaktır ( inşallah ) sonra güzel kaş alan birini bul derim kendine....sivilce çıkmasının sebepide tüyleri kökünden alamayıp kırdığı için..sarımsağı bıçakla ez...ve derin kızarıncaya kadar sür..akşam yatarken yap...

Arkadaşlar benim de kaşlarımı aldırdığım da ip le aldırmadığım halde kızarıp küçük sivilce gibi şeyler çıkıyordu ve bu 1 haftada geçiyordu.Ama şimdi bitkisel tavsiyeler kitabım var ve çok faydasını gördüm.Lavanta yağıyla suyu eşit miktarda karıştırıp dondurun sonra bunu kaşlarınızda gezdirin.Ayrıca 1 su bardağı kaynamış suya 4 çorba kaşığı kuru papatya koyun soğuyana kadar üstü kapalı bekletin.Soğuyunca süzüp dolaba koyun soğuk solüsyona pamuk ya da gazlı bezi batırıp epilasyon yaptırdığınız yere ya da kaşlarınızın üstünde 5 dk bekletin kabarma olmayacak.Ben özel bölgemde bile denedim bir sefer yapmam yetti.Siz de çok memnun kalacaksınız.:KK61:

Canim kaslar tekrar cikmaya basladimi aldirdiktan sonra kas tekrar cikiyormu arkadaslar. Umarim cikiyordur

X